Panasonic TX-L37G10

whiskas

New member
Witam

Jestem nowy na forum choc czytam je dosc czesto tak samo zastanawiam sie na kuplnem modelu Tx-L37G10 jednakze jako ze jestem uzytkownikiem laptopa Toshiby od lat... zastanawia mnie model Toshiba Regza 37XV635DG

Posiadam obecnie panasonic CRT 21 cali 17system tv chodzi bez awaryjnie od 17lat (kupiony jeszcze w baltonie!! za dolary )

Wiem ze technologia sie pozmieniala i ze do jakosci tego wyswietlanego obrazu bo na tym mi zalezy (a nie nie na naklejce z namispem kontrast 3 000 000 ) ..za to odpowiada procesor graficzny pewnie i podejrzewam ze Toshiba pewnie ma bardzie zaawansowene takowe mimo ze na rynku TV LCD jest mniej znana aniezeli sony czy panasonic.

Tak wiec mam pytanie ktory by spelnil moje oczekiwania zakladajac uzywac bede:

Dekodera UPC HD (z opcja canal+ hd wiadomo mecze)
Nintendo WII
Prawdopodobnie Laptopa zeby ogladac Filmy (bo nie mam odtwarzacza dvd)
Glosniki zewnetrzne z wierzy SONY (wieksza moc) i chyba tyle.

(nie chcialem zakladac nowego tematu bo nie zauwazylem specjlnego miejsca na takowe porownania)
prosilbym o odpowiedz
pozdrawiam
 

uzielone

New member
whiskas napisał:
Witam

Jestem nowy na forum choc czytam je dosc czesto tak samo zastanawiam sie na kuplnem modelu Tx-L37G10 jednakze jako ze jestem uzytkownikiem laptopa Toshiby od lat... zastanawia mnie model Toshiba Regza 37XV635DG
Toshiba montuje w swoich najnowszych modelach panele 8 bitowe więc na pewno ustępują one jakością tv lcd Panasonica. Toshiba ma ugruntowaną pozycję producenta laptopów ale tv do czołówki nie należą. Osobiście polecałbym Panasonica lub Philipsa.
 

whiskas

New member
uzielone napisał:
Toshiba montuje w swoich najnowszych modelach panele 8 bitowe więc na pewno ustępują one jakością tv lcd Panasonica. Toshiba ma ugruntowaną pozycję producenta laptopów ale tv do czołówki nie należą. Osobiście polecałbym Panasonica lub Philipsa.

Wytlumacz mi co daj mie 10 bit ? bo nie bardzo rozumiem skoro 8bit na subpixel daje 256 kolorow a rgb daje 256^3 czyli 16,7 mln kolorow ..wiec chcesz mi wmowic ze panasonic wyswietli wiecej niz max. ilosc kolorow ?? bo nie rozumiem

czy moze chodzi ci o przetwornik 10 bitowy ?
 
Ostatnia edycja:

uzielone

New member
whiskas napisał:
Wytlumacz mi co daj mie 10 bit ? bo nie bardzo rozumiem skoro 8bit na subpixel daje 256 kolorow a rgb daje 256^3 czyli 16,7 mln kolorow ..wiec chcesz mi wmowic ze panasonic wyswietli wiecej niz max. ilosc kolorow ?? bo nie rozumiem

Poczytaj info na stronie Panasonica, jest tam katalog najnowszych tv Viera 2009.
 

whiskas

New member
uzielone napisał:
Poczytaj info na stronie Panasonica, jest tam katalog najnowszych tv Viera 2009.
ja sie pytam o konkrety a ty mi z katalogiem... czytalem i czytalem tez na stronie Toski ze maja matrcye 10bit przetwarzane przez jakies tam przetworniki Cinema cos takiego .. wiec nie pytam ciebie juz o zdanie a inne osoby bo albo ty jestes z panasonika albo sie nie znasz...

