PANASONIC TX L42 D25 vs. TOSHIBA-SHARP

piotr2802

New member
A jak sprawuje się ten Panasonic TX-L42D25E z modułami Aston Cyfry +, bo gdzieś wyczytałem że są kłopoty z programami HD i trzeba telewizor ustawiać w Stup na niemcy, bo inaczej nie widzi programów DVb-S.

to jak faktycznie z tym jest ??
 

piotr2802

New member
ma nierówne podświetlenie, szarpie płynnością , czerń granatowa , dźwięk słaby. Oczywiście wybór należy do Ciebie.

@kiki , Nieprawda, co Ty piszesz ? Mam ten telewizor od kilku dni, konkretnie model TX-L42D25E i dźwiek jest idealny i słychać ładnie basy. Może nie jest to samo co kino domowe, ale dźwięk jest bardzo naturalny i nie drażni jak w innych telewizorach.
Czerń naprawdę jest czarna i telewizor posiada dużo ustawień manualnych i trzeba naprawdę dobrze ustawić. Chociaż te fabrycznie ustawione wystarczają w zupełności.
Skalowanie obrazu SD jest idealne i nawet programy z anteny siatkowej dosyć przyzwoicie sie ogląda.
Nie wspomnę już o programach HD nadawanych z satelity. Tutaj to prawdziwa bajka i obraz jest wzorcowy, nawet lepszy na tych prezentacjach w sklepach , gdzie leci w kółko to samo.
Super matowa matryca niweluje wszystkie odbicia i nawet w nasłonecznionym pomieszczeniu można spokojnie oglądać na tym telewizorku. Podświetlenie jest idealne i u mnie wszystko jest w porządku. Telewizor praktycznie się nie grzeje i jest wyjątkowo energooszczędny bo ma system automatycznego przyciemniania gdy np. zgasimu światło w pokoju. Przyjemnie się ogląda wtedy i nie wali po oczach.

Mały minus dałbym tylko wbudowanemu tunerowi satelitarnemu DVB-S, bo ciężko się sortuje programy z 2 tysięcy, które tuner wyszuka automatycznie np. z Hot Birda.
Ale na szczęście mam zewnętrzny tuner satelitarny Combo i tego w telewizorze mało co będę używał.

Do przetestowania pozostaje wbudowany internet i nagrywanie na zenętrzny dysk USB 1 TB.

Jestem zadowolony że wybrałem Panasonica, bo prawie pół roku chodziłem po marketach i porównywałem. Tak więc zachęcam wszystkich , którzy cenią sobie dobrej jakości obraz i dźwięk do zakupu tego telewizora.
 

boco

New member
A jak sprawuje się ten Panasonic TX-L42D25E z modułami Aston Cyfry +, bo gdzieś wyczytałem że są kłopoty z programami HD i trzeba telewizor ustawiać w Stup na niemcy, bo inaczej nie widzi programów DVb-S.

to jak faktycznie z tym jest ??
Witam jestem w posiadaniu panasonic TX-L37V20E obecnie używam moduł Aston opr.2,2300 pracuje bardzo dobrze caly pakiet C+ i HD nawet poprzez bloker seca 4. modul polsatu tez wspolpracuje dzialaja wszystkie kanaly + HD jest w sprzedazy modul na telewizje na karte w cenie 130 zl ale nie testowalem
DVB-S, programowanie automatyczne, ręczne i aktualizacja listy.
Ukrywanie kanałów, tworzenie list ulubionych. Panasonic TX-L37V20E a PANASONIC TX- L42 D25 rozni sie Modułem LAN WiFi USB i Multiplikacja okien obrazu: PIP/PAP/PAT. Pozdrawiam
 

piotr2802

New member
Panasonic TX-L37V20E a PANASONIC TX- L42 D25 rozni sie Modułem LAN WiFi USB

