Panasonic TX-L55DT50E czy Philips 55PFL7007K

kradek

New member
Witam

Przekopałem się przez ostatnie dni przez forum . I zmieniłem koncepcję pierwotną wybranych modeli. I to dość mocno. Wybór ostatecznie ograniczając do dwóch modeli jak w temacie postu.
Jak ktoś słusznie zauważył w jednym z czytanych wątków , idąc do sklepu bez czytania forum człowiek byłby szczęśliwszy i zadowolony tak czy inaczej. Ale skoro forum jest...
Podobają mi się obydwa, Panasonic jest tańszy ( dobrych kilkaset złotych ) .
Za wszelakie za lub przeciw z góry dziękuję :)

Radek

PS. Moderatorów proszę o usunięcie podwójnego wątku , który nie wiem dlaczego ale powstał.
 

beny

New member
Witam także myślalem o DT50 i o 7007 i (es7000 samsungu) -zreszta jak wiekszość na tym połapie cenowym ale....ale kontrast 830:1 w Panasie jakos mnie przeraza i w testach zagranicznych ciągle to podkreslali i ze ma przez to szary...a nie czarna czerń..:) takze nie wiem czemu tak KIKI zachwala ten model skoro - moze te testy sa troszke sponsorowane ale to tylko moje zdanie :) a 7007 wiadomo jak seria 6007 i 8007 (ktorej watek ktos wycial) maja soft skopany a na choryzoncie nowe modele i co bedzie dalej - takze ja poczekam i zobacze co bedzie ale ciężko wybrac ja bym bral jeśli musialbym dzisiaj wybrac 7007 ale...wybor nalezy do ciebie :) ALe niema idealnego TV zawsze sie znajdzie jakiś ----pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
Proponuje poczekać na nowe modele,jak pali się to z tych trzech zdecydowanie Samsung ES7000 moim zdaniem.
 

kradek

New member
Przejrzałem kilka recenzji Panasonica i opinie są podzielone co do problemów z czernią. Może faktycznie problem występował w pierwszych modelach ? Może po zmianie softu ta sprawa uległa poprawie ?
A mógłbym prosić o linki do tych recenzji ?
Czekanie na nowe modele to może i dobry pomysł pod warunkiem że ma się z czego dokładać do ceny :) . Nie ma co ukrywać za nowości trzeba płacić więcej.
Muszę spróbować organoleptycznie sprawdzić ten poziom czerni na terenie sklepu w Łodzi bo póki co to zdanie mam wyrobione jedynie na podstawie recenzji.

Pozdrawiam :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
w philipsie czerń jest bardzo dobra :) DT to też bardzo dobry TV ale jak czytałeś o jednym i o drugim to każdego można się przyczepić, kwestia tylko co Ci odpowiada, a co nie, co będzie lepsze , a co nie :)
 

kradek

New member
Jestem po subiektywnym półgodzinnym seansie z telewizorami w salonie RTV Euro w Manufakturze. Wystawione były prawie wszystkie modele które znajdują się lub znajdowały sie w mojej orbicie zainteresowań :

1) wszystkie potencjalne modele firmy Samsung ,
2) Sharp 60LE 740 ,
3) Panasonic TX-55DT50E
4) Philips 55PFL6007K
5) LG 55LM657 jakoś tak chyba
6) Sony HX755/850

Oczywiście czasem idzie się z pewną tezą szukając potwierdzenie potencjalnego wyboru.
Obsługa miła , chętnie poświęciła czas na rozmowę jeśli chodzi o niuanse techniczne średnio . Choć dowiedziałem się , że Philips w telewizorach to już nie jest Philips holenderski tylko ten oddział firmy to jakies joint venture z Azjatami..Co na starcie lekko ostudziło mój zapał do Philipsa.
Moje refleksje po oględzinach są następujace :

1. NAJWAŻNIEJSZA CHOĆ MOŻE SUBIEKTYWNA . WIĘKSZOŚĆ TEKSTÓW NA FORUM TO TROCHĘ TAKIE BICIE PIANY - bez obrazu dla nikogo :) . Obrazowanie , możliwości techniczne , wygląd - w większości znajdujących się w sprzedaży telewizorów , jak dla mnie, ciut bardziej wymagającego amatora jest naprawdę ok . I wybór to może bardziej kwestia Naszych doświadczeń i zaufania do marki .
2. Design - najbardziej spodobał mi się ten LG 55LM657 jakos tak coś ta coś tam - przód to praktycznie jedna tafla szkła , ramka aluminiowa tylko dookoła. Ekstra. Natomiast najmniej na żywo spodobał mi się Philips i Sony HX 750
3. Teoretycznie obiektywny brak czerni w Panasonicu L55DT50E jest wg mnie.....zdecydowanie subiektywny.. Jak dla mnie nic temu TV nie brakuje.
4. W super cenie był Sharp Sharp 60LE 740 - 4999 za 60 calowy TV który świeci naprawdę ładnie ale na demie.
5. Każdy z wymienionych TV od 1-6 dobrze skalował sygnał analogowy..poza Sharpem patrz wyżej
6. Sygnał cyfrowy na najnowszych modelach praktycznie każdej marki - coś pięknego.
7. Nie sprawdzałem możliwości multimedialnych , internetu itp., skupiłem się na odbiorze.
8. W salonach łatwo wypromować dana markę podając lepszy sygnał i lepiej ja eksponując - ale to wszyscy wiemy

Mnie wizyta osobiście utwierdziła w wyborze Panasonica jak w temacie wątku biorąc pod uwagę konieczny kompromis cenowy.

