Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

bodzio1160

New member
Witam ja mam pytanie do speed18 co trzeba zrobic by Panas czytal dysk zewnetrzny.Moj tv nie widzi dysku ADATA NH13 750 GB nawet po podlaczeniu go do gniazda jak Ty to mowisz nr3.Byl formatowany na fat 32 i ntfs i dalej nic.
 

mystaloba

New member
Witam ja mam pytanie do speed18 co trzeba zrobic by Panas czytal dysk zewnetrzny.Moj tv nie widzi dysku ADATA NH13 750 GB nawet po podlaczeniu go do gniazda jak Ty to mowisz nr3.Byl formatowany na fat 32 i ntfs i dalej nic.
Ja podobnie miałem z dyskiem do xboxa. W ogołe ix go nie czytał. Przerobiłem hdd na secondary i poszło :) Spróbuj tak może pomoże.
 
Ostatnia edycja:

speed18

New member
Witam ja mam pytanie do speed18 co trzeba zrobic by Panas czytal dysk zewnetrzny.Moj tv nie widzi dysku ADATA NH13 750 GB nawet po podlaczeniu go do gniazda jak Ty to mowisz nr3.Byl formatowany na fat 32 i ntfs i dalej nic.

A po podłączeniu do TV dysk zaczyna startować (miga diodka, słychać rozruch talerzy)? Jeżeli tak to może być problem z wydajnością prądową drivera USB w telewizorze. Trzeba wtedy skorzystać z kabla, który pozwoli równolegle podłączyć zasilania z dwóch portów USB. Takie cudo nazywa się kabel typ Y.

No chyba, że może być to też problem z partycjami bądź formatem plików na dysku (FAT32, NTFS). Ale odnośnie takich problemów się nie wypowiadam, bo nie mam doświadczenia odnośnie tych zagadnień i naszych Panasoniców.
 

kataryniarz

New member
Wczoraj nabyłem 42ET5E, akurat miałem okazję sprzedać dobrze 37G20E. Czytając ten test i mając pełne zaufanie do poprzedniego modelu dokonałem zamiany i... czuję małe rozczarowanie. Jakość obrazu na starej matrycy była lepsza, sporo czasu musiałem pomęczyć się z ustawieniami, żeby uzyskać zbliżony obraz. Tryby obrazu jak i dźwięku zostały zubożone, na dodatek fabrycznie są źle ustawione. A największe rozczarowanie to dźwięk, który w starszym modelu był zdecydowanie lepszy. W nowym modelu jest słaby i nie bardzo można go skorygować ustawieniami. Podsumowując nie warto robić zamiany, lepiej poszukać starszego E30E.
 

zotac

New member
Witam wszystkich posiadaczy tego modelu gdyż mam do was pytanko czy macie tak samo jak ja że nie odtwarza filmów 3D SBS OU (over-under).Half-SBS odtwarza (przerzuca) w tryb 3D a z tymi OU ma problemy jakieś.
 

speed18

New member
Witam wszystkich posiadaczy tego modelu gdyż mam do was pytanko czy macie tak samo jak ja że nie odtwarza filmów 3D SBS OU (over-under).Half-SBS odtwarza (przerzuca) w tryb 3D a z tymi OU ma problemy jakieś.

Ja chyba nie miałem problemu z filmami w systemie OU - chociaż częściej spotykam się z SBS. Zawsze masz możliwość ręcznej zmiany na 3D :)
 

bodzio1160

New member
A po podłączeniu do TV dysk zaczyna startować (miga diodka, słychać rozruch talerzy)? Jeżeli tak to może być problem z wydajnością prądową drivera USB w telewizorze. Trzeba wtedy skorzystać z kabla, który pozwoli równolegle podłączyć zasilania z dwóch portów USB. Takie cudo nazywa się kabel typ Y.

No chyba, że może być to też problem z partycjami bądź formatem plików na dysku (FAT32, NTFS). Ale odnośnie takich problemów się nie wypowiadam, bo nie mam doświadczenia odnośnie tych zagadnień i naszych Panasoniców.
Dysk podlaczony do gniazda USB tego gornego pracuje dioda swieci.Podzelony jest na dwie partycje FAT32 i NTFE zaznacze jeszcze ze peny czyta bez problemow.W kazdym razie dzieki za odpowiedzi.
 

speed18

New member
Dysk podlaczony do gniazda USB tego gornego pracuje dioda swieci.Podzelony jest na dwie partycje FAT32 i NTFE zaznacze jeszcze ze peny czyta bez problemow.W kazdym razie dzieki za odpowiedzi.