No własnie, gdzie mozna taki modem Wi-fi do TX-L42D25 kupić ?
Na razie podłączyłem Viera Cast po kablu z routera TP-Link.
Na samym początku telewizor zaktualizował sobie Firmware , trwało to ok. 15 minut.
Z serwisów oferowanych szczególnie zaintersowała mnie Ipla oraz you tube. Jakość z internetu przy przepustowości 2 Mb/s jest rewelacyjna i praktycznie nie do odróznienia od super obrazu SD z satelity. Napewno też fajnie będzie chodził Skype na 42 calach, ale n iestety trzeba dokupić drogą kamerkę z mikrofonami dedykowana przez Panasonic.
Ogólnie z telewizora Panasonic jestem bardzo zadowolony i po prawie 6 miesiącach poszukiwania wybrałem to co chciałem. Chyba to jeden z niewielu telewizorów gdzie dźwiek z głośników ma dobre brzmienie i słychać basy na przyzwoitym poziomie.
 

boco

New member
No własnie, gdzie mozna taki modem Wi-fi do TX-L42D25 kupić ?
Na razie podłączyłem Viera Cast po kablu z routera TP-Link.
Na samym początku telewizor zaktualizował sobie Firmware , trwało to ok. 15 minut.
Z serwisów oferowanych szczególnie zaintersowała mnie Ipla oraz you tube. Jakość z internetu przy przepustowości 2 Mb/s jest rewelacyjna i praktycznie nie do odróznienia od super obrazu SD z satelity. Napewno też fajnie będzie chodził Skype na 42 calach, ale n iestety trzeba dokupić drogą kamerkę z mikrofonami dedykowana przez Panasonic.
Ogólnie z telewizora Panasonic jestem bardzo zadowolony i po prawie 6 miesiącach poszukiwania wybrałem to co chciałem. Chyba to jeden z niewielu telewizorów gdzie dźwiek z głośników ma dobre brzmienie i słychać basy na przyzwoitym poziomie.
Wstawiany do złącza USB modul Wi-Fi nie tylko pracuje w najnowszym standardzie 802.11n, ale poza popularnym pasmem 2,4 obsługuje także mało zatłoczone pięciogigahercowe. Ta możliwość zwiększa szansę na utrzymanie wysokiego transferu, wymaganego do zachowania ciągłości transmisji do telewizora obrazu w pełnej rozdzielczości FullHD. Zwłaszcza, że moduł nie jest symetryczny, ale pracując w systemie Tx1Rx2 dba przede wszystkim o odbiór.

Przeglądarka stron WWW jeszcze nie jest doskonała. Nie wszystkie fragmenty wielu stron są widoczne, ale sądząc po częstotliwości uaktualniania oprogramowania (w ciągu kilku tygodni ukazały się aż trzy jego nowe wersje) także i ten problem zostanie wkrótce rozwiązany. Za to już dziś można adres strony wprowadzać za pomocą zwykłej klawiatury komputerowej, podłączonej do telewizora przez jedno z dwóch gniazd USB. Konkurencja oferuje tylko jej wirtualny odpowiednik wyświetlany na ekranie, po której porusza się po jednym polu w tempie żółwia albo rozwiązanie wykorzystujące dwanaście klawiszy numerycznych w sposób znany z telefonów komórkowych. Rzeczywista klawiatura daje komfort nieporównywalnie wyższy.
 

piotr2802

New member
Przeglądarka stron WWW jeszcze nie jest doskonała. Nie wszystkie fragmenty wielu stron są widoczne, ale sądząc po częstotliwości uaktualniania oprogramowania (w ciągu kilku tygodni ukazały się aż trzy jego nowe wersje) także i ten problem zostanie wkrótce rozwiązany. Za to już dziś można adres strony wprowadzać za pomocą zwykłej klawiatury komputerowej, podłączonej do telewizora przez jedno z dwóch gniazd USB. .

