Panasonic TX-L50B6E

Zipero

New member
Witam, jestem nowym użytkownikiem na forum, ale każdy od czegoś zaczyna ;-) Z góry pragnę przeprosić jeżeli zadaje oczywiste pytania. Stoję teraz przed wyborem TV w granicach 46-50". Mam kilka wytycznych, którymi kieruję się w trakcie wyboru ale nie jestem w stanie jednoznacznie określić co będzie najlepsze. Ponieważ nie chce uczyć się na własnych błędach (lepiej na cudzych) i kupić coś czego zakupu będę żałował, proszę o Wasze opinie i sugestie. Znalazłem za pomocą popularnego silnika wyszukiwania model z tematu: Panasonic TX-L50B6E, spełnia on moje kryteria w pewnym stopniu, a są one następujące:
-brak 3D (nie chce płacić za coś z czego nie skorzystam),
-wymiary 46-50" (powtarzam się ale lepiej mieć wszystko w jednym miejscu),
-panel IPS, tu od razu pytanie czy wszystkie (większość) panele LCD-LED w tych gabarytach to IPS?
-opcje sieciowe ETHERNET, SMART TV opcjonalne ze względu, iż w 60% będzie to sygnał z PC a 40% z PS3,
-dobra współpraca za materiałem 24pplanuję oglądać dużo filmów, nie wiem do końca czy to mit i technologie typu "True Cinema 24p" "Odtwarzanie 24p (2:2)/24p Płynne odtwarzanie filmu" itp są czystą fikcją, tu także z chęcią posłucham opinii, jak i innych ZA/PRZECIW,
-dźwięk nie ma znaczenia, dźwiękiem zajmie się Amplituner,
-Audio Return Channel w HDMI, z tego co widzę to dosyć popularne ale też bardzo przydatne,
-matowa matryca, ale nie koniecznie, telewizor stał będzie plecami do okna na północ, a pomieszczenie prawie jak loch, prawie zero światła słonecznego a jak już się pojawi to jest jak z nim walczyć bo są żaluzje :),
-budżet, do 3k, może ulec modyfikacji

No ale wracając do tematu, czy ktoś z Was ma może taki TV? Jak go ocenia, jakieś słabe mocne strony? Nie mogę znaleźć żadnej recenzji tego sprzętu. Może macie również inne propozycje spełniające w mniejszym bądź większym stopniu powyższe warunki/sugestie (inne modele i inni producenci również mile widziani). Jestem otwarty na opinię i sugestię. Pogubiłem się już w tych wszystkich modelach i producentach, a strony niektórych z nich są dla mnie strasznie nieczytelne i skąpe w informacje.
 

Zipero

New member
Obecnie nic nie posiadam, chwilowo podłączam PS3 do zwykłego monitora 24" co jednak skutkuje tym, że muszę siedzieć bardzo blisko. Odległość od oparcie "kanapy" do teoretycznej pozycji telewizora to około 2.5-3m max.
 

gottagetaway

New member
Ten tak? Panasonic TX-L50EM6 - parametry i dane techniczne

Patrzyłem na niego, jest troszkę droższy no i ma niby 100hz ale nie ma matrycy IPS ( u mnie pod lekkim kątem było by oglądane, ale to nie jakiś minus że tam nie ma ). Ja potrzebuje TV głównie do filmów ( komp DVD itp ), oraz zdarzają się ''spotkania integracyjne" i wtedy PS3, Herosi czy coś.

Zastanawiam się jaka jest realna, praktyczna różnica między tymi modelami. Filmy były by oglądane wieczorem więc bardzo mi zależy na informacji, jak sprawują się oba, jeśli chodzi o czerń, jak widać podświetlenie matrycy wieczorem przy zgaszonym świetle
 
Do góry