Panasonic TX-P42S10E czy Sony KDL-40W550

michalg

New member
Witam,

Zastanawiam się nad Tymi dwoma modelami i do tego 2 różne technologie matryc.
Nie mam zamiaru rozpętać wojny LCD kontra PLAZMA!

Jakie masz warunki – pokuj 3x5
Preferowana wielkość matrycy – 40-42
Preferowane marki - Sony/Panasonic (inne)/Samsung
Preferowana technologia – LCD/Plazma
Jaki sygnał - DVB-T, komputer, N, PS3 (gry/ Blue Ray)
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost i zboku
Jaka odległość od ekranu – 2-3m
Jakie urządzenia do podłączenia – Obecnie analogowa kablówka, docelowo Nka, PS3 (filmy B-R/MKV itp + gry HD)
Jaka klasa cenowa – do 3.000 PLN skapiec.pl
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – weekend i święta oglądam w dzień i w nocy a w dni powszednie w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – 3x5 małe nasłonecznienie, padadający cień przez cały rok, nawet latem.
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – programy tv, filmy, rzadziej gry.
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – w okresie zimowym ze światłem, w pozostałym czasie raczej bez.
Jaki masz telewizor - Philips 24'' CRT stary rupieć
Ma stać czy wisieć – wisieć
Czego oczekujesz od telewizora – bardzodobrego obrazu, trwałości – niezawodności aby wytrzymał minim 5 lat (i więcej)
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD


Czym się plazma różni od LCD wiem, przejrzałem forum, poczytałem trochę testów/artów/newsów.
Za Sony 5lat gwar przemawia.
Z tą czernią ponoć w tym LCD nie jest tak źle vs Panasonic.

Proszę o poradę.
Ew, jakieś linki do artykułów - testów na forum których być może przegapiłem
 
Ostatnia edycja:

jacek5d

New member
Nie mam żadnego tv z w/w ale opiszę wrażenia z oglądania u znajomych :

Sony 40W5740 /w/g opinii z forum ta sama jakośc obrazu co seria W550/- obraz z tv "N" - kanały Sd porażka, na kanałach Hd podobnie nie widac w żadnym momencie jakości obrazu HD widzianego w sklepach na materiałach demo, rewelacyjnie wygląda grafika z tunera n.
Ogólnie jakośc obrazu - szkoda komentowac. Więc skąd się biorą takie wysokie noty dla serii "W" za skalowanie obrazu SD ?

Panasonic 50 S10 - obraz z tv "N" i "Cyfra" - wrażenia całkowicie odmienne,
z przyjemnością da sie oglądac nawet dobrze nadawane kanały Sd z odległości ok. 3m. Obraz jest taki "kinowy" Właściciel posiada również LCD 40 cali topowego Samsunga i jest zdziwiony jakością obrazu plazmy.

Panasonic 42 cale model U - żródło kiepska jakościowo osiedlowa kablówka, filmy Divx nawet jednopłytowe - największe zdziwienie wzbudza fakt że da się to oglądac z przyjemnością.
Na wcześniej posiadanym u właściciela CRT 29 cali 100 HZ - moim zdaniem była gorsza jakośc obrazu.

Co uderza w obrazie z plazmy - naturalnośc obrazu.

Widziałem również LCD Philipsa serii 7 podłączone pod PS3 - tu jakośc obrazu w grach wymiata. Myślę że gry na plaźmie wyglądaja również rewelacyjnie ale ze względu na możliwe powidoki lepszym rozwiązaniem do komputera i gier może byc LCD .
 

bogaty

New member
Bez reklam
Po co pchać się w S10 skoro na rynku są już S20 i G20 które mają przystępną cenę.W EU spadek czerni to ściema, jeden niby to widzi, a większość nie potwierdza tej tezy w tym min Ja.
 

piotr_piecu

New member
odpowiedz

wszyscy tylko mówią i porównują tylko czerń ok może lcd ma już na poziomie zadawalającym czerń ja mam tx-p42s20e i ta czerń też nie jest idealna pomimo braku clodingu ale co z tego lcd to mydliny nie ma co porównywać wyrażistości obrazu do plazmy jak i kontrastu i barw lcd to hybryda jak dla mnie półśrodek dlamnie do 32 cali lcd powyżej narazie plazma
 
Do góry