Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

koles57

New member
Napisz na PW dostaniesz kontakt do osoby która Ci pomoże.
Dzięki, ale już sobie poradziłem. Początkowo próbowałem udostępniać internet z laptopa (z Vistą) i były problemy. Obecnie, po zakupie routera, wszystko działa. Na chwilę obecną mam wolne łącze z Aero2 (później będzie net z UPC).
Tutaj pozwolę sobie na kilka słów nie na temat, ale może się komuś te informacje przydadzą. W każdym razie często w internecie natykałem się na pytania co do poniższej konfiguracji. Mam kartę SIM z Aero2 w modemie Sierra 307 podłączonym do routera TP-LINK 3420. Net do TV idzie bezprzewodowo. Nie powinno działać (ten modem nie jest wspierany przez router) a działa idealnie na oryginalnym oprogramowaniu routera. Żadnych problemów ze wznawianie połączenia czy jakością sygnału. Odległość między routerem a TV to jakieś 10 metrów, w tym 2 ściany z wielkiej płyty. Moc sygnału - wszystkie słupki na skali na telewizorze zielone.
 
Ostatnia edycja:

fazo

New member
A jak wygląda w Serviio sprawa z napisami? Tylko srt? Co więcej, zainstalowałem na szybko dla testów i film avi wyświetla bardzo płynnie, ale napisów ani srt ani txt nie widzi (w opcjach nie da się ich włączyć po uruchomianiu odtwarzania).
Po pobawieniu się:
Po ustawieniu profilu na Panasonic 20011/12 napisy się pokazały. Są to jednak te małe napisy jak z USB a o jeszcze gorszej, jak się wydaje jakości.
Który serwer DLNA potrafi wyświetlić większe i bardziej czytelne napisy?

Masz 2 opcje: serwowanie bez transkodowania i z transkodowaniem.
W 1 przypadku strumień jest udostępniany w pierwotnej postaci a dekodowaniem i wyświetlaniem napisów zajmuje się klient (napisy są małe ponieważ panasonic tak je wyświetla, co ciekawe te z mkv są OK).
W 2 przypadku serwer może rozkodować strumień, wmuksować napisy i wysłać np jako mpeg2 do klienta. Wadą tego rozwiązania jest pewna strata jakości i obciążenie procesora serwera. Czasem nie ma wyjścia np ps3 które wspiera niewiele formatów i właściwie wszystko musi być transkodowane. Na chwilę obecna serviio nie wspiera wmuksowywania napisów, bo nie wspiera tego biblioteka ffmpeg na którym się opiera jego moduł transkodujący (co ponoć ma się niedługo zmienić). Alternatywą jest np. ps3mediaserver.
 

andi76

New member
potrzebna pomoc.....

Cześć wszystkim.
Jest 30min po północy i dobrnąłem do ostatniej strony tego tematu ;)
Zamierzam kupić TV 46-47cali. odległość do TV około 2,5-3m. kablówka VECTRA przez dekoder HD, konsola PS3. do tej pory TV CRT SONY 29cali 100Hz.
Brałem pod uwagę model. LG 760 (765 podobno różnica jest tylko w stopce), ale znalazłem ten wątek i świat znowu wywrócił się do góry nogami.
Więc który lepszy ? porównując jeszcze dwa modele TX-L47E5 vs TX-L47ET50 ?
Martwi mnie jakość matrycy. Jest ta sama w LG i PANASIE. Jak czytam, to wniosek nasuwa się jeden. W TV tych obydwu producentów jest problem z w TV powyżej 42 cali. Ze zwrotem / wymianą będzie problem - TV na raty :(
Tylko nie piszcie o samsungach, sony, sharpach - interesuje mnie TYLKO pasywne 3D (AKTYWNE źle na mnie działa, po 15 minutach w sklepie miałem dość). A w tej chwili to tylko LG i o dziwo PANAS - podobno od przyszłego roku też SONY i też na matrycach LG. Ciekawe dla czego ?
Wracając do tematu, 4700zł za LG to już max jaki mogę dać, ale czy warto ? PANAS podobno ma ładniejsze skalowanie i w ogóle obraz. A multimedia to sobie z LAPKA mogę puścić po HDMI - to nie problem. Więc ??? może jednak nie ryzykować i wziąć 42 cale ? co myślicie ? Jakieś WI-FI i dyski twarde to już standard i o tym nawet nie piszę :) oko mam wrażliwe, więc wszystkie mankamenty podświetlenia na 100% dostrzegę, ale czy będą one przeszkadzać, tego nie wiem - jeszcze ;) Żona na 100% nie zauważy, tak jak i dźwięk nie będzie jej przeszkadzał (mono stereo nie ma dla Niej różnicy, hihihi ;) ) mam jakiś miesiąc-dwa ma zakup, więc będę śledził wątek z zaciekawieniem.... Pozdrawiam nocnych marków....
 

