Panasonic TX-L42e5 czy Samsung UE40ES5500?? Pomoc w wyborze

nitros20

New member
Witam.
Jestem tu nowym użytkownikiem i proszę o wyrozumiałość.
Chciałbym kupić nowy telewizor ( najlepiej LED ) jednakże nie mogę się zdecydować. Ilość cali, która mi odpowiada to 40-42. Mój budżet to maksymalnie 2200 zł. Do gustu najbardziej przypadły mi dwa modele : Panasonic TX-L42e5 i Samsung UE40ES5500. Czy moglibyście mi doradzić , który wybrać lub pokazać zupełnie inny tv?? Dodam jeszcze, że bede używał telewizora do PS3 i oglądania filmów wieczorami.

Pozdrawiam :lol:
 

nitros20

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5x4
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Telewizor stoi na stoliku w rogu pokoju, po lewej stronie tv ( w drugim rogu) jest duze okno
7.Jaki masz obecnie telewizor ? SONY KDL32BX320
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepiej jakieś funkcje sieciowe ;)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DVBT
10.Jakie urządzenia ? PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3 godziny
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Komedie
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Czemu nie?? :bober:
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Na ps3 w weekendy ( 4 godz dziennie)
16.Preferencje co do marki ? Nie jestem szczególnie uprzedzony do żadnej marki ( ale mam plazme Panasonica i sprawuje sie swietnie , dlatego też nie obraził bym się jak to by był Panas :wink:)
17.Preferencje co do wielkości ? 40-42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? W obecnym lcd Sony denerwuje mnie piszczenie oraz długi uruchamianie programów.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2200
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Bez różnicy :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Panasonic 42E5E - jak najbardziej może być Panaś, porządne kolory, dobre skalowanie, w miarę dobrze radzi sobie z płynnością obrazu jak na 50hz telewizorek. Niestety czerń jest trochę szarawa. Dochodzi też całkiem sporo funkcji smarta :) I obsługa klawiatury też pomaga (ale brak wsparcia dla myszek)

Toshiba 40RL938 / RL939 (to samo w sumie, ale 939 ma RTV EURO AGD na wyłączność) - też bardzo fajny telewizor, świetne kąty boczne, bardzo dobre skalowanie, podobnie jak Panaś - płynność jak na 50hz bardzo dobra. Porządna czerń, i bardzo równe podświetlenie matrycy. Oprócz tego wbudowane Wi-Fi, obsługa Wi-Di, bardzo stabilna przeglądarka (najlepsza na rynku, stabilniejsza niż na Samsungach z dual core) + obsługa myszki i klawiatury.

Philips 40PFL5007 - jeśli trafisz na matrycę Sharpa (400 z tyłu) to bardzo fajne kolorki i katy boczne, dobre skalowanie, bardzo dobra czerń. Też ma wbudowane wi-fi, trochę smarta, choć działa on tutaj naprawdę słabo, i się tnie. Najlepiej jednak radzi sobie z płynnością, gdyż jest to telewizorek z prawdziwym 100hz.
 
Do góry