Panasonic TX-L47ET5E WiFi

Nerus1987

New member
Witam, jednak się udało przekonać rodziców do 47 calowego.
Teraz mam dylemat, ogólnie jak coś oglądam to korzystam z XBMC, a raczej tej aplikacji nie znajde w tym TV.
1. Czy jest jakaś możliwość oglądania filmów przy użyciu Wi-FI ?
-domyślam się że można dokupić dysk przenośny lub NAS ale chodzi mi bardziej o aplikacje sieciową z możliwością przeglądania katalogów kompa.
2. Jaka jest ta karta Wi-Fi (a/b/g/n) jaki standard ?
 

Nerus1987

New member
Co do WiFi w telewizorze, jest standard IEEE 802.11a/n, 802.11b/g/n (150MBps).
Działa razem z XBMC poprzez DLNA.
Niestety się przycina w filmach i muszę dowiedzieć się dokładnie jakie formaty obsługuje.
Dodatkowo mogę powiedzieć że używanie bezpośrednie sieci WiFi laptop - ruter - telewizor nie gwarantuje dobrego przesyłu danych, wynikiem tego jest opóźnienie wyświetlania klatek rozbieżności z dźwiękiem. Posiadam tp-wr1043nd z ddwrt z 2012. Możliwe że muszę jeszcze jakoś go skonfigurować aby coś poprawić, najlepszym rozwiązaniem jest połączenie za pomocą kabla ethernetowego, również można użyć technologi ram-drive jak ktoś ma dużo pamięci ram.
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Co do WiFi w telewizorze, jest standard IEEE 802.11a/n, 802.11b/g/n (150MBps).
Działa razem z XBMC poprzez DLNA.
Niestety się przycina w filmach i muszę dowiedzieć się dokładnie jakie formaty obsługuje.

Witam
Widzę że posiadasz ten model TX - L47ET5E mam wielką prośbę do Ciebie czy mógłbyś się podzielić wrażeniami na temat tego telewizora głównie chodzi mi:
1. jakość obrazu szczególnie w SD i HD (mam cyfrę+) ?
2. jak obraz w 3D czy są okulary w zestawie ?
3. czy odczytuje pliki o rozszerzeniu flv. ?
4. jak z równomiernością podświetlenia panelu czy widać "chmurki"?
5. czy ten telewizor ma faktycznie 100 HZ ?
6. czy światło dziennie mocno odbija się w telewizorze ?
7. jak z dźwiękiem ujdzie ... ktoś już gdzieś pisał że nie jest za rewelacyjny ?
8. czy ten telewizor ma coś takiego jak w LG (16 niezależnych bloków wygaszających podświetlenia) albo micro dimming czy jest to zwykły EDGE LED ? ... nigdzie o tym na stronach Panasonic nie pisze

Wydaje mi się oglądając na filmiku (umieszczonym na youtube przez jednego z użytkowników) prezentacje tego telewizora że ma jednak bardzo ubogie funkcje zmiany obrazu czy dźwięku ... chodzi tu o tzw. "bajery" ... np. porównywalny w cenie LG LM660s ma zdecydowanie więcej możliwości ustawień.
Z góry DZIĘKUJĘ :grin: za odpowiedzi
Pozdrawiam
 

Nerus1987

New member
1. jakość obrazu szczególnie w SD i HD (mam cyfrę+) ?
Nie posiadam cyfry korzystam z DVB-T (może kiedyś N)
2. jak obraz w 3D czy są okulary w zestawie ?
Co do 3D są okulary ale pasywne, nie oglądałem jeszcze filmu w 3D, jedynie bawiłem się opcją 2D->3D - jakość na pewno gorsza niż w kinie :)
3. czy odczytuje pliki o rozszerzeniu flv. ?
Nie testowałem może zobaczę później
4. jak z równomiernością podświetlenia panelu czy widać "chmurki"?
Nic takiego nie zauważyłem, nie mam pojęcia jak to wygląda.
5. czy ten telewizor ma faktycznie 100 HZ ?
Co prawda ma 300Hz BL ale co do prawdziwego odświeżania nie mam pojęcia cała specyfikacja jest w manualu na stronie producenta w formacie PDF.
6. czy światło dziennie mocno odbija się w telewizorze ?
Mój pokój jest ustawiony na światło dzienne ale słońce jest zbyt wysoko w zenicie aby mogło dosięgnąć telewizora. Niema problemu z oglądaniem telewizji przy każdej porze dnia.
7. jak z dźwiękiem ujdzie ... ktoś już gdzieś pisał że nie jest za rewelacyjny ?
Jak na mój gust jest ok, standardowy dzwięk, nie słuchałbym na tym muzyki, wolał bym podłączyć nawet 2+1 od kompa.
8. czy ten telewizor ma coś takiego jak w LG (16 niezależnych bloków wygaszających podświetlenia) albo micro dimming czy jest to zwykły EDGE LED ? ... nigdzie o tym na stronach Panasonic nie pisze
Tego też szukałem na stronie firmy gdzie kupowałem telewizor jest Full LED, domyślam się że cała matryca jest pokryta diodami led ale nie wiem czy posiada wyłączenie poszczególnych diod.
Technologia: LED - LCD
Panel: Full HD IPS- Panel - ale to nie jest oznaczenie podświetlania tylko matrycy wyświetlającej także nie jestem pewny co do matrycy podświetlającej.


