Panasonic TX-P46G30E vs. np. Sony 43W755C (jakość obrazu)

syncro

New member
Witam
3,5 roku temu zakupiłem plazmę Panasonica, konkretnie model G30 46". Niestety telewizor umarł, nie opłaca się go naprawiać - zbyt duże koszty. Zdecydowałem się wtedy na plazmę dlatego, że oglądam TV praktycznie tylko wieczorami/w nocy (po zmroku) i praktycznie tylko filmy (z pamięci USB 1080p lub filmy na programach w "jakości HD" z Cyfrowego Polsatu).

W połowie 2012 r dałem za tę plazmę ~2750 zł - teraz szukam TV w podobnym budżecie, jednak miałem małe przemeblowanie po drodze i nie wejdzie mi do pokoju zbyt wielki ekran a nie chcę wieszać na ścianie, dlatego zamiast kombinować i szukać średniego TV 48" wolę kupić mniejszy, 40-43" ale lepszy jakościowo.

Na czym mi zależy najbardziej? Przyzwyczajony do smolistej czerni z plazmy panasa, wolałbym coś na matrycy VA, która oferuje mimo wszystko głębszą czerń niż IPS (raczej oglądam TV na wprost więc kąty widzenia są dla mnie mniej ważne). Poza tym, przy tym budżecie (wydaje mi się że dosyć sporym jak na tak mały TV) chciałbym wyrwać coś na szybszej matrycy 100/120Hz.

Wstępnie mój faworyt to Sony 43W755C (nie potrzebuję 3D). Oferuje matrycę VA 100/120Hz i jest ma przekątną największą z najmniejszych (rozmiar więcej to 48" który już jest za duży, nie zmieści mi się).

Co myślicie o tym TV pod moje preferencje? Jak ocenicie jego granie w porównaniu do G30?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co podałeś zdecydowanie różnica na korzyść Sony , ja bym tak właśnie wybrał.
Panasonic w tym roku wypuścił niestety słabe modele. Może te nowe będą dobre.
 
Do góry