panasonic TX-L37E30 nagrywanie na dysk zew.

xmarcinasx

New member
Witam. Czy ktoś ma doświadczenia z nagrywaniem z telewizora Panasonic TX-L42E30E na dysk zewnętrzny?
Kupiłem dysk 320GB 2,5'' podłączyłem go pod port USB HDD, telewizor go rozpoznał, sformatował, wszystkie kroki po kolei zostały ukończone, a przy próbie nagrania czegoś z telewizora pojawia się komunikat że brak urządzenia do nagrywania albo sprawdź połączenie lub ustawienia. Oczywiście sygnał w telewizorze jest cyfrowy z DVB-C. Podpiąłem dysk pod kompa żeby zobaczyć czy działa, sformatowałem i dysk działa bez problemu. Podłączyłem zowu pod telewizor, sformatowałem, skonfigurowałem, ale problem pozostał ten sam. Czy trzeba jeszcze coś ustawić, skonfigurować? nie mam pomysłów.
 

xmarcinasx

New member
Przeszukałem cały temat z testem już prędzej i wynikało z niego tak samo jak z instrukcji telewizora, że minimalna pojemność dysku powinna wynosić 160GB, a co do uwarunkowania że mogę obejrzeć nagrany materiał tylko na telewizorze to doskonale wiem i dla tego właśnie kupiłem ten dysk tylko z myślą podłączenia go pod telewizor.
 

nordof

New member
nagrywanie

Pobierz instrukcję obsługi - to ponad 100 stron do poczytania. Tam masz wszystko opisane. Nagrywasz przyciskiem REC - tym na dole pilota wcześniej przełączjąc się z pozycji DVD/VCR - TV na TV. Wielkość dysku - testowałem od 160 do 500Gb i chodzi.
 

xmarcinasx

New member
Instrukcję mam wydrukowaną i postępowałem krok po kroku według niej i nic. Ciągle wywala mi komunikat że brak urządzenia do nagrywania albo żeby sprawdzić podłączenie lub konfiguracje.
 

joohan

New member
Witam.
W instrukcji jest napisane, że można nagrywać wyłącznie z dekodera DVB-T , tak więc programy z DVB-C nie zostaną nagrane na dysk. Ja mam inny problem, ponieważ zgodnie z instrukcja kupiłem dysk 3,5" z zewnętrznym zasilaniem. Niestety dysk padł i teraz chciałbym kupić dysk 2,5" około 500GB. Niestety nie wiem czy pomysł się sprawdzi, ponieważ brak w tym momencie zewnętrznego zasilania dysku (które sugeruje instrukcja tv) a dysk zasilany jest wyłącznie z portu usb hdd. Proszę o pomoc w rozwikłaniu tej kwestii.
 

xmarcinasx

New member
Nagrywanie działa, zarówno z dekodera DVB-T jak i DVB-C, chodzi o to że sygnał musi być cyfrowy a nie analogowy, więc daruj sobie takie porady. Problem ukrywał się w ustawieniu dysku, w pewnym momencie konfiguracji trzeba zaznaczyć czy dysk ma służyć jako nagrywarka, czy jako tylko odtwarzacz filmów. Problem wynikł z niejasnej instrukcji w tym punkcie. Co do wielkości dysku i zasilania to nie ma znaczenia czy dysk ma własne zasilanie czy też czerpie prąd z portu USB w telewizorze. Ja mam dysk 2,5 '' bez zew. zasilania i śmiga jak ta lala :)
 
Do góry