Panasonic TX-L47ET5E v 47PFL5507K Pilne:)

coalthar

New member
Jutro jadę po pracy po telewizor. Kupię któryś z dwóch wyżej wymienionych modeli. Przepraszam że nie odp na pytania ale jestem już zdecydowany na któryś z tych modeli po długich poszukiwaniach. Jestem bardziej za Panasonikiem. Słusznie? Podobno średnio u nim z dzwiękiem, w Philips niby wolniej działa? Ile ludzi tyle opini a szukam tv na kilka lat, więc zależy mi też na małej awaryjności (zerowej) Proszę Was o pomoc w wyborze:) Który lepszy? Miał ktoś porównanie? Jakieś wady i zalety obydwu? Każda opinia na wagę złota. Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję. Pozdrawiam:)
 

dzb

New member
Mam identyczny dylemat, ale chyba jednak zdecyduję się na Philipsa z uwagi na funkcje PVR i Timeshift.
Co znaczy wolne menu i wolne przełączanie kanałów?
Czy jest wolniejsze niż np. w 2,5-letnim LG 42LE5500?
 

coalthar

New member
Czytam od kilku dni o tych dwóch tv i dość sporo takich opini widziałem np z tego forum: "
włącza się około 5sekund, wiec nie jest źle. Jedynie klepsydra oraz logo PHILIPS podczas włączania trochę „badziewnie” wygląda. Lepiej jakby już nic nie było (jak w SONY).
Najbardziej jednak mnie zaskoczył czas przełączania pomiędzy kanałami. Powiem tak, przełącza się wolniej niż w 2 letnim Sonym. Naprawdę trzeba sporo czekać, do tego najpierw pojawia się napis programu, potem glos, a na samym końcu obraz. Oj, ciężko będzie się do tego przestawić."

Ja np tych dwóch opcji o których piszesz nie potrzebuje. Czeka Nas naprawdę ciężki wybór:) Ja jestem narazie bardziej przekonany na Panasa Ty na Philipsa- liczę na to że znajdzie się kilka osób które dadzą kilka argumentów na przkonanie Nas na zmiane decycji lub jej potwierdzenie:)
 

coalthar

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Pokój 25 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? kąt około 30 stopni
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stac na meblu
6.Jak słońce świeci w pokoju ?okno od południa, średnio nasłoneczniony(telewizor "plecami" do ściany południowej)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 29
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? USB,FULL HD,może byc WIFI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy
10.Jakie urządzenia ? Pendrive
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5-6 H
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem:) Nie mam porównania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie wiele pewnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - zdecydowanie nie
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Panasonic,Philips
17.Preferencje co do wielkości ? 46-47 Cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? cena
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? równo
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2700-max 3300
21.Czy telewizor ma mieć 3D- W tej cenie wydaję mi się że ciężko znaleźć bez
 

coalthar

New member
Jakieś argumenty??:) Zarezerwowałem Panasonica i teraz nie wiem sam:) Coś mam uczulenie do firmy Philips chyba, za dużo ich sprzętów sprawiało mi w domu problemy.
 
Do góry