W którym miejscu jest ta przeglądarka w telewizorze Panasonic TX-L42D25, bo ja mam tylko serwisy dedykowane jak: Ipla, skype, Euronews , Picassa, Twitter itp.
Gdzie mogę wprowadzać adresy stron i otwierać je ?
 

boco

New member
W którym miejscu jest ta przeglądarka w telewizorze Panasonic TX-L42D25, bo ja mam tylko serwisy dedykowane jak: Ipla, skype, Euronews , Picassa, Twitter itp.
Gdzie mogę wprowadzać adresy stron i otwierać je ?
Poprawne wyświetlanie treści ipla w VIERA Cast wymaga podłączenia do telewizora łącza internetowego o przepustowości minimum 1,5 Mbit/s za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN. W wyższych modelach telewizorów Panasonic VIERA (seria V i VT) wbudowane zostały moduły Wi-Fi umożliwiające również łączność bezprzewodową. W przypadku modeli niższych (seria G) można uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej poprzez zakup specjalnego adaptera Wi-Fi DY-WL10E, który podłączymy do odbiornika poprzez wejście USB.


Poza aplikacją ipla użytkownicy platformy VIERA Cast w telewizorach Panasonic mają wygodny dostęp do najpopularniejszych serwisów internetowych takich jak: YouTube, Google Picasa, popularnego informacyjnego kanału sportowego Eurosport. Od niedawna mogą również korzystać z wideorozmów na komunikatorze internetowym Skype oraz serwisu społecznościowego Twitter.


Aplikacja VIERA Cast jest dostępna dla wszystkich użytkowników telewizorów Panasonic VIERA serii G, V, VT oraz wybranych modeli serii D25 i D28:
 

piotr2802

New member
Poprawne wyświetlanie treści ipla w VIERA Cast wymaga podłączenia do telewizora łącza internetowego o przepustowości minimum 1,5 Mbit/s za pomocą kabla Ethernet lub sieci WLAN. W wyższych modelach telewizorów Panasonic VIERA (seria V i VT) wbudowane zostały moduły Wi-Fi umożliwiające również łączność bezprzewodową. W przypadku modeli niższych (seria G) można uzyskać dostęp do sieci bezprzewodowej poprzez zakup specjalnego adaptera Wi-Fi DY-WL10E, który podłączymy do odbiornika poprzez wejście USB.


Poza aplikacją ipla użytkownicy platformy VIERA Cast w telewizorach Panasonic mają wygodny dostęp do najpopularniejszych serwisów internetowych takich jak: YouTube, Google Picasa, popularnego informacyjnego kanału sportowego Eurosport. Od niedawna mogą również korzystać z wideorozmów na komunikatorze internetowym Skype oraz serwisu społecznościowego Twitter.


Aplikacja VIERA Cast jest dostępna dla wszystkich użytkowników telewizorów Panasonic VIERA serii G, V, VT oraz wybranych modeli serii D25 i D28:

Mnie chodziło o to, czy np. stronę "onet.pl" można wyswietlić na tellewizorze Panasonic ??
 

wizb

New member
Czy ktorys z uzytkownikow TX-L42D25 moglby podac jak wyglada zuzycie energii przez ten model? Czy ktos moze sprawdzal to?
 

boco

New member
Czy ktorys z uzytkownikow TX-L42D25 moglby podac jak wyglada zuzycie energii przez ten model? Czy ktos moze sprawdzal to?
Witam . Panasonic TX-L37V20E a PANASONIC TX- L42 D25 rożni się Modułem LAN WiFi USB i Multiplikacja okien obrazu: PIP/PAP/PAT, oraz obudowa. Podaje opis,







TX-L37V20E dysponuje ekranem ciekłokrystalicznym o przekątnej 37 cali. Podświetlenie realizowane jest za pomocą LED-ów umieszczonych przy krawędzi matrycy. Procesor obrazu Vreal Pro 5radzi sobie z wyświetlaniem w rozdzielczości FullHD, czyli 1920x1080 bez przeplotu.

