Panasonic TX-P42X10Y i laptop Acer 5738z

greghoryy

New member
Witam, mam pewnien problem a mianowicie po podlaczeniu plazmy do laptopa przez hdmi wszystko fajnie ladnie wykrywa, lecz nie potrafie dobrac odpowiedniej rozdzielczosci bo albo jest za mala albo za duza. Ma ktos moze podlaczony ten model plazmy? KArta graficnza w laptopie to Intel GMA 4500m.
 

przepek

New member
U mnie w zestawie z Lenovo G550 z taką samą kartą po podłączeniu przez HDMI bez żadnego ustawiania minimalnie na tv powiększa obraz.. Obrazowo wygląda to tak,że mam uciętą połowę paska zadań na dole, a na górze przy otwartym oknie np. przeglądarki minimalnie widać dolną część znaczka X ( reszta ucięta).. Próbowałem zmieniać rozdzielczości, ale obraz był za mały lub za duży.. akurat mi to nie przeszkadza.. Swoją drogą byłem zaskoczony tym, że obraz na tv przy oglądaniu filmu skompresowanego w rmvb (nienajlepszej jakości) był lepszy niż na lapku.. Nie wiem czy to zasługa przetwarzania sygnału przez laptop czy tv..
 

greghoryy

New member
U mnie rodzielczosc jaka musze ustawic na drugi ekran czyli plazme to 1280 x 720 wtedy widac na calym ekranie ale rowniez delikatnie ucina tak jak u Ciebie kolego. Plazma z tego co wiem na 1366 x 768 a takiej rozdzielczosci karta w laptopie nie obsluguje (mozna by sie pobawic Power Strip i wymusic rozdzielczosc). U mnie odpowiedzia byla wlaczona w TV opcja powiekszenia obrazu w celu ukrycia jego krawedzi i dlatego ucinal delikatnie obraz . Ustawienia > Inne ustawienia > Powierzchnia obrazu > Wylaczona
Teraz jest miodzio. Idealne proporcje obrazu.
 
Do góry