Panasonic TX-P42G20E zepsuł się

ciahciah

New member
Witam.
Oglądając TVN(cyfrowy sygnał DVB-T+zwykła antena ATX-91 ze wzmacniaczem) nagle obraz zaczął robić się pikselowy i dźwięk trzeszczeć, dźwięk i obraz zaczął wariować, zachowywać się jak bym miał bardzo słabą silę sygnału i jakość, a siła i jakość jest taka sama jak przed awarią, opisy kanałów i info danego programu działa prawidłowo więc układ zbierający dane cyfrowe(tuner) z anteny działa prawidłowo. Antena i nadajnik sprawdzony, ewidentnie coś padło w telewizorze. Na podłączonym internecie do tv na ipla czy Youtube te same problemy z obrazem i dźwiękiem, te same problemy są po włożenie pendrive i włączeniu filmu, tak samo odtwarzanie mp3 z pendrive trzeszczy, rwie dźwięki.

Na podłączonym laptopie przez hdmi obraz i dźwięk ok, na analogowym sygnale z anteny też wszystko ok. Włączając tv po nocy gdy jest zimny przez pierwsze 5min działa prawidłowo po czym dźwięk i obraz zaczyna wariować. Podejrzewam że padł procesor cyfrowego sygnału audio wideo. Ma ktoś Service Manual tego modelu? Jeżeli ktoś spotkał się z taką awarią proszę o pomoc. Tv jest jeszcze rok na gwaranci, czy w servisie w Radomiu naprawią usterkę czy lepiej zawieść do głównego serwisu w Warszawie?
 

behemot

New member
Jeśli masz jakieś wątpliwości co do działania tv to daj go do serwisu ( jesli jest gwarancja to jest to najlepsze rozwiązanie) Jeśli zaczniesz sam coś grzebać może to się skończyć utratą gwarancji. Telewizory to dzisiaj masówka i o kłopot nie problem. Sprawdź jeszcze czy może przez przypadek jakiś kabel nie jest dociśnięty a jak wszystko wydaj się być na miejscu to dzwoń do serwisu.
 

ciahciah

New member
Tv jest na gwarancji, serwis się nim zajmie, zanim go oddam chciałem się dowidzieć czy ktoś inny miał to samo bo pan w servisie powiedział że pierwsze słyszy jak mu opowiedziałem co się dzieje, mi się wydało to bardzo dziwne. Z dwuletniej gwarancji został mi rok i nie chciał bym żeby problem wrócił za jakiś czas pewnie już po gwarancji... Od czasu do czasu naprawiam sprzęty rtv i jestem ciekaw czy procesor audio wideo się przegrzewa/uległ uszkodzeniu i zaczyna wariować czy gdzieś są tylko zimne luty.
 
Do góry