Panasonic TX-P46S10E czy Samsung PS50B550

bandi1234

New member
witam, spędziłem już trochę czasu w necie w poszukiwaniu odpowiedzi który lepszy, niestety nie znalazłem dokładnie tych modeli więc postanowiłem zapytać. odległość do TV około 3-3,5m. ma służyć do ps3, kablówki cfrowej, dvd, dvix. dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

bandi1234

New member
pomocy

czy jest ktoś kto mi podpowie co mam wybrac?
zastanawiam się jeszcze nad PS50B650 ale nie wiem czy warto tyle dopłacać
 

troolek1986

New member
bandi1234 napisał:
czy jest ktoś kto mi podpowie co mam wybrac?
zastanawiam się jeszcze nad PS50B650 ale nie wiem czy warto tyle dopłacać
tez mnie zastanawia model Samsung PS50B550 :) czy ma ktos jakies informacje z nim zwiazane:)
 

MateoPatryk

New member
wynik testu w WHAT HI-FI

Witam,
W sierpniowym numerze angielskiego magazynu WHAT HI-VI porównane są Samsung PS50B650 , Panasonic P50S10, Sony 52W550 oraz LG (nie znam modelu). Zwyciężył Samsung. Dotychczas skłaniałem się ku plazmom Panasa., a plazm Samsunga z założenia nie rozpatrywałem. Obecnie po przeczytaniu wielu testów uważam, że Samsung PS50B650 jest dla mnie optymalnym wyborem, ze względu na:
- b.dobrą jakoś obrazu (co najmniej równą Panasonic S/G/V)
- funkcjom multimedialnym (DLNA, internet wi-fi itp.)
- atrakcyjnej cenie.
Pozdrawiam,
 

adam-ant

New member
Cóż, fajnie byłoby, gdyby ktoś porównał PS50B530 (lub 550) do S10 Panasonic'a. Bo to, że 650 ma co najmniej równie dobry obraz co S10 i G10 brzmi bardzo prawdopodobnie, ale nie powoduje to żadnej rewolucji, bo 650 plasuje się cenowo właśnie między S10 a G10. Ciekawie by się zrobiło, gdyby PS50B530 miał równie dobry obraz co 650 (ciekawie z uwagi na niższą cenę modelu 530), ale z tego co samsung zamieszcza na swojej stronie można wywnioskować, że 650 ma lepszą elektronikę na pokładzie,więc nie wiem czy można obiektywnie stwierdzić, że samsung ma teraz ogólnie lepszą ofertę. Przydałoby się jakieś porównienie, przydałoby...

Gdybym potrzebował 50 cali, to pewnie wybrałbym 530, ale, że pokój mały to zakupem stanie się najpewniej S10 (raczej 42'' lub ewentualnie 46'') z uwagi na brak Full HD w mniejszych samsungach.
 

MateoPatryk

New member
test what hi-fi

Samsung zwyciężył w teście w którym porównywane były:
Samsung PS50B650
LG 50PS8000
Panasonic TX-P50G10
Panasonic TX-P50S10
Toshiba 52XV555DB
Sony KDL-52V5500
Sony KDL-52W5500
 

Ass

New member
Jeśli możesz to bardzo proszę o link do testu gdyż mieć dobrą plazmę 50cali za 4kafelki to naprawdę dobra informacja jak również mega promocja.
 

MateoPatryk

New member
Niestety test nie jest dostepny w sieci, a w drukowanym magazynie. Na ich stronie www mozesz znalezc testy do niektorychz porownywanym telewizorow. Zwracam uwage, ze zwyciezyla seria 650, a nie 550, ktorej dotyczy watek.
 

demografik

New member
Zastanawiałem się do wczoraj nad Panasem S10 i Samsungiem S10 w wersji 50". Różnica w cenie w sklepie w którym chciałbym go kupić to ok 100zł.
Byłem jednak dziś w MM obejrzeć kilka paneli i podejrzałem model B530 za 4200zł czyli akurat w tym sklepie różnica grubo ponad 1000zł na korzyść niższego modelu.
Przyjrzałem się specyfikacji obu i doszedłem do wniosku, że niczym się nie różnią poza tym, że B650 ma więcej multimedialnych funkcji(DLNA, internet, USB, DiviXy itd.) a akurat na tym najmniej mi zależy!
Sam obraz nie powinien więc się w nich różnić!

