Panasonic tx-p42S30e- Zielone piksele

marcin_nr

New member
Witam,
Mam pytanie o zielone piksele które mrugają mi na ekranie->SZUM ( im ciemniejsze tło tym bardziej widać).
W odległości 3 m tego nie widać ale blisko (40 cm) to jest widoczne. Wiem ze z takiej odległości się nie ogląda ale pytanie moje to czy ten typ tak ma czy jest to jakaś wada...
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,
Mam pytanie o zielone piksele które mrugają mi na ekranie->SZUM ( im ciemniejsze tło tym bardziej widać).
W odległości 3 m tego nie widać ale blisko (40 cm) to jest widoczne. Wiem ze z takiej odległości się nie ogląda ale pytanie moje to czy ten typ tak ma czy jest to jakaś wada...
Tej wielkości ekran przy rozdzielczości 1920x1080 powinno się oglądać z ok. 160 cm. Czy z tej odległości też widać ten szum?
 

dadley

New member
Witam , jest to moja pierwsza plazma i nie wiem czy to wina tego modelu czy moze coś mam źle podłączone ale też z odległości 0,5 m zauważam szumy zwłaszcza na ciemnych tłach podczas grania na XBoxie 360 podłączonym przez HDMI do 1 gniazda. Nie wiem jak sprawa będzie wyglądała po podłączeniu N bo jestem w trakcie montarzu i narazie korzystam z analogowej kablówki. Może jakieś sugestie co do ustawień obrazu ?
 

Byrd66

New member
Witam , jest to moja pierwsza plazma i nie wiem czy to wina tego modelu czy moze coś mam źle podłączone ale też z odległości 0,5 m zauważam szumy zwłaszcza na ciemnych tłach podczas grania na XBoxie 360 podłączonym przez HDMI do 1 gniazda. Nie wiem jak sprawa będzie wyglądała po podłączeniu N bo jestem w trakcie montarzu i narazie korzystam z analogowej kablówki. Może jakieś sugestie co do ustawień obrazu ?

Gdyby S30 miał ustawienia profesjonalne jak G, to można by było to zjawisko ograniczyć. Parę osób zgłosiło to do serwisu - ja złożyłem reklamację. Panasonic z Warszawy odpisał, że te szumy to normalny efekt działania plazmy. Powinny być widoczne z maks 0.5 metra i znikać przy ruchu. Skoro je widzę (w ciemnym pomieszczeniu) z 1.8 metra, to coś jest nie tak. Pewno niedługo wyjdzie soft, który to naprawi.
 
Do góry