Wydaje mi się oglądając na filmiku (umieszczonym na youtube przez jednego z użytkowników) prezentacje tego telewizora że ma jednak bardzo ubogie funkcje zmiany obrazu czy dźwięku ... chodzi tu o tzw. "bajery" ... np. porównywalny w cenie LG LM660s ma zdecydowanie więcej możliwości ustawień.

Ogólnie nie jestem w stanie sięwypowiedzieć więcej na temat telewizora bo wczoraj go dostaliśmy.
Wszelkie informację dotyczące specyfikacji technicznej znadziesz w manualu na stronie producenta.

Panasonic Waruki użytkowania

Co do testów zapraszam na

http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html

Możesz podzwonić po sklepach i się dowiedzieć, co do informacji o wyświetlaniu i kątach itd. najlepiej pochodzić po sklepach.

Dodatkowo mogę powiedzieć że podczas zakupu należy spokojnie obejrzeć produkt, bo nam się trafił z defektem i nawet tego nie zauważyliśmy, można się domyśleć co było potem, w końcu jednak udało nam się wymienić tv. (Profesjonalizm to wiedza i spokój ducha w połączeniu z dokładnością)
 

electro69

New member
Dzięki @Nerus1987 za chociaż częściową odpowiedź na moje pytania ... napisz jak wygląda obraz u Ciebie (już nie chodzi o to czy to cyfra czy inne źródło sygnału) ... jak będziesz mógł to "pogrzeb" w ustawieniach obrazu i dźwięku i tak w skrócie jakbyś mógł napisać co tam, ciekawego można poustawiać :]
Recenzje tego tv na forum już czytałem ;] ... ale chciałbym usłyszeć opinie użytkowników tego forum ... a tutaj niespodzianka bo praktycznie nikt nie pisze w jego temacie czyżby nikt go nie kupował ;] ciekawe .... druga sprawa która mnie intryguje to właśnie ten brak informacji że jest to odbiornik 100 HZ i to podświetlenie czy ma jakieś strefy wygaszania ... nigdzie o tym oficjalnie nie pisze nawet na stronie Panasonic.

Jeśli możesz to podziel się jaki to "defekt" był tego telewizora żeby w razie zakupu zwrócić na to szczególną uwagę ? ;]
Pozdrawiam
ps. co do wiedzy niektórych pracowników sklepów RTV i ich profesjonalizmu to bym raczej sobie darował że cokolwiek się dowiem (ostatnio próbowałem nawet) ;] ... albo nie wiedzą o co chodzi albo nagle próbują Ci wcisnąć inny telewizor (najprawdopodobniej albo go muszą sprzedać bo takie są wytyczne albo mają po prostu większą prowizje z niego) wiem bo pracuję w podobnej branży ;]
 

Kpc21

New member
Wydaje mi się oglądając na filmiku (umieszczonym na youtube przez jednego z użytkowników) prezentacje tego telewizora że ma jednak bardzo ubogie funkcje zmiany obrazu czy dźwięku ... chodzi tu o tzw. "bajery" ... np. porównywalny w cenie LG LM660s ma zdecydowanie więcej możliwości ustawień.

Jeśli chodzi o dźwięk, ma typowy equalizer, coś w tym stylu:
panasonic-eq.jpg


W przypadku obrazu, jest regulacja balansu bieli dla poszczególnych barw RGB (osobna regulacja do przycięcia i wzmocnienia każdego koloru).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. jakość obrazu szczególnie w SD i HD (mam cyfrę+) ?
Zależy jaka odległość od ekranu

2. jak obraz w 3D czy są okulary w zestawie ?
Są okulary - 4 pary . Obraz OK.

3. czy odczytuje pliki o rozszerzeniu flv. ?
Wszystkich nie sprawdzałem. Miałem kilkadziesiąt różnych - odtworzył wszystkie podane.

