Panasonic TX-P42V20E i pendrive

arcis

New member
Witam
szukałem, szukałem i odpowiedzi żadnej nie znalazłem (jedną odnośnie serii G - ale nic nie dała).
Otóż dzisiaj odebrałem P42V20E i testując wszelkie możliwości poległem na odtwarzaniu dvix z pendriva. Pendrive sformatowany na FAT32, zgrane 2 pliki divix, wszystko widoczne i działa pod PC i laptopem. Wsadzam pendrive do TV i widzę w prawym dolnym rogu komunikat "wykryto urządzenie usb". Z radością przełączam się na SD Card i widzę komunikat: "nie włożono urządzenia". Probowałem z drugim pendrivem (jeden scandisk 8GB drugi kingston 4GB) i to samo. Próbowałem z karta SD - widzi ale jak zaczyna odtwarzać film to się po chwili zacina. Tak włączając/wyłączają te pendrive raz udało mi się zobaczyć pliki (!) ale też po chwili się zacieły. Port chyba jest ok - internet przez niego działa, patrzyłem na storny, zrobiłem update systemu. Pendrive używam od dawna na komputerach i nie sprawiały kłopotów.
Może coś robie źle?
ratunku...
~a
 

Mir44

New member
Pendrive<>SD Card

Witam,
Pendrive to nie SD Card:hmm:. Podłącz pendriva i naciśnij VIERA TOOLS a tam już znajdziesz co szukasz:-D.
pozd,
 

arcis

New member
No właśnie nie za bardzo. Kupiłem nowego dziewiczo-fabrycznie sformatowanego pena 4GB i uruchomiłem go tą metodą i ... zadziałał.
(Wg instrukcji na pilocie klawisz SD Card wywołuje obsługę wszystkiego co jest podłączone do portu USB i SD kart.W tym modelu tak właśnie wywołuje się zewnętrzne urządzenie czy to pen czy kartę.)
Tyle że podobnie jak poprzednie i z karty SD nie odtwarzał Divxa tylko zacinał się po 1-2 sek :(
Boksowałem się z Panasonikiem i stanęło na tym, że w przyszłym tygodniu mają wymienić mi płytę główna. Trochę mi to nie na rękę - nowy TV i już wymiana płyty - ale zawsze to lepiej niż jakieś lutowanie itp.
Z rozmowy wynikało że serwisant pierwotnie chciał przekonać mnie że ten telewizor NIE czyta filmów z kart SD i penow (tylko muzykę i zdjęcia) a do filmów są dyski twarde o określonej pojemności i dopiero odesłanie go do instrukcji obsługi skończyło się umówieniem na wymianę płyty głównej. Sam nie wiem czy to dobrze o nich świadczy... Trochę metoda jak z majkrosoftu :)

polecam instrukcje str 60
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Daj znać czy wymiana płyty pomogła czy to może sprawa firmware. Ja wczoraj też podpiąłem pena pod usb i film znalazł ale po chwili odtwarzania zwis, dziś spróbuję z innymi, 50V20 mam od wczoraj :).
 

Mir44

New member
Jednak SD Card=pendrive

Przyznaje racje jednak z tego przycisku tez u mnie to działa. Jakoś VIERA TOOLS mi wystarczało. U mnie DIvX śmiga aczkolwiek niektóre polskie znaki na napisach gubi. Rozumiem że próbowałeś na paru divix-ach i efekt ten sam. Wiec pozostaje tylko słynny serwis Panasa.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Z avikami ok, pojedyncze sztuki nie chodzą (np. Dexter, ale nie tylko u mnie). A odnośnie polskich znaków to podobno trzeba skonwertować stronę kodową napisów z Central European (Windows-1250) na Central European (ISO-8859-2) za pomocą Character Encoding Converter i podobno jest ok.
 

jas!ek

New member
Witam,
szykuję się do zakupu tego TV, ale znalazłem jedną opinię na ceneo, która mnie zaniepokoiła.
Otóż niejaki lakjonik twierdzi, że ten model "nie czyta HD z pendrive'a". Czy ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie? Są jakieś ograniczenia do co rozdzielczości filmów przez USB?
A jak to działa w przypadku DLNA?
 

enti

New member
witam i jak pomoglo ? ja dzisiaj kupilem dysk pqi 500gb i mam ten sam problem wykryto urzadzenie ale jak wchodze w SD card lub viera tools to wyswietla ze nie jest podlaczone urzadzenie. pomogola wymiana plyty bo nie wiem czy dzownic od serwisu czy nie dodam ze jako dysk twardy widzi i go rejestruje
 

arcis

New member
Niestety poddałem się. Po wymianie płyty tv nie widzi nadal tych samych penów; na kilkanaście sprawdzonych filmów jedynie 2 odtwarzał. Probowałem znaleźć jakąś cechę wspólną czemu nie działa - ale nic takiego nie znalazłem... Do tego, nie ma polskich znaków, niektóre są zamieniane za jakieś krzaki, trzeba specjalnie konwertować stronę kodową. Horror jakiś!
Tak wiec ta funkcja jest jedynie chwytem marketingowym i tak naprawdę to nie działa. zawiodłem się...
Mam pod tv mantę która po hdmi wypluwa z siebie z usb filmy w hd i na tym poprzestałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
i bardzo dobrze. Bo masz extra jakość telewizora i wystarczy cokolwiek za 100 zł dokupić co odtwarza filmy. I radość jest pełna. Często jest tak ze nie warto silić się na bajery wyposażenia ale priorytetem musi być jakość !!!
 

enti

New member
generalnie jak cos jest w ofercie to powinno dzialac byle jak ale dzialac ;/ rozumiem ze sie kupie jakiegos funaia ale nie panasa za 5k ;/ no nic dobrze ze jutro kabel DVI przychodzi ale wolalbm bez wlaczonego kompa ogladac ;/
 

VAT

Banned
Nie wiem jak wy to odpalacie ale u mnie po tygodniu użytkowania nie było żadnego problemu z oglądaniem divix z pendrive. Obejrzałem już kilkanaście filmów. Z napisami i bez. Po włożeniu pendrive wciskam na pilocie Viera Tools i tam wybieram video. Wyskakują pliki zapisane na pendrive. Wybieram co chcę oglądać i oglądam. Właśnie skończyłem oglądać Robin Hooda.
 

arcis

New member
Ja mam jakieś podejrzenia co do pochodzenia penów. na pewno nie czyta żadnych scandisk na których były jakieś użytki i pozakładane dziwne partycje. Formatowałem je różnymi programami pod windowsem i dupa. Jedynie jeden sformatowany pod linuxem się odczytał. Ale problem divxów dalej istnieje...
 

angostura

New member
Ja co prawda mam LCD 42V20, sformatowałem pena na fat 32 rozmiar jednostki alokacji 4096 bajtów i bez problemów chodzą aviki w SD jak i HD.
 

moczarek

New member
Mam podobny obiaw na 50vt20. Tzn. pendrive (OZC, 8GB) czyta, ale się zacina po chwili. Natomiast moich dysków USB wcale nie czyta, tzn. wykrywa, ale nie widać plików. Te dyski na samsungu LED działają aż miło.
Pozdrawiam. Może coś się wyjaśni....
 

Acid

New member
Ja mam pytanie odnośnie formatu napisów. Próbowałem w .txt oraz w .srt i nie działają. Oczywiście film i napisy mają taką samą nazwę. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam Acid
 

Acid

New member
Podziękował. Wszystko działa. Wystarczy zastosować się do tego co kolega Sorenson napisał. Jeszcze raz wielkie dzięki
 
Do góry