PANASONIC TX-P42C10Y (VIERA) - brzęczenie

alexjoin

New member
Zacznę od początku. Po pierwsze czytałem w internecie kilka komentarzy osób, które mają podobny problem jak ja ale stwierdziłem, że mój różni się w tą gorszą stronę. Otóż miesiąc temu zakupiłem plazmę PANASONIC TX-P42C10Y. Jakieś pół miesiąca telewizor odbierał zwykły, analogowy sygnał lecz później zamówiłem cyfrowy polsat. No i od tamtej pory przy oglądaniu pojawiło się dziwne brzęczenie, które uniemożliwia normalne oglądanie programów. Myślałem, że to wina dekodera. Podpiąłem laptopa pod sygnał AUDIO i w lapku usłyszałem czysty dźwięk, bez brzęczenia. Natomiast gdy podłączyłem czincza pod AUDIO OUT w telewizorze, w laptopie słyszałem dźwięk + brzęczenie. Czyli wyklucza to możliwość uszkodzenia dekodera.

Dodam, że próbowałem różnych ustawieni telewizora. Przywracałem ustawienia fabryczne itd. Obecnie wygląda to tak, że głośność w dekoderze ustawiona jest na max, a w telewizorze jak najmniej się da. Ale to i tak nie rozwiązuje problemu, ponieważ brzęczenie jest nadal zbyt głośne, abo można było oglądać telewizor. Zauważyłem natomiast, że brzęczenie znacznie nasila się gdy obraz jest w jasnych kolorach, szczególnie białych. Natomiast przy ciemnych kolorach brzęczenie jest cichsze. Poradźcie, można coś z tym zrobić? Oczywiście jeśli nie to oddam do serwisu, czego bym bardzo nie chciał :/

P. S. jeśli będzie trzeba to mogę nagrać próbkę dźwięku z telewizora
 

cukiernik

New member
Tak ma być. U mnie to też występuje lecz wyłącznie słyszę to w nocy i gdy jest bardzo cicho. Lecz kto tak ogląda TV?
 

alexjoin

New member
Tak ma być. U mnie to też występuje lecz wyłącznie słyszę to w nocy i gdy jest bardzo cicho. Lecz kto tak ogląda TV?

Właśnie, tak jak pisałem u mnie to brzęczenie jest słyszalne bardzo głośno. W nocy ściszam minimalnie telewizor i wtedy ledwo co je słychać. No ale w dzień to jest nie do zniesienia.
 

loszmi

New member
Sprawdź, czy brzęczy, kiedy laptop działa na baterii, jeśli wtedy nie brzęczy, a na zasilaczu brzęczy, to znaczy, że masz problem z pętlą masy. Popróbuj zmiany polaryzacji wtyczek zasilających (jeśli są płaskie wystarczy obrócić w gniazdku, lub jeśli masz z bolcem to zastosuj podwójne gniazdo). Sprawdź też listwy z filtrem, może pomogą.

I jeszcze pytanie kluczowe.

Audio Out w TV, a w laptopie wpiąłeś w wejście mikrofonowe? Po co?
Podłączając lapa powinieneś wysyłać z niego dźwięk na głośniki TV, a nie odwrotnie.

Dla pewności: jak podłączany jest dekoder? Jakim kablem?
 
Ostatnia edycja:

alexjoin

New member
Odświeżam temat dla wszystkich osób, który mają podobny problem. Przyczyny szukałem w telewizorze i w dekoderze a tu się okazało że to wina kabla EURO. Takie kable, które są razem z dekoderem są tragicznej jakości (co sam przyznał jeden z przedstawicieli CP). Wymiana na EURO podwójnie ekranizowanego z pozłacanymi końcówkami (25zł) sprawiła że problem zniknął.
 
Do góry