Panasonic TX-P42GT30E - kupić czy nie kupić?

tomi911

New member
Witam serdecznie wszystkich 'once again'

Otóż stanąłęm przed problemem zakupu/wyboru nowego TV. Sporo poczytałem tu i tam (pisząc 'tu' mam na myśli dosłownie HDTV.com.pl :] ), poznałem opinie innych, odbyłem rozmowy z 3 pracownikami sklepów z RTV/AGD, pooglądałem różne TV (i obraz na nich także a właściwie głównie - tak sd jak i hd) no koniec końców padło na plazmę Panasonica.

Jednak zanim - prawdopodobnie jutro ją kupię - chciałbym poznać jakieś Wasze sugestie - ekspertów ale też użytkowników - głównie te na NIE - odnośnie w/w TV.

TV będę używał głównie do oglądania telewizji (pakiet z UPC - cyfrowy) oraz filmy z komputera. Inne zastosowania to najwyżej 10% czasu. W większości będzie to sygnał SD, rzadziej HD a 3D to tylko jak kiedyś kupię okulary.

Czekam na odp

Pozdrawiam :]
 

bielikk

New member
Bez reklam
Plazma to przeżytek - proponuję Philips 40 PFL5507K/12

plazma:
powidoki juder mniej szczegółowy obraz buczenie....
 

pikus-p3

New member
Posiadam taki tv od prawie 2 miesięcy. POLECAM. Kiedyś jakoś nie miałem przekonania do Panasonica ale ten model rozwiał moje wątpliwości do tej marki. Mam podłączony sygnał DVB-C obraz ok, oraz satkę.
Jak dla mnie dużym plusem jest możliwość odbioru tv sat i sprawne przełączanie pomiędzy sygnałami kablowym i sat. Nawet kanały analogowe mają dobrą jakość to nie jest to co na lcd. Internet, dlna, nagrywanie na dysk super sprawa. Polecam jeszcze raz.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Sygnał SD, to przeżytek i do TV powyżej 32" wcale się nie nadaje. GT30 sam w sobie nie ma wad, używam go z N, PS3 i filmami mkv.
 

lm648

Banned
Bez przesady, czasem sygnał SD jest lepszej jakości niż pseudo HD, wiec to nie kwestia rozdzielczości co jakości samego źródła.
Przykład: TVN 24 sygnał SD (576)w stosunku do sygnału HD (1080i) TVP1 HD [ w fazie testów:)] wizualnie jest prawie jak HD, gdzie tego powiedzieć nie można o sygnale pseudo HD TVP 1HD :)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
No TVP HD większość materiału to skalowanie, na razie co widziałem w HD to opole i jakiś serial, ale i tak wygląda lepiej niż wersja SD ale ja biorę obydwa programy z kablówki wiec może oni pogarszają jakość SD dla TVP1.
 

tomi911

New member
Witam Pieknie ;]
nie wiem czy jest sens "odgrzewac" temat ale jako ze od roku jestem szczesliwym posiadaczem TX-P42GT30E to chcialbym sie podzielic paroma uwagami ;)
Ogolnie jestem mega zadowolony z tego TV! Naprawde jest to to czego szukalem i mimo 12 miesiecy uzytkowania nie doszukalem sie zadnych istotnych wad. Jest pare rzeczy ktorych brakuje ale jesli chodzi o "normalne cechy TV" tj. obraz pod kazdym wzgledem, dzwiek oraz ogolna przyjaznosc dla uzytkowanika to jak dla mnie 100/100.
Zona narzeka na brak pelnej przegladarki co mnie osobiscie to nie przeszkadza ;) troszke zal ze Panasonic nie rozwija uslug internetowych (a przynajmniej nie tak jakbym chcial - chyba ze o czyms nie wiem) bo brakuje mi vod.tvp.pl czy tez pelnego YT, ale nie jest to jakas mega wada dla mnie - po prostu przydaloby sie ;)
Tak czy inaczej polecam - 2599 PLN za sprzet, ktory naprawde mnie nie zawiodl to chyba dobrze wydane pieniadze ;]
 
Do góry