Pozdrawiam i gdyby ktoś miał jakieś pytania , proszę pytać. Parę innych modeli tez oglądałem.
Radek
 

kradek

New member
Jeszcze jedna refleksja. Rozmiar ma znaczenie . 40 calowe TV po prostu giną wśród większych braci , 46-47 to chyba minimum na dziś a zakup 60 cali nie jest żadną przesadą. Wg. mnie :)
 

hdfan

New member
Mnie wizyta osobiście utwierdziła w wyborze Panasonica jak w temacie wątku biorąc pod uwagę konieczny kompromis cenowy.
to jak już kupisz to napisz jak ta czerń wygląda wieczorem
widziałem dt w markecie i obraz fajny, ale design philipsa (widziałem 8007) i samsunga mi się bardziej podoba, kolejny plus philipsa to ambilight, no ale panasonic jest najtańszy
szkoda, że mają "tylko" 55 cali, kiedy można dostać 60 cali sharpa dużo taniej
może warto poczekać na:
- philips 60PFL6008 kiki pisze, że wycena na dniach
- DT60 ma wyjśc w 60 calach, ale cena zapewnie będzie gruba
- sharp le650 60 i 70 cali
 
Ostatnia edycja:

kradek

New member
Pisałem , na sklepie stał 60' Sharp seria 740 dokładnie LC-60LE740E za 4999 ale .. byłby dla mnie ostatnim wyborem.
Poza tym prowadzimy trochę abstrakcyjne rozważania szczególnie w zakresie finansów :) które determinują zakup.
I jeszcze jedno. W kwietniu 2014 r. będziemy czekali na Philipsa serii 10001 , Sharpa serii 888 itd .
Może warto poczekać tu juz decyzja należy do każdego.
 

hdfan

New member
W jakim sklepie widziałeś 8007?
mediaexpert poznań

jeszcze sony 55HX850 można dodać do rozważań, na ceneo stoi za 6384,78 więc nie ma tragicznej różnicy w cenie przynajmniej w prorówaniu z samsungiem i philipsem, sony jest wychwalany w testach i dostaje najlepsze oceny w klasie
 

kradek

New member
To ja dołożę swoją korespondencję z COK firmy Panasonic. Miło że odpowiedzieli :
Pytanie

Witam serdecznie

Jestem zainteresowany zakupem jednego z Państwa telewizorów konkretnie modelu TX-L55DT50 ale chciałem u źródła zweryfikować opinie na jego temat pojawiające się na forach internetowych zajmujących się problematyką TV tak by całkowicie świadomie podjąć decyzję o zakupie. Otóż informacje wskazywały na problemy z:
1. Niskiem kontrastem TV na poziomie 830:1
2. Niskim poziomem czerni telewizora i problemem z czernią gdy TV ogląda się w warunkach słabego oświetlenia oraz ilością detali
Czy Państwu znane są te opinie i czy tak jest a jeśli tak czy firma podejmuje jakieś kroki by je wyelimimować. Z informacji wynikało że być może to problem jakości matryc a być może firmware.
Jako wieloletni użytkownik różnego rodzaju sprzętu firmy upatrzyłem sobie Państwa TV jako następny i chciałbym potwierdzić właściwy wybór.
Z poważaniem
Radosław K

Odpowiedź

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Panasonic. Uprzejmie informujemy, że kontrast w telewizorze TX-L55DT50E wynosi 5,000,000:1. Ponadto informujemy, że w najwyższych seriach telewizorów LED'owych: typu WT50 czy DT50 również kwestie problemów z czernią zostały zlikwidowane poprzez zastosowanie najnowszej, innowacyjnej wersji oprogramowania. Przesyłam Panu link do strony do telewizora: TX-L55DT50:

Telewizory - Telewizory LCD - TX-L55DT50 - specifications - Panasonic Polska

W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.
Jeśli byłby Pan zainteresowany otrzymywaniem newslettera informującego o nowościach firmy Panasonic, prosimy o rejestrację przez naszą stronę internetową Witamy w Panasonic Polska
lub przez Centrum Obsługi Klienta (0801 801 887)
Z poważaniem,
 

dominlesne

New member
Kontrast 5mln to jest bełkot, podobnie jak podawane z choinki odświeżanie. Niskiego kontrastu w sklepie nie zauważysz. Dopiero przy słabym oświetleniu w pomieszczenie widać, że czarny jest ciemno szary, tak te IPS-y Panasonica mają. Panasonic ma doświadczenie w plazmach, ale czy w produkcji matryc lcd to już wątpię. Ja sprawdziłbym jeszcze Philips 6007 w tej cenie. Ma dużo lepsze opinie. Czy Philipsa robią azjaci, czy ktokolwiek, raczej bez znaczenia, bo puki co to tylko ich najwyższy model to jedyny lcd led, porównywalny jakością do Kuro.
 
Do góry