4. jak z równomiernością podświetlenia panelu czy widać "chmurki"?
Nie ma problemów

5. czy ten telewizor ma faktycznie 100 HZ ?
Ma 100 Hz

6. czy światło dziennie mocno odbija się w telewizorze ?
Odbija się - ma powłoką antyrefleksową

7. jak z dźwiękiem ujdzie ... ktoś już gdzieś pisał że nie jest za rewelacyjny ?
W klasie cenowej 4+

8. czy ten telewizor ma coś takiego jak w LG (16 niezależnych bloków wygaszających podświetlenia) albo micro dimming czy jest to zwykły EDGE LED ? ... nigdzie o tym na stronach Panasonic nie pisze
Nie ma

Wszystko jest TU :
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html
 

Amaru

New member
Tak przy okazji zapytam, skoro ktoś tu ma 47'', jaki ten TV ma pilot ?

A - podświetlany, taki jak w teście Kikiego, czy B - zwykły, taki jak w wersji 42'' ?

Typy pilota w TV Panasonic ET5 pilot-panasonic-et5....jpg | daniellll1981 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl


d1ad9dc30369b2d5.html


Kupiłem ten telewizor prawie 2 miesiące temu (47"). W moim zestawie był pilot "B" czyli klasyczny. Co ciekawe niemalże taki sam (bez przycisku 3D i Internet i z czego pamiętam ma klapkę na dole na przyciski do video/dvd) mają moi rodzice, którzy kupili z 4 lata temu plazmę Viera 50" - więc Panasonic chyba stwierdził, że ten pilot nie wymaga popraw i rozwoju, liczyłem jednak, że dostanę jakiś pilot podświetlany ale nie jest to problem, jak dla mnie pilot jest intuicyjny (może dlatego, że używam go od 4 lat :) )
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
Mam następującą sytuację:
1 - TV Panasonic TX-L42ET5E, który połączyłem kablem z modemem kablowym z anteną zewnętrzną firmy Multimedia Polska (mój dostarczyciel internetu i kablówki) i w ten sposób uzyskałem połączenie telewizora z internetem (działa Viera Connect);
2 - Natomiast w zakładce Media Server telewizora wyświetla się komunikat "Nie znaleziono serwera";
i nie mam żadnej komunikacji TV z laptopem (Windows7). Laptop także połączyny jest wifi z tym z tym modemem.
Mam internet na laptopie i w telewizorze
3 - Dodatkowo mam blu-ray z dostępem do internetu, który stracił to połączenie, gdy podłączyłem TV (podobno mogę mieć tylko podłączone do internetu dwa urządzenia).
Chciałbym móc wykorzystać laptopa do przesyłania multimediów na telewizor.
Jak to wszystko skonfigurawać?
Pozdrawiam
Romek
 

benolek

New member
Hejo
Dołączam do pytania
wifi ale tez polaczylem tv kablem z routerem i laptop wifi

W zakładce Media Server telewizora wyświetla się komunikat "Nie znaleziono serwera";
i nie mam żadnej komunikacji TV z laptopem (Windows7).
Mam internet na laptopie i w telewizorze

pozdro
 

Nerus1987

New member
Media Server Koszysta z protokołu DLNA do uruchomienia tej usługi potrzeba aplikacji zainstalowanej na komputerze typu XBMC która to obsługuje ten protokół.
Do poprawnego działania tej usługi należy w aplikacji włączyć UPnP protokół komunikacyjny w małej sieci.
następnie dodać film lub aktualizować bibliotekę. Oczywiście trzeba mieć odblokowane porty na komputerze z xbmc lub inną aplikacją jeżeli posiadamy takowy firewall.

Teraz ja mam do was pytanie związane z formatami, jak wyżej pisałem mam ten tv lecz jest jeden problem nie mam książeczki w wersji polskiej i płyty z dokumentacją.

Może się orientujecie jakie formaty plików umie rozkodowywać ?
XBMC nie posiada transcoding'u i nie mogę mu puścić streamu bezpośrednio.
Ogólnie do konwertowania filmów używam Freemake Video Converter.
Ostatnio konwertowałem film z avi do mkv z funkcją łączenia filmu podzielonego na 2CD i możliwością dołączenia napisów i ten baran TV mówi mi że nie zna tego formatu pliku. Kiedy konwertuje normalnie film po prostu z avi do mkv niema problemu.

Co z tym zrobić, macie jakieś wytłumaczenie ?

Dorwałem instrukcję http://tda.panasonic-europe-service...n2/data/EU/TXL32ET5E/OI/864963/TQB0E2276P.pdf
jest tabelka z kodekami ale niestety tv nie odtwarza filmów konwertowanych według specyfikacji.
O co chodzi ?!
 
Ostatnia edycja:
Do góry