andi76

New member
Spokojnie dostrzeżesz różnicę na korzyść Panasonica.
Ja bym został przy ET 5:

Dzięki KIKI, więc na 99% PANAS - tylko 42' czy 47' ?
odległość od TV w granicach 2,5-3,0m.
TV w "dziurze" pomiędzy dwoma słupkami regału (docelowo chyba TV powieszę)
aaaa, okna strona zachodnia, więc słońce po południu pada na TV (ale i tak zasłaniam rolety)
mam jeszcze w domu starego samsunga z matową matrycą i jak świeci słońce to i tak nic nie widać - trzeba rozjaśniać (22" FHD jako monitor do kompa z funkcją TV, albo odwrotnie - 4 letni)
No i strasznie chciałbym zobaczyć GRAN TURISMO (bo mam) w 3D z PS3 :)
Szkoda że ten TV nie ma DUAL PLAY :(

Więc podsumowując -
42' - gdzie mniejsza szansa na wadliwą matrycę
czy 47", gdzie sznse na trafienie "niedopracowanej" matrycy rosną ?

Czekam na odpowiedź :)
 

martys

New member
Ja tydzien temu kupilem 47' i stwierdzam jeden fakt - telewizor nigdy nie jest za duzy. Ostatnio mialem 40 Sony i roznica w wielkosci jest widoczna.

Co do ET5 to jak dla mnie jest ok. Podsiwtlenie krawedziowe jak wiemy ma wady i zalety.
Jesli nie bedziesz siedzial z nosem przy tv i dopatrywal sie Bog wie czego to napewno bedziesz zadowolony.

pozdrawiam
 

ichris

New member
Kupiłem Panasonica 42ET5E. Jestem zadowolony ale wkurza mnie automatyczne ściemnianie obrazu w ciemniejszych scenach. Da się to wyłączyć?
 

jaruone

New member
@andi76 - stoję przed identycznym wyborem i fajnie byłoby jakby ktoś się jeszcze szerzej wypowiedział na temat bandingu i innych niedogodności.
Jak widzę takie filmiki:
Panasonic VT50 vertical banding - YouTube
to odechciewa się zakupu - czy to faktycznie bolączka tych TV (Kiki w teście nawet nie zająknął się na ten temat) ??
 

martys

New member
Tak jak juz pisalem posiadam 47' i vertical bandingu nie zaobserwowalem.

Co do cloudingu to przy ciemnych scenach i spojrzeniu pod pewnym katem troszke widac biale podswietlenie ale przy normalnym ogladaniu jest to paktycznie niedostrzegalne.

Kupuj 47' bo 42' bedzie za maly.
 

elektor

New member
Kupiłem Panasonica 42ET5E. Jestem zadowolony ale wkurza mnie automatyczne ściemnianie obrazu w ciemniejszych scenach. Da się to wyłączyć?

Skorzystaj z rady "m1cky" w tym wątku

Włączyłem "Prawdziwe Kino", skalibrowałem obraz i wyłączyłem między innymi Tryb ECO. Teraz nie zmienia mi podświetlenia. :)

Ja tak ustawiłem i obserwuję.
Może "kiki" by coś na to poradził?
 
Ostatnia edycja:

andi76

New member
więc 100% panas 47"

Hejka.
więc zdecydowałem że na 100% panas 47". Teraz czekam na obniżkę. W euro różnica pomiędzy 42 a 47 cali to aż.... 1000zł !!! skandal !!!.... jak cena dojdzie bliżej 3000zł to śmigam i go biorę. A przed świętami na pewno będą promocje. Chyba że nie wytrzymam.... albo się CRT SONY zepsuje -na marginesie było by bosko gdyby się wywalił....hahahaha :p

