PANASONIC TX-P37X20E - połączenie z PC przez HDMI

Crucifix

New member
Witajcie.
Parę dni temu kupiłem plazmę Panasonic TX-P37X20E.
Zakupiłem również 5m. kabel HDMI w celu połączenia z komputerem stacjonarnym klasy PC.
Komputer jest wyposażony w kartę graficzną ATI Radeon HD 5600 oraz system operacyjny Windows 7 Ultimate.

Problemem jest dobranie rozdzielczości. Wszystko niby jest ok kiedy się ogląda np klipy na youtube vevo w jakości hd. Niestety litery np. pod ikonami, albo chociażby w przeglądarce sa niewyraźne, jakby poszarpane. Zazwyczaj dzieje się tak kiedy mamy ustawioną błędną rozdzielczość.
Wybrałem rozdzielczość maksymalną, czyli: 1920 x 1080.
Windows sugeruje zalecaną rozdzielczość jako: 1280x720 ,ale wtedy obraz jest jeszcze gorszy.
Próbowałem wszystkich możliwych rozdzielczości z listy i niestety nie mogę osiągnąć odpowiedniego wyglądu tekstu.
Czyżbym wybrał za mały ekran? Pozostaje mi tylko ratować się zmianą wielkości liter w Windowsie i programach?

Proszę o pomoc.
 

Crucifix

New member
Dziekuję za link. Czytam i czytam, ale jakoś właściwego rozwiązania nie widzę i chyba ogrom informacji mnie przerasta...
Dodam jeszcze, że mam do kompa podłączony przez DVI monitor Samsung T200HD, na którym mam ustawioną rozdzielczość 1680x1050..
 

Crucifix

New member
Nie widzę tu możliwości wiadomości prywatnej, bo może kolega by mi wyjaśnił jak laikowi co konkretnie zrobić...
 
Do góry