Telewizor Internetowy

Wstawiany do złącza USB modul Wi-Fi nie tylko pracuje w najnowszym standardzie 802.11n, ale poza popularnym pasmem 2,4 obsługuje także mało zatłoczone pięciogigahercowe. Ta możliwość zwiększa szansę na utrzymanie wysokiego transferu, wymaganego do zachowania ciągłości transmisji do telewizora obrazu w pełnej rozdzielczości FullHD. Zwłaszcza, że moduł nie jest symetryczny, ale pracując w systemie Tx1Rx2 dba przede wszystkim o odbiór.

Przeglądarka stron WWW jeszcze nie jest doskonała. Nie wszystkie fragmenty wielu stron są widoczne, ale sądząc po częstotliwości uaktualniania oprogramowania (w ciągu kilku tygodni ukazały się aż trzy jego nowe wersje) także i ten problem zostanie wkrótce rozwiązany. Za to już dziś można adres strony wprowadzać za pomocą zwykłej klawiatury komputerowej, podłączonej do telewizora przez jedno z dwóch gniazd USB. Konkurencja oferuje tylko jej wirtualny odpowiednik wyświetlany na ekranie, po której porusza się po jednym polu w tempie żółwia albo rozwiązanie wykorzystujące dwanaście klawiszy numerycznych w sposób znany z telefonów komórkowych. Rzeczywista klawiatura daje komfort nieporównywalnie wyższy.

Do wyjątkowych rozwiązań zaliczyć także można obecność gniazdka na kartę SD (do 64GB). Może ona zostać nagrana w kamerze, pełnić rolę dodatkowej pamięci na zdjęcia czy filmy, a także magazynu na media pobierane w zamkniętym systemie rozpowszechniania. Wtedy wykorzystuje się formaty plików nieco odmienne od komputerowych, co zapobiega prawidłowemu ich odczytaniu poza telewizorem.

Funkcjonalność

Poza Internetem telewizor jest w stanie odtwarzać multimedia z urządzeń zgodnych ze standardem DLNA, podłączonych do telewizora za pośrednictwem sieci komputerowej. Odtwarzane mogą być pliki audio MP3, zdjęcia cyfrowe JPEG oraz filmy nawet z obrazem o rozdzielczości 1080p, ale tylko zapisane w formatach AVCHD lub DivX HD. Niestety, nie są akceptowane filmy MKV. Telewizor obsługuje napisy w formatach .txt, .srt i .sub lecz nie zawsze poprawnie wyświetla wszystkie polskie znaki diakrytycznych (m.in. ą, ś).

Nagrywanie na dysk przez USB

Do gniazda USB można podłączyć twardy dysk i nagrywać na nim programy telewizyjne czy oglądać je z tzw. przesunięciem czasowym (Time Shift). Do zaprogramowania nagrań można wykorzystać EPG (elektroniczny przewodnik programowy). Godzina zapisu w rozdzielczości SD zajmuje ok. 2 GB pamięci. Niestety, ta funkcja działa tylko przy odbiorze cyfrowej telewizji, a nagrania można odtworzyć wyłącznie na tym samym telewizorze.

Tunery TV

W odbiorniku zamontowano hybrydowy tuner, umożliwiający odbiór telewizji analogowej i cyfrowej, kodowanej w systemie MPEG-4, jaki będzie obowiązywał w Polsce. Podczas testów telewizor sprawnie rozpoznał wszystkie dostępne kanały DVB-T i bez problemów obsługiwał elektroniczny przewodnik programowy (EPG).

Oszczędność energii

W urządzeniu można włączyć tryb Eco w którym dynamicznie dopasowuje się jasność matrycy i optymalizuje parametry prezentowanego obrazu do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. To rozwiązanie pozwala obniżyć zużycie energii o ok. 30%.