Ps. jedno jest pewne. Co do wyglądu, to PANAS to taki "zwyklak", klasuk --> ...za to LG jest po prostu niesamowity i piękny :D
Jednak wezmę PANASA.... już nie długo... :bober:
Będę śledził wątek, jak kupię, to podzielę się opinią i moim amatorskim odczuciem :D
 

andi76

New member
UWAGA JEST PROMOCJA 3299zł

Stało się.
W sklepie nie dla idiotów PANAS TX-L47ET5E jest TYLKO do niedzieli lub wyczerpania zapasów za 3299 zł. Dziś już nie zdążyłem, ale jadę jutro o 9:00 - mam już rezerwację. Nie sugerujcie się ceną na stronie - trzeba albo samemu pojechać, albo zarejestrować się na stronie i "wrzucić" do koszyka przez sklep on-line - wtedy wskakuje poprawna cena. Na 100% jest tak w warszawie na Bemowie i na Okęciu i na Gocławiu :) w MARKACH w ogóle go nie ma !
JUTRO przyjeżdża kolega pograć na PS3, więc będą pierwsze TESTY !!! :bober:

KIKI mam nadzieję że to dobry wybór - dziękuje za pomoc :D
 

martys

New member
W sklepie nie dla idiotów PANAS TX-L47ET5E zostal zakupiony przeze mnie 22.10.2012 za 3078. Wiec 3300 nie jest az taka super promocja.
Moze warto poczekac.
 

ichris

New member
Skorzystaj z rady "m1cky" w tym wątku



Ja tak ustawiłem i obserwuję.
Może "kiki" by coś na to poradził?

Dzięki, sprawdzę. Zauważyłeś to podczas oglądania programów czy tylko we filmach z USB? Ja póki co tylko we filmach z USB ale z programów to tylko meczyk oglądałem ;)

Włąsnie - może kiki by coś podpowiedział. W końcu również dzięki jego radom wybrałem ten TV a nie inny :)

PS. Do piłki nożnej super TV, nawet w SD jakość znakomita. A wkrótce przejdę na HD to będzie kosmos.

PS2. Z odległości 2,5m to 42 cale uważam za idealny rozmiar.
 

sipap

New member
Stało się.
W sklepie nie dla idiotów PANAS TX-L47ET5E jest TYLKO do niedzieli lub wyczerpania zapasów za 3299 zł. Dziś już nie zdążyłem, ale jadę jutro o 9:00 - mam już rezerwację. Nie sugerujcie się ceną na stronie - trzeba albo samemu pojechać, albo zarejestrować się na stronie i "wrzucić" do koszyka przez sklep on-line - wtedy wskakuje poprawna cena. Na 100% jest tak w warszawie na Bemowie i na Okęciu i na Gocławiu :) w MARKACH w ogóle go nie ma !
JUTRO przyjeżdża kolega pograć na PS3, więc będą pierwsze TESTY !!! :bober:

KIKI mam nadzieję że to dobry wybór - dziękuje za pomoc :D

Tylko zwróć uwagę ile okularów dają do tego telewizora. MUSZĄ być 4 sztuki. W tym sklepie wyjmują,najczęściej 2 i wmawiają,że panasonic daje tylko 2 szt.Niestety na pudle nie ma informacji ile powinno byc okularów i to wykorzystują. W szufladzie u nich, leży pełno tych okularów.A na allegro okulary pasywne panasonica kosztują od 80 do 110 PLN:shock:. Rzeczywiście są duzo wygodniejsze od tych LG,ale za tyle kasy można kupić 5 sztuk pasywnych LG.
Nie daj się oszukać. W razie czego w instrukcji jest jak wół podane,że na wyposażeniu są 4-y sztuki.
 
Ostatnia edycja:

kerad79

New member
dziś stałem się posiadaczem TX-L47ET5E.
generalnie wszystko OK. jednak pojawia się pytanie, w jaki sposób zawiesić go na ścianie? wiadomo uchwyt musi być, ale czy w zestawie z tv nie powinno być jakiś elementów do mocowania?
 

kuchcik

New member
Witam, jestem świeżym posiadaczem 47et5 i w związku z czym mam parę pytań. Z góry dziękuje za pomoc

1) czy jest możliwość zmiany wyświetlania zawartości zdjęć po folderach, bo teraz wyświetla mi wszystkie naraz i ciężko jest coś znaleźć. Czy możliwe jest wyświetlania okładek filmów.
2) obraz mam z analogowej kablówki i kolory są na prawdę mętne. Po wejściu w viera connect, obraz sie minimalizuje i wtedy są ładne żywe kolory i ostry obraz. Czy to normalne.
3) dlaczego część filmów na youtube jest na pełnym ekranie a część nie


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry