Panasonic TX-L47WT50E test otwarty. Witamy następcę królewskiego rodu.

Sorn

New member
Z tego co widzę opinie są głównie pozytywne na internecie odnośnie tego TV.

Rejestrując się na forum akceptowałeś regulamin. Wiec dobrze by było jakbyś go przestrzegał. Kraj jest wolny, ale w ramach i granicach prawa - w tym przypadku regulaminu forum.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Regulamin to nie prawo, choćby dlatego, że przecież może mieć punkty niezgodne z prawem :). Nie widzę nic złego w cytowaniu innych testów i ocen, zresztą jest tego mnóstwo w wielu wątkach.
 

Artex

New member
Proponuję nieco opanować emocje.

Informacje na temat Panasonica WT50 zamieszczone na konkurencyjnym forum dotyczyły modelu 42" wyposażonego w matrycę IPS produkowaną przez LG. Natomiast w modelach 47" i 55" zastosowano matryce produkowane przez Panasonica. Więc tak naprawdę nie wiadomo jak wygląda sprawa z ww. modelami - czy wady z 42-ki są w nich powielone, czy też jest to zupełnie inna bajka.
 

Sorn

New member
Regulamin to nie prawo, choćby dlatego, że przecież może mieć punkty niezgodne z prawem :). Nie widzę nic złego w cytowaniu innych testów i ocen, zresztą jest tego mnóstwo w wielu wątkach.

Na przyszłość - regulamin jest aktem prawa miejscowego ustanowionym przez ograny zarządzające forum. Oczywiście regulamin nie może być sprzeczny z innymi źródłami prawa.

Wracając do temu tv.

Czy ktoś może potwierdzić to że w 42' jest matryca LG?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Skylla po pierwsze nigdy nei napsialem ze to jest wspanialy tv tylko ze jest dobry w stosunku jakosc - cena i jest w miare dostepny i ze mozna sameu zobaczyc i pobawic sie nim. :) To raz dwa to tak jak pisalem sprawdzalem ten tv w warunkach sklepowych i nie mialem mozliwosci sprawdzenia tak naprawde kanalow sd i hd ( tylko bluray , 3d i dvd ) i tu mi sie podobal. Dalej idac gdyby nie " straznik Ukrainy" ktory skasowal moj post bys przeczytal ze dalej twierdze ze ten tv jest dobry jak na swoja cene biorac pod uwage to co jest dostepne na rynku z tej polki. Choc najlepszym wyborem dla mnie jest sony 850 ale przekresla go podstawa oczywiscie wg mojego mniemania. Ostatnio tez widzialem ten tv i leciala wlasnie dwojka w hd wydawalo mi sie ze jest ok ale tak jak mowie to jest sklep jasno i w wogole i tutaj nie mialem mozliwosci poustawiania tv tak jak to bylo tamtym razem gdzie bawielm sie ponad 2 godziny i na roznych ustawieniach.
Kiki przestan kasowac posty a moze zacznij odpowiadac na pytania nawet ktore nie sa za przyjem,ne dla twojej osoby to lepiej zrobisz dla siebie i dla tego forum. Ucz sie z forum z ktorego kolega tutaj napisal tam mzona neimalze wszytsko napisac i nikt nie kasuje,a Ty wszystko kasujesz co wplywa na ciebie czy tez to co robisz tutaj na tym forum.
Lolek
 

robertos80

New member
kiedyś ktoś pytał o słuchawki, podałem link z recenzją z innego forum (nie hdtv polska) i od razu dostałem warn'a za reklamę forum. mam konto na kilku forach (w większości audio) i tylko na tym forum takie rzeczy się dzieją, wszedzie można dodawać linki , komentować itp

Od razu widać, że tutaj chodzi tylko o napędzanie kilentów, nie wolno krytykowąc tv, które są tu sprzedawane/testowane (bo wiadomo po co są tu umieszczane testy, jeszcze nie widziałem testu, w którym jakiś tv był krytykowany, zawsze "gra super w swojej klasie cenowej")

a do do prezentacji w domu - jak ktoś będzie chciał sprzedać konkretny tv to wystarczy, że go skalibruje a inne zostawi nieskalibrowane

P.S. Ciekawe czy ten post też zostanie usunięty
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
najlepszym wyborem dla mnie jest sony 850 ale przekresla go podstawa oczywiscie wg mojego mniemania.