Obraz

Kolory i kontast

W telewizorze jest aż osiem predefiniowanych przez producenta profili parametrów ekranu, dwa „profesjonalne”, dwa kinowe: zwykły i realistyczny. Poza tym są dynamiczny, normalny, do gier i oglądania zdjęć. Nie wszystkie profile udostępniają do regulacji pełny zestaw parametrów. Brakowi możliwości dostrojenia udziału poszczególnych kolorów zawdzięcza ten telewizor stosunkowo słaby balans szarości. W czterech najlepszych profilach, dedykowanych do oglądana filmów nie znaleźliśmy sposobu na pozbycie się kilkunastoprocentowego, niewidocznego gołym okiem nadmiaru czerwieni. Nie pomogło nawet dostępna w profilach profesjonalnych funkcja regulowania poszczególnych składowych RGB. Stąd niezbyt zbalansowane szarości i zbyt duża wartość parametru deltaE. Wśród najlepszej czwórki profil kinowy charakteryzował się zbyt słabym nasyceniem, obniżoną temperaturą ale za to powiększonym kontrastem. Dopiero w pozostałej trójce z najlepszych pierwszy z wymienionych mankamentów został zlikwidowany. Gamma podniosła się do 2,20 razem ze zmniejszeniem się kontrastu do 800:1. Największą wartość ten parametr osiągnął w profilu dynamicznym (1200:1), gdzie do nadmiaru czerwieni doszedł deficyt zielonego. Niemniej jednak te ustawienia sprawdzają się dobrze. Obraz, nawet w silnie nasłonecznionym pomieszczeniu jest wyraźny, z nasyconymi kolorami.

Równomierność podświetlania matrycy

W ekranach ciekłokrystalicznych z podświetleniem krawędziowym należy się liczyć z dużą nierównomiernością podświetlenia. Nic takiego w Panasoniku nie miało miejsca. Pomimo nieco ciemniejszego środka i prawe strony współczynnik równomierności rozświetlania spał tylko do 87%.

Jasność

Chcąc uzyskać precyzję regulacji siły światła w poszczególnych kolorach przez ciekły kryształ należy zmniejszyć intensywność podświetlenia. Dlatego w najlepszych trybach urządzenie oferuje jasność zredukowaną do 150 kandeli na metr kwadratowy. Kiedy precyzję regulacji można sobie podarować jasność wzrasta o sto jednostek.

Dźwięk

Brzmienie telewizora jest poprawne, ale generowany dźwięk jest płaski i pozbawiony mocnej podstawy basowej. Same głośniki są niewielkie i umieszczone za obudową, co nie sprzyja dobremu generowaniu i rozchodzeniu się dźwięku. Przy oglądaniu filmów warto podnieść sobie komfort podłączając do telewizora zestaw audio.
Wyniki testów

* Dźwięk: 8.8
* Funkcje: 10.0
* Jakość wykonania: 10.0
* Obraz: 4.8
* Opłacalność: 5.8

Wersja oprogramowania sterującego Wersja oprogramowania sterujacego (firmware) z jakim testowany był telewizor 2.408
Pozostałe informacje Ergonomia pilota (skala 1-5) 5 Intuicyjność interfejsu (skala 1-5) 4 Jakość wykonania (skala 1-7) 7
Jakość dźwięku (skala 1-5) Soprany 3 Średnie tony 4 Bas 4 Efekty przestrzenne 3
Jakość obrazu (pomiary, w optymalnym trybie po kalibracji) Zmierzony współczynnik kontrastu statycznego, on/off (x:1) 800 Równomierność podświetlenia matrycy (procent) 0 DeltaE (wierność barw, im mniej tym lepiej) 24 Jasność (tryb optymalny, cd/m2) 150 Ostrość (skala 1-5) 5 Kąty widzenia (skala 1-5) 4 Skuteczność działania mechanizmów poprawy płynności obrazu (skala 1-5) 3 Współczynnik gamma (najlepszy tryb fabryczny ustawień obrazu) 2 Temperatura barwowa (najlepszy tryb fabryczny ustawień obrazu, kelwiny) 5600
Pobór energii Standby pobór energii (W) 0 Minimalny pobór energii (W) 42 Średni pobór energii (W) 85 Maksymalny pobór energii (W) 125
 
Do góry