Panasonic TX-L42E5 - nie czyta dysku zewnętrznego

mitaqu

New member
Kupiłem ten tv i o ile czyta filmy z pendrive to jak dodłączyłem dysk zewnętrzny samsunga to nie czyta mi z niego filmów ani zdjęc, tzn dysk cały czas się świeci telewizor go wykrywa ale nie chce odczytac, jak podłączam ten sam dysk do samsung ue37 d5000 i czyta go bardzo szybko bez problemu, a na panasonicu cały czas jest "czytanie"
 

servis-sk

New member
Czesc kolego.
Neczita zadnego disku, probovalem Teac, Hitachi, Samsung, czi jusz o mjensej pojemnosci, czi przi externym zasiljanju disku, nicz, neudalo sze .

Z pendrive czita OK.

Kdyby, to moglem sprobovacz v sklepe , to bym nikdy nezakupilem takego televizora.
Kdze jakisz smejd tvp, czi LG, Samsung, Hitachi czita disku bezproblemovo.
 

hircik

New member
witam, w końcu kupiłem ten tv tzn tx-l47et5e i jak podłączyłem dysk zewnętrzny samsung 320gb w fat32 to czytał wszystko. zmieniłem mu na ntfs żeby większe pliki wrzucać niż 4gb i dysk widzi ale nic z niego nie może odczytać. przełącza mi na tv dvb-c i znowu na hdmi1 tak jak miałem włączone zanim przełączyłem na usb. czy ktoś wie dlaczego się tak dzieje? dodam tylko że z fat32 na ntfs zmieniałem z polecenia w cmd convert.
 

hircik

New member
juz sobie poradziłem, wystarczy podpiąć dysk pod usb1 i wszystko działa. widzi duże pliki jednak u mnie spiderman co ma 12gb i jest w 3d mi sie zacina/przeskakuje i nie da się oglądać. jak ktoś wie co można z tym zrobić to proszę o info.
 

servis-sk

New member
Dzivne, dzisaj zakupilem tego disku Samsunga S2 portable 320gb, no nic.
Televizor 42E5 go nevidzi.Podpinalem go i pod USB1 i 2 .
Naformatovany jest na NTFS.Probovalem i fat 32 no nicz .
Televizor 37ET5 go vidzi pod USB1 i czita plity OK.
Czi chyba problem jest v mojim odbjorniku? , ze nevidzi zadnego tvardego disku pod USB?
Pendrive czita OK bezproblemovo.
Bo piszece , ze modele 42E5 tego disku samsunga otverjajou bezproblemovo.
 

lakatus

New member
u mnie ten sam problem nie czyta dysku samsung. Podejrzewam że to problem z wydajnościa prądową portów tylko 500mA :/ choć po podpięciu kabla USB typu Y również nie działa dysk :/ z pendrvie nie ma problemów
 

zoren86

New member
U mnie bez problemów odczytuje 2, 5" 160GB dysk WD w formacie NTFS

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

GeminiGem

New member
Najlepiej podpinać dyski zewnętrzne z zasilaniem, wtedy problemu nie będzie wszystko zależy od specyfikacji USB w TV.
 
Do góry