... dla mnie Sony jest przekreślone z marszu, bo ...
Sony jest kilka lat wstecz za "koreańskimi Murzynami" (Samsung i LG) i całą resztą świata (Philips, Panasonic, Toshiba, Sharp), bo ich cudowne TV nie czytają plików MKV z USB i nie czytają dysków w NTFS z USB.
Sony jako ostatnia firma na świecie wprowadziła odczyt plików MP3 w swoich odtwarzaczach DVD, więc jako ostatnia wprowadzi odczyt plików MKV (z USB) w swoich TV.
Taki urok tych badziewiaków, którzy niby nie klaskają piractwu, ale pomału muszą się dostosowywać do reszty świata, bo przepadną na amen. ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Robertos, Marcin widzicie tak jest i jak si episze to KIkiemu to albo to kasuje albo nic nei odpowiada taki jego urok i" jego forum" mnei etz drazni jak pisze " zamow sobie test " :) ale co zrobic post zostanie usuniety i tyle bo tak najprosciej. Zamiast sie merytorycznie ustosunkowac do tego co ludzie pisza .
Kleofas kazdy moze miec swoje zdanie i kazde trzeba szanowac bez dwoch zdan, ale mwoienei ze cos jest zle tylko dlatego ze cos nie czyta plikow roznych to chyba lekka przesada ??? A tym bardzeij ze sony ma czy swoje udzialy czy ma w calosci swoja wytwornie filmowa wiec strzal w kolano by sobie dali ale masz wybor i kazdy moze wybrac co komu odpowiada. Ja jestem z tych ludzi ze kazda firme na jaksi sposob szanuje bo i samsung pomimo ze to nei moja bajka ( ale podobno po kalibracji jest znacznie lepiej i lg np ze woim 960 ktory rowniez po kalibracji wg jest niezly ) takze kazdy moze cos wybrac. Dodatkowo kolego wez pod uwage ze sa tacy ludzie jak np ja ktorzy kupuja tylko oryginalne filmy czy plyty cd , bo poprostu stac mnie na to i szanuje czyjas prace. A tutaj jesli Pan Maciej moze przetestuje wt 50 w wiekszym rozmiarze i potwierdzi to co tutaj bylo napisane to wtedy mozna sie zastanawiac nad wyborem tv... Ale mysle ze nie ma co przekreslac bo jednak wielu uzytkownikom sie podoba :) Pozdrawiam
Lolek
 
Ostatnia edycja:

zibi1967

New member
Cześć,

Jestem wyzbyty uprzedzeń :) Ja mam na celowniku:
1. Philips 55PFL8007
2. Panasonic 55VT50
3. Sony 55HX850

Co byś polecił do tego zestawu?

Pozdrawiam
Leszcom


Ja dałem się wpuścić w kanał - czemu nie biezesz pod uwagę Panasonic 55ST50, ja gdybym miał wybierać brał bym własnie ten model , ale do niczego nie namawiam .
Proponuję zapoznać się z tym modelem w jakimś sklepie :) powodzenia
 

zibi1967

New member
W ramach uzupełnienia informacji :) jesli chodzi o multimedialność jest super , Youtube , IPLA i inne brykają pięknie .
Co do formatów video : narazie nie spotkałem się aby czegoś nie uruchomił .
Opcja Media Seever działa idealnie : HD podłączony pod router i pełny dostęp do plików z poziomu TV , i inne opcje z VIERA TOOLS .

I wszystko było by super gdyby nie opisywany tu problem z obrazem ;( w wymienionym tu modelu 42" WT 50 .
Z przykrością muszę nadmienić że właśnie ten model i ten rozmiar 42" po wcześniejszych zapytaniach na tym forum jaki tv zakupić a brałem pod uwagę plazmę kiki definitywnie stwierdził : cytuje Do Twoich potrzeb zdecydowanie Panasonic 42WT50 . gdzie wcześniej nadmieniałem że głownie naciskam na jakość obrazu .
Więc pytam czy testy i wypowiedzi kikiego są wiarygodne ? wg mnie nie , wtopiłem prawie 5 tyś i pozostałem z reką w nocniku , bo za duzo mniejszą kase miał bym dużo lepszy tv np ST 50 .
ps. kiki jesli nie miałeś do czynienia z konkretnym modelem o konkretnej wielkości to się nie wypowiadaj . Jak widać WT50 42" - a WT50 47" to całkiem inny TV bo z matrycą innej firmy .
 

