Panasonic tx p42v20 czy inny 50 calowy

TomeqK

New member
Pytanie jak w temacie. Proszę o radę. Czytam to forum od wielu tygodni i muszę przyznać, że wiedza choć pogłębiona nie przybliżyła mnie do decyzji jaki model wybrać. Początkowo byłem zdecydowany na jakąś 50 -kę Full HD. Czekałem na serię "20" Panasonica i ponownie mam dylemat czy 42 calowy Panasonic v20 (ok. 4600zł - bardzo dobra opinie, no i ma PIP) czy jakaś 50 - ka w tym samym przedziale cenowym. Moje warunki to pokój 18,5 m2, oglądam wieczorami, pokój dość nasłoneczniony, odległość ok. 4m. :?
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
50 cali IMHO za dużo, ewentualnie zastanów się nad 46G20 bo niestety V20 nie ma. Z drugiej strony Seria V ma lepszą czerń i generalnie jest bardziej chwalona. BTW ja też stoję przed takim dylematem 42V20 czy 46G20 :)
 

don111

Banned
ja mam 46' i oglądam z ok 2,5-2,7m, jakbym miał wybór - dużo lepszy 42' czy dobry 46' to przy tej odległości chyba bym się zdecydował na tego pierwszego, przy odległości powyżej 3m odradzałbym zakup jakiegokolwiek 42', po miesiącu oglądania stwierdzicie że to zbyt mały tv, chyba że nie macie sygnału HD
 

cactusek

New member
Bez reklam
Mogę sie tylko z tym zgodzić, nie wyobrażam sobie czegoś mniejszego niż 50 cali dla 3m, to już nie są czasy CRT. Po co płacić tyle tys zlotych za HD skoro niczego się nie zobaczy na zbyt małym ekranie ?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się w pełni z przedmówcami! Z 4 metrów 50 cali kup.
Ja oglądam z 3m 42 cale i żałuję, że tak mało tych cali.
 

KrIsPi

New member
Przy wyborze wielkości ekranu nie kieruj się tylko odległością bo możesz się rozczarować. Ważną sprawą jest też to jaki masz sygnał tzn. ile z materiału który będziesz oglądał będzie SD ile HD i FHD. przy 2 -3 metrach TV 50 - 58 cali i sygnale SD to będzie masakra. I ile czasu będziesz oglądał w dzień ile w nocy to dotyczy wyboru technologii TV.
Wybór należy oczywiście do Ciebie, zwracam tylko uwagę na to co powinno Cię zainteresować przy wyborze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do tego służy prezentacja w domu . I nie trzeba się domyślać , polegać czy brać na nosa.
Stosuj technologię WWW.
Widzisz , wiesz , wybierasz.
 

Tiptop

New member
Z 3m spokojnie mozna ogladać Sd byle cyfrowy sygnał. Nawet z 2,5m ogladałem i było ok. Jest kilka kanałów słabszej jakości np TV5, 4fun czy Zone club ale 90% kanałów daje rade :)
 

KrIsPi

New member
Napisałem tylko na co warto zwrócić uwagę. Zgadzam się z kikim, że najlepszym sposobem byłaby prezentacja w domu jednak nie jest wszędzie dostępna na miejscu, a ludzie nie chcą bulić dodatkowo za wizytę. Dlatego też tu na to forum zaglądają. Na szczęście w przepisach jest opcja 10 dni na oddanie TV do sklepu i można brać drugi, i bez marudzenia można testować :) Notabene umiesz się reklamować hehe.

Co do jakości SD dla mnie nie jest to jakość zadowalająca. Nawet z jakością cyfrową SD np z UPC i nie tylko, to mogę sobie kanały informacyjne oglądać, a nie filmy.
Ale jak to napisał Tiptop " ... 90% kanałów daje radę" ja dodam, jakoś daje radę, czyli inaczej mówiąc coś tam można zobaczyć. Bardzo fajnym porównaniem jest stary CRT i Video VHS jak dobrze pójdzie to połowa linii CRT. Tu mamy to samo SD to około polowa linii FHD (nie czepiajmy się szczegółów).

Żeby nie było, zaznaczam, że to moje preferencje i nikomu nie nakazuje ich przyjmować do siebie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry