Panasonic TX-P42G30E czy TX-P42GT30E

etylinek

New member
Proszę o pomoc, mam możliwość zakupu jednego z powyższych modeli w atrakcyjnej cenie. Pytanie tylko który będzie lepszy. Nie zależy mi zbyt mocno na 3D, może kiedyś. Głównie chodzi mi o parametry obrazu. Czarna czerń, biała biel. Wiem że 42G30 ma trochę szarą biel, a jak w przypadku modelu GT? Jak jest w kwestii kolorów?

Dzięki za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W modelu GT 30 jest tak samo.
Jeśli nie zależy Ci na 3D - to odpowiedź masz prostą.
 

kebson

New member
To mam pytanie:

Czy widać wogóle różnicę pomiędzy:
Infinite Black (5,000,000:1 Statyczny) a Infinite Black Pro (5,000,000:1 statyczny) (G vs GT)
 

kebson

New member
dalej będę drążył;)

Tam na pewno jest ta sama matryca - uzyskali pare cm mniej na grubości.
Buczy to cholerstwo tak jak osławione G30?

z góry dziękuję.
 

Xisiek

New member
(...) mam możliwość zakupu jednego z powyższych modeli w atrakcyjnej cenie. Pytanie tylko który będzie lepszy. Nie zależy mi zbyt mocno na 3D, może kiedyś. Głównie chodzi mi o parametry obrazu.

Widocznie lepszy obraz uzyskasz na modelu GT30, głowne aspekty poprawy to czern (min lepszy filtr antyrefleksowy) oraz wyzsza 'plynnosc' ruchomego obrazu.
PS. Zupelnie nie rozumiem dlaczego niektorzy pisza ze G30 i GT30 roznia sie tylko 3D, podczas kiedy fakty sa zgola odmienne od takiego twierdzenia. Tym bardziej, ze juz ST30 oferuje widocznie lepszy obraz od G30.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Widocznie lepszy obraz uzyskasz na modelu GT30, głowne aspekty poprawy to czern (min lepszy filtr antyrefleksowy) oraz wyzsza 'plynnosc' ruchomego obrazu.
PS. Zupelnie nie rozumiem dlaczego niektorzy pisza ze G30 i GT30 roznia sie tylko 3D, podczas kiedy fakty sa zgola odmienne od takiego twierdzenia. Tym bardziej, ze juz ST30 oferuje widocznie lepszy obraz od G30.


banialuki kolego opowiadasz bo serie G i ST to ten sam panel i tylko G30 nowszy model więcej USB, InternetReady, THX itd. W G i GT masz inny filtr antyodblaskowy i design TV (GT chudszy jest).

Zadzwoń sobie do serwisu Panasonic i porozmawiaj to też ci powidzą, że do wyświetlania tylko obrazu 2D najlepsze są panele do 2D natomiast z tymi 2D/3D jest różnie bo są uniwersalne do dwóch typów obrazu i nie zawsze osiaga się najlepszą jakośc na 2D ot choćby problem z zieloną poświatą w VT w niektórych modelach 2D są od tego wolne.

Jaka płynność - wskaż proszę w specyfikacji technicznej gdzie jest różnica pomiędzy G30 i GT30 w płynności??? Jakiś extra system poprawiania obrazu??? IFC inne??? Co ty oowiadasz ;(
 
Ostatnia edycja:

wojt88

Guest
Czytając testy plazm v30 wynika, że obraz 2D będzie ciut lepszy od G w GT i znacznie lepszy w VT...

Mnie też nie interesi 3D, które dla mnie na dzień dzisiejszy nie działa. Ale na dniach mam zamiar zamówić VT30 z powodu najlepszej jakości 2D wśród plazm tej serii.
 
Ostatnia edycja:

kebson

New member
1. Infinite Black Pro a Infinite Black - różnice
2. Czy jest różnica w filtrze 'przeciwsłonecznym'
3. Matryca ta sama co w g30? Gdzie cm z grubosci uciekły?
4. Co z tym buczeniem? fakt czy mit? Jak sie do tego ma gt30.
5. Fun z 3D? Konwersja jak wygląda?

Ale wiem te pytania to raczej do forumowiczów a nie do szpeców w panasa - więc pytam drogich forumowiczów :)
 

kebson

New member
To może inaczej zadam pytanie(rozmawiam o 50''): czy odczuje 400 PLN w jakości jak na 'normalnego' zjadacza chleba? Czy też inaczej : czy 3D jest warte 400 PLN?
 

damaioshin

New member
Dla mnie - dopłata 400zl za duzo lepszy design ma uzasadnienie, dlatego nie patrze juz na g30 odkąd oglądalem na zywo obie wersje. TV to tez mebel.
3D nie bierz pod uwage bo pewnie okularow nie kupisz.
 

wojt88

Guest
Matryca jest dokładnie ta sama w obu plazmach. W modelu G masz tryb obrazu THX ale sama plazma nie ma tego certyfikatu (tak bynajmniej informuje panasonic.pl) tylko GT i VT serii 30. Testy na wielu stronach potwierdzają lepszą jakość obrazu 2D w GT od G ale czy wystarczająco za 400 zł to sam musisz stwierdzić... Ja za sam design bym dał te 400zł bo G jest spaśione :wink:
 
Do góry