Skoro masz 2 partycje i to na dodatek w dwóch systemach plików to może Panas sobie nie poradzić z tym - tak mi się wydaje, ale żeby to potwierdzić to przydałby się ktoś, kto podobny przypadek rozpatrywał. :) A masz możliwość zmiany tych partycji na próbę? Gdyby była tylko jedna partycja NTFS na nim to wtedy przyczyną byłaby na pewno wydajność prądowa USB. A tak to nie wiadomo na pewno.
I czy konieczna jest taka kombinacja formatów (FAT i NTFS)?
 

sipap

New member
Mam pytanie czy można przerzucić za pomocą programu Viera Remote zdjęcia z telefonu(iphone 4S) bezposrednio do telewizora?
Jeśli tak(wydawało mi się,że gdzieś o tym czytałem ale nie mogę znaleźć gdzie)to w jaki sposób?
 

melinio

New member
Momentami przycinki filmów z dysku zew.

Witam,

Jestem świerzym posiadaczem tx-l47et5e i mam pewna rzecz która mnie zastanawia.
Szczerze to nawet niespodziewałem sie, że tv który kupuje jest w stanie bezpośrednio z dysku odtwarzać materiały typu film full hd w 3d z 18 gb pliku bezposrednio przez usb. (moj 3 letni laptop by sie skichał ;)
Nie mniej jednak zaraz po odpaleniu filmu zdarza mu sie dostawac czkawki - szybko to przechodzi jakby doczytał sobie odpowiednia ilość danych, pojawia sie to również pare razy w ciągu cąłego filmu - na moje oko przy bardziej skomplikowanych scenach.
Podejrzewam, że powody tego moga być różne ale chciałem zapytać czy ktoś z posiadaczy przerabiał taki temat.

moj dysk to wd passport 120gb usb 2.0 predkosc 5200
 

gr3go

New member
Witam.Jestem zdecydowany na 55" ale mój zapał ostygł trochę gdy w Media Ekspert poprosiłem o sygnał z naziemnej cyfrowej.Jednym słowem masakra , hd jak słaby analog reszty nie dało sie oglądać.Nie jestem osobą zbyt wymagającą jesli chodzi o jakość ale tez nie jestem ślepy ,może to wina sklepu bo reklamy media ekspert puszczane na wszystkich tv wyglądały kiepsko .Mam pytanie do osób posiadających ten tv w rozmiarze 55".Jak z jakością z dvb-t na takim ekranie?Jestem laikiem w tych sprawach,może 55" jest za duży na odbiór z cyfrowej naziemnej?Oglądałem program z naziemnej na samsungu 46 led i jak dla mnie bajka.Zanim wydam 5 tys chciałbym sie upewnić że dobrze robię:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o prezentację w domu to się przekonasz że w sklepie nie da rady dobrze porównać modeli.
Ten model ma dobrą płynność.
Jaką masz odległość od ekranu jak siedzisz?
Jak słońce świeci w pokoju ?
Jaki masz sygnał ?
DO jakiej kwoty planujesz zakup ?
 

gr3go

New member
Dzięki za szybką odpowiedż
Odległość od ekranu 3,5- 4m
okno z lewej strony rzadko pada na ścianę na której będzie wisiał tv
sygnał z cyfrowej tv naziemnej
5 tys(ogólem mam 8 tys ale chciałbym w tej kwocie kupić KD jeszcze)
alternatywy dla tego modelu:

Samsung UE46ES6800
plusy
ładniejszy desing
minusy
jakość
mniejszy ekran
clouding (ponoć częsta wada tych tv )

Sony KDL-46HX750
plusy
mam większe zaufanie do firmy
minusy
brak okularów 3d w zestawie
nie odtwarza mkv
mniejszy ekran

Innych modeli na razie nie brałem pod uwagę
 
Ostatnia edycja:

