Panasonic TX-L32X15E

kof

New member
Nowy model, nowy przebój?

Cyfrowy tuner DVB-T (H.264)
Typ wyświetlacza LCD IPS-alpha (WXGA)
Kąt widzenia 178 stopni
Kontrast (dynamiczny) 15,000:1
Inteligentne tworzenie klatki 100 Hz IFC
Dolby Digital jest,
Wyjście dts jest
Pobór mocy (znamionowy), (użytkowanie), (oczekiwanie) 112 W, 95 W, 0,3 W
 

Javier

New member
W sklepie panasonic.totu.pl/prodinfo.php?item_id=3199 ten LCD-TV kosztuje (po rabacie) 3059,-.
Ciekawi mnie jedna sprawa: na niemieckiej stronie panasonica ten model kosztuje 749 euro, a starszy model TX-32LX85F jest droższy o ok. 150 euro. Czyżby starszy model był lepszy biorąc pod uwagę parametry techniczne?
I jeszcze jedno - kontrast dynamiczny TX-L32X15E to 40000: 1, a nie jak podał przedmówca 15000:1.
 
Ostatnia edycja:

Javier

New member
W specjalistycznym salonie sprzedaży shop@Panasonic znajdującym się w Gdańsku ( jonczak.pl ), TX-L32X15E kosztuje 2999,-
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak na Hd ready to bardzo drogo , szczegòlnie że
poprzednik jest jeszcze w sprzedaży i kosztuje
1600 zł
 

Javier

New member
kiki napisał:
jak na Hd ready to bardzo drogo , szczegòlnie że
poprzednik jest jeszcze w sprzedaży i kosztuje
1600 zł
W sklepie audiovideo.com.pl cena wyjściowa modelu TX-32LX85 to 3023,- :( Skoro w tak renomowanym sklepie jest tak wysoka cena, to czy 1600 ... to cena realna?
 
Ostatnia edycja:

Javier

New member
Różnica w cenie modeli TX-L32X15E i TX-L32X10Y to ok. 600 PLN (wg panasonic.pl )
Różnica w parametrach to m.in. (na podstawie strony internetowej panasonic.pl):
kontrast dynamiczny (40000:1 (TX-L32X15E) /15000:1 (TX-L32X10Y))
cyfrowy tuner DVB (DVB-T/DVB-T (H.264)/DVB-C)/(DVB-T MPEG-4)
inteligentne tworzenie klatki (100Hz/brak)
porządkowanie matrycy barw (jest/brak)
funkcja aktywnego uwydatniania barw (jest/brak)
wyjście sygnału Dolby Digital (jest/brak)
wyjście dts (jest/brak)
cyfrowe wyjście audio (jest/brak)
Czy Waszym zdaniem warto dopłacić te kilkaset złotych i stać się posiadaczem TX-L32X15E?
 

MaciekSK

New member
Serwus!
Czy ktoś z Was ma ten model i może coś skrobnąć o nim, ewentualnie jakis mały test? Mało w sieci o nim jest. Poza tym może ktoś się orientuje gdzie na żywo na Górnym Śląsku można go zobaczyć?
 

PFA

New member
Panowie, czy ktoś z tego forum jest już szczęśliwym posiadaczem tego modelu? Ceny od momentu wprowadzenia na rynek mocno spadły, gdyż teraz mozna już go kupić za nieco ponad 1900zł. Ja osobiście szukam jakiegoś Lcd 32 cale, 100hz tak do 2 tys, a w tej cenie to większej alternatywy bardzo nie widać. Myslałem też o starszym modelu panasa TX-32LX85, ale po pierwsze mało już osiągalny za wyższą cenę, no i to nierówne podświetlanie matrycy, jak co niektórzy zgłaszają. Dlatego tak bardzo ciekawią mnie jakieś opinie o tym pierwszym. Na forum, czy nawet na ceneo niestety głucha cisza. Będę wdzieczny za jakieś spostrzeżenia. Pzdr
 

MaciekSK

New member
PFA napisał:
... Dlatego tak bardzo ciekawią mnie jakieś opinie o tym pierwszym. Na forum, czy nawet na ceneo niestety głucha cisza. Będę wdzieczny za jakieś spostrzeżenia. Pzdr

Też przez długi czas zastanawiałem się nad tym modelem. Pojechałem sobie któregoś dnia do sklepu i akurat były dwa Panasy podłączone do sygnału Full HD. Jeden model był z matrycą Full HD a drugi z mniejszą, taką jak w X15E. Byłem przekonany cały czas, że obraz na matrycy o mniejszej rozdzielczości będzie nie gorszy niż na tej Full HD a jednak przekonałem się na własne oczy, że jest inaczej. Widać przede wszystkim mniej szczegółów. Ponieważ jestem nastawiony na BR to automatycznie ta różnica przekreśliła telewizory nie Full HD z moich planów zakupowych. Natomiast jeśli miałaby w głównej mierze służyć do oglądania programów SD to mam wrażenie, że to dobry wybór. Oczywiście przy większej odległości od tv tej różnicy aż tak nie widać ale jak dla mnie jest ona istotna.

Moje 3 grosze...
 

perc

New member
Już prawie kupiłem Toshibę 32 Av 635, ale zobaczyłem tego panasonica TX-L32X15E . Który będzie lepszy do kablówki sd (ostry, nierozmyty obraz)?
 

tomekwit

New member
Jest bardzo mało informacji na temat tego modelu. Czy warto go kupować (panel IPS) czy może któryś z nowych modeli Panasonica, które mają niższy kontrast?
 
Do góry