Leszcom

New member
Dzięki Zibi za podpowiedź ale znam ten model, jednak pewna siła wyższa stwierdziła, że VT50 jest dużo ładniejszy i jakby ona miała wybierać pomiędzy ST50 a VT50, to wybór padłby na VT50. Także w tym przypadku mam jasną sytuację :) A może coś Arturos doradzi ???
 

arturos1970

New member
Bez reklam
jezeli masz w domu odpowiednie warunki,nie przeszkadza ci wypalanie i troche wieksza pradozernosc to bierz plazme,do twojego zestawu ktory wymieniles dodalbym jeszcze samsunga 55es7000 i to wlasnie miedzy nim a sonym kierowalbym moj wybor
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zibi to ty masz ten model w domu ? bo ja jakos zrozumialem ze oddales ten egz. ale widac za szybko czytalem a jeszcze troszke sie wkurzylem bo Kiki znowu posta wycial :) A powiem ci ze dzwonilem dzisiaj do technika w panasonicu i on stwierdzil ze w wiekszosci jak nie wszystkichmodelach klasy premium ( wt , vt i chyba nawet GT ) maja matryce panasonica , ale jak widac 42 cale ma matryce lg z tego co piszesz i to jakas bardzo marna bo przeciez lg 960 calkiem niezle sobie radzi a juz tym bardziej jesli zostaje taki tv skalibrowany. A i technik bardzo sie zdziwil ze taka jest jasnosc tego tv jak opisywal Maciek, mowil ze moze jakis blad sie trafil lub egz. ... Pozdrawiam
Lolek
 

zibi1967

New member
Zibi to ty masz ten model w domu ? bo ja jakos zrozumialem ze oddales ten egz. ale widac za szybko czytalem a jeszcze troszke sie wkurzylem bo Kiki znowu posta wycial :) A powiem ci ze dzwonilem dzisiaj do technika w panasonicu i on stwierdzil ze w wiekszosci jak nie wszystkichmodelach klasy premium ( wt , vt i chyba nawet GT ) maja matryce panasonica , ale jak widac 42 cale ma matryce lg z tego co piszesz i to jakas bardzo marna bo przeciez lg 960 calkiem niezle sobie radzi a juz tym bardziej jesli zostaje taki tv skalibrowany. A i technik bardzo sie zdziwil ze taka jest jasnosc tego tv jak opisywal Maciek, mowil ze moze jakis blad sie trafil lub egz. ... Pozdrawiam
Lolek


Tak mam ten tv w domu a co do Twojej rozmowy z technikiem to zaskoczyłeś mnie ze taka była wypowiedz technika .
 
Zibi 1967... Wielka szkoda, ze nie masz tego TV w wersji conajmniej 47 czlowej bo na prawdę patrzy się na niego fajnie. Dziwi aż taka różnica w matrycach, jakby wersja 42 była czymś gorszym od większych. Ja miałem do tej pory kineskopowego philipsa 100 hz 25 cali i na prawdę po pobawienniu się nieco trybem dynamicznym zaczyna obraz przypominać właśnie ten który miałem w trybie dynamicznym philipsa. CZerń przy local dimming włączonym na prawdę jest smoła tylko faktycznie czasem przy zgaszonym świetle wkurzają te paski jaśniejsze przy logo u góry albo napisach jak przelatują, ale wystarczy zapalić lekkiie światło jest lepiej. Cóż taka technologia. CZy są lepsze TV za tę cenę? Dla każdego będzie inaczej tak więc taka dyskusja i tak nie da ostatecznego wniosku, ale może komuś pomoże chociaż dopuki nie kupiłem telewizora miałem mózg zawalony sprzecznymi opiniami. Kupiłem i jak przychodzę po pracy jem obiad i chcę coś pooglądać to na prawdę relaks niesamowity. TAkie kąty jakie daje ta matryca na prawdę dla tych, dla których jest to ważne spowoduje zadowolenie. Plazmowy obraz po kalibracji chociaż dla mnie za łagodny, ale ma to swoje plusy kiedy się po ciemku ogląda. To moje odczucia po prawie 2 miesiącach korzystania z TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to rewelacyjny telewizor.
Model który testowałem miał matrycę Panasonic z Japonii.

002_P1380227.JPG

To są panele Panasonica i wykonane w Japonii.


Jutro sprawdzę z ciekawości model 42WT50. Rozkręcę i zdjęcie wkleję.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
El-maniaque Ty masz taka matryce jak tutaj Kiki pokazuje? Zibi Ty tez wez zobacz czy masz to samo z tylu na matrycy i daj znac tutaj na forum. Na priv ci napisalem odnosnie rozmowy z technikiem.
Lolek
 
Do góry