Ramaj

New member
Podrzućcie proszę (ale łopatologicznie) jak wejść w tryb serwisowy i odczytać czy TV nie pracowął w sklepie.
Wczoraj zakupiłem TX L42ET5E .Powiem ,że nie jestem zachwycony jakością obrazu z kablówki cyfrowej.Na HD nawet OK,ale SD dużo gorszy niz na Samsungu L 40A 656,który padł po 4 latach (matryca)
 

dexter123_86

New member
Witam, chciałem was zapytać czy jak Panasonic tx-l32ET5E jest podłączony do kontaktu ale stan czuwania jest wyłączony to czy telewizor pobiera prąd czy nie pobiera w ogóle prądu?
 

kataryniarz

New member
Wczoraj zakupiłem TX L42ET5E .Powiem ,że nie jestem zachwycony jakością obrazu z kablówki cyfrowej.Na HD nawet OK,ale SD dużo gorszy niz na Samsungu L 40A 656,który padł po 4 latach (matryca)
U mnie na N-ce ten sam problem, SD dużo gorsze niż w starym 37g20e. Powalczyłem z kalibracją i w HD jest OK, ale nie tak rewelacyjnie jak w 37g20e. Już to pisałem, telewizor rozczarowuje i dziwie się, że tak dobrze wypadł tu w teście. Czy w trybie serwisowym jest więcej ustawień do kalibracji?
 

xaatzs

New member
Witam
Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem modelu 42ET5E. Wszystko sprawuje się świetnie, ale w miarę jedzenia apetyt rośnie. Ostatnio postanowiłem przetestować wbudowany player, podłączenie pendrive - udane, dysku USB też. Na obu nośnikach ten sam materiał. avi (niby HD ;) ) mkv i mkv (sample z hdbt)
Avi, szaleje po ekranie. Nie ma się czego czepić. mkv pierwszy, gra bardzo dobrze, sample z hdbt.... No cóż :) Leci audio a wyświetlane są klatki co 20 sekund.
Pogrzebałem, znalazłem mediainfo, wczytałem i taki wynik:

plik "odgrywany"
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 2h 12mn
Bit rate : 2 274 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 536 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.138
Stream size : 2.05 GiB (76%)

Plik który się tnie:
Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 12 frames
Muxing mode : Header stripping
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1mn 0s
Bit rate : 5 197 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 534 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.317
Stream size : 37.7 MiB (76%)

Jak widać pogrubiłem znaczące różnice... Czy to jest winowajca? Jeżeli tak, to pozostaje mi się pożegnać z mkv? :hmm:
 

gino21

New member
Witam, po przeczytaniu testu i opinii na tym forum zdecydowałem się na zakup Panasonica 42 et5 , od tygodnia jestem jego posiadaczem, pierwsze wrażenie mnie nie powalilo ale po wprowadzeniu paru zmian w ustawieniach obrazu jest naprawde dobrze, szczególnie w hd. Ponieważ jestem laikiem w tej dziedzinie mam teraz problemy dla Was pewnie błache, a więc podłączyłem USB i tv chyba go nie widzi, piszę chyba poniewaz gdy wchodzą w opcje dysków zewnętrznych to on tam jest ale nie da się go wlączyć, foty na nim są w jpg wiec nie wiem czemu tak jest, podlaczałem takze aparat fotograficzny przez hdmi i również tv go nie widział. Czy ja muszę coś odblokować w ustawieniach, co robię źle? Proszę o pomoc.
 

martys

New member
Witam.
Mam pytanie a co sadzicie o TX L47ETW5 i gdzie go kupic za rozsadne pieniadze bo w sklepach stacjonarnych go nie ma a w necie moze ze 2 sklepy go oferuja. Ten model jest czarny a nie jak ET5 grafitowy.
Pozostale paramatry chyba takie same???
Ma tylko tuner tv sat i nagrywanie na dysk i pen- co jest dla mnie malo wazne bo odtworzenie tego nagranego materialu jest tylko mozliwe na tym samym TV

@kiki wypowiedz sie
 

gr3go

New member
Kupiłem tego leda kaliber 47"(zamierzałem początkowo kupić 55" ale obawiałem się jakości sd i chyba niepotrzebnie) i jestem bardzo zadowolony obraz z naziemnej cyfrowej hd znakomity sd bardzo poprawny.Jedyne co troche mnie wkurza to smugi widoczne bardzo słabo przy statycznych scenach.Czy kalibracja coś pomoże czy muszę z tym już żyć:)
 
Do góry