..i poprosze link bezposredni do strony panasonika gdzie pisza ze jest tam matryca 10bitowa IPS czy inna
 
Ostatnia edycja:

whiskas

New member
Rozmawialem dzis z infolinia panasonica nikt nie potrafil mi powiedziec jaka jest dokladnie zastosowana matryca jedynie co wioedzielie to ze IPS ilu bitowa i jakie przetworniki sa w tym tv zastosowane nie potrafili udzielic informacji ktos sie wypowie ??:hmm:
 

szymon247

New member
Czy ktoś z posiadaczy mógłby się wypowiedzieć, czy jego Panasonic G10E posiada regulację poziomu jasności lamp? Słyszałem, że w europejskich wersjach dokładne opcje regulacji zostały usunięte a to w połączeniu z matrycą IPS Alpha brzmi niezbyt ciekawie (czerń).
 

vienna1980

Member
Bez reklam
szymon247 napisał:
Czy ktoś z posiadaczy mógłby się wypowiedzieć, czy jego Panasonic G10E posiada regulację poziomu jasności lamp? Słyszałem, że w europejskich wersjach dokładne opcje regulacji zostały usunięte a to w połączeniu z matrycą IPS Alpha brzmi niezbyt ciekawie (czerń).

W tym aspekcie jesteś bezradny musisz już się z tym pogodzić że Twój Panasonic ma słabą czerń popadającą w niebieskawy nalot.
Telewizory Panasonica słyną ze słabej czerni i nic na to nie poradzisz.:(
 

szymon247

New member
W tym aspekcie jesteś bezradny musisz już się z tym pogodzić że Twój Panasonic ma słabą czerń popadającą w niebieskawy nalot.
Telewizory Panasonica słyną ze słabej czerni i nic na to nie poradzisz.:(

Gdyby chociaż była opcja przyciemnić lampy tak jak u prawie każdej konkurencji to znacząco poprawiłoby sprawe. Dlatego ciekawy jestem jak to jest w tym modelu w Polsce. Wiem, że Amerykanskie modele mają taką regulacje a brytyjskie nie - tam jasność reguluje się tylko przez matryce a nie lampy.
 

kof

New member
Czy ktoś z posiadaczy mógłby się wypowiedzieć, czy jego Panasonic G10E posiada regulację poziomu jasności lamp? Słyszałem, że w europejskich wersjach dokładne opcje regulacji zostały usunięte a to w połączeniu z matrycą IPS Alpha brzmi niezbyt ciekawie (czerń).
Regulacja podświetlenia jest automatyczna, w zależności od wyświetlanego obrazu.
 

razielOne

New member
Zgadzam się, czerń w tym panasonicu to tylko średnia krajowa, co trochę denerwuje. Ale ma za to 1 ważną dla mnie cechę: 0-10 milisekund w trybie GRA (w innych 10-15)! Kiedy przeczytałem, że w samsungu b650 w trybie gra ma opóżnienia rzędu 34 ms to spadłem z krzesła! (to ~2 klatki animacji, w innych trybach ma... 100ms!). Plusem jest też 10bit panel, matryca IPS (kolory rekompensują tą czerń) i dobry tuner, ale u mnie jest słaba jakość sygnału, więc olewam to.
 

razielOne

New member
Odtwarzanie .mts na TV przez kartę SD

Cześć.
Mam panasonica (TX-L37G10E), który odtwarza pliki .mts z karty SD. Chciałbym puścić kilka filmików pokazowych np:
PARADISE BLUE [SONY]
VIDEO CODEC: H.264 HIGH@4.1
RESOLUTION: 1920:1080p
FRAME RATE: 29,97
AUDIO CODEC: AC3
BITRATE: 256Kbps
SAMPLE RATE: 48KHz
CHANNELS: 2
Przerobiłem rozszerzenie .m2ts na .mts (kasując po prostu 2 w rozszerzeniu, może trzeba przerobić plik jakimś programem, nie mam pojęcia jak wygląda ich struktura) i telewizor nie widzi mi pliku video. Proszę o poradę czy trzeba stworzyć jakieś foldery (w necie jest o folderach DBMV i STREAM w kamerach), albo jakiś program do konwersji? Mam kartę SD 2GB SanDisk Ultra II (może trzeba SDHC)? Nowego tematu nie mogę założyć więc pytam się tu, pomóżcie!
 
Do góry