Mam rację? Czy jednak coś różni te dwa modele? A może jednak zdecydować się na B550? Czym on różni się od oby pozostałych?

Pod uwagę brałem też jeszcze Panasa S10 ale jakoś Samsung sprawia lepsze wrażenie na mnie...

Doradźcie coś konstruktywnego ;)
 

masloww

New member
Bez reklam
demografik

niezbyt dokładnie przyjrzałeś się specyfikacji;
B530 od B650 różnią się znacznie: inny procesor obrazu, odświeżanie 100Hz, gładkie krawędzie (Cinema Smooth), Wide Color Enhancer

B530 od B550 różnią się wejściami
 

demografik

New member
Na obu były nalepki 100Hz i to tajemnicze 600Hz więc raczej oba to mają.
Procesor obrazu? Mówisz o DNIe+? W specyfikacji na stronie Samsunga jest napisane, że nie ma DNIe ale ma tryb obrazu DNIe? O co kaman?
Jaki to ma wpływ na obraz bo w sklepie nie widziałem różnicy.
Czy warto dopłacać do 550 ok 200zł w stosunku do 530 a tym bardziej 1300zł do 650tki która jest tyle droższa od 530 własnie?

550 ma DNIe, ma USB ale pewnie tylko do fotek bo filmow pewnie nie ruszy. Ma też MEga Kontrast i jedno wiecej HDMI(w sklepie wydawało mi się, że 530 tez ma 3 HDMI?).
Jestem więc wstanie dołożyć te 200zł na niego więc cena ok 4400zł wydaje się niezła. 650tka to już wydatek ok 5200zł. Czy warto wyłozyć kolejne 800zł? Czy etdy nie lepszy będzie Panas S10?
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
demografik napisał:
Na obu były nalepki 100Hz i to tajemnicze 600Hz więc raczej oba to mają.
Procesor obrazu? Mówisz o DNIe+? W specyfikacji na stronie Samsunga jest napisane, że nie ma DNIe ale ma tryb obrazu DNIe? O co kaman?
B550:
FilterBright - FilterBright
Procesor obrazu - DNIe+
Odświeżanie 100Hz - 100 Hz
Gładkie krawędzie (Cinema Smooth) - Nie
Wide Color Enhancer - WCE 2

B650:
FilterBright - Technologia Ultra FilterBright
Procesor obrazu - SAMSUNG Crystal FHD Engine
Odświeżanie 100Hz - 100 Hz Motion Plus
Gładkie krawędzie (Cinema Smooth) - Tak
Wide Color Enhancer - WCE 3
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Bardziej chodziło o 530 vs. 550.
650tka faktycznie przerasta oba wyposażeniem ale raczej nie ma ono wielkiego wpływu na wyswietlany obraz.
Bardziej interesuje mnie brak DNIe+ w 530. Czy faktycznie go nie ma i co powoduje jego brak?
Sporo czytam teraz o 650, ciekawego odtwarzania plików .mkv i tego, że mogę udostępnić pliki bezpośrednio z mojego kompa. To już kolejne + dla tego modelu więc chyba zostaje wybór 550 vs. 650.
 
Ostatnia edycja:

masloww

New member
Bez reklam
w 530 jest DNIe+ tylko opis jest inny - "tryb obrazu" zamiast "procesor obrazu"
modele 530 i 550 różnia się tylko wyglądem i ilością wejść; w 530 brak USB, słuchawkowego, jedno mniej HDMI i Eurozłącza

p.s.
wymienione wyżej różnice 550 i 650 mają wpływ na obraz, to nie tylko wyposażenie a głównie obróbka sygnału wideo
 
Ostatnia edycja:

sciobel

New member
550 ma DNIe, ma USB ale pewnie tylko do fotek bo filmow pewnie nie ruszy.

Ruszy, ruszy i to bez problemów :D Trzeba jedynie wejść w menu serwisowe i zmienić mu numer modelu z 550 na 650. Dostajesz animowane menu, odtwarzanie plików video, cinema smooth, PiP i jeszcze kilka dodatkowych bajerów. W znacznej części detali 550 rożni się do 650 jedynie software'owo.
 
Do góry