Panasonic TX-C10Y(X10Y)- najlepsze ustawienia obrazu??

kowal801

New member
Bez reklam
Ja mam tryb normalny, kontrast 40 , jaskrawość -2 kolor 30 ,ostrość 6, odcień bieli zimny ,reszte opcji jak w domyslnym
 

pionaj

New member
kowal801 napisał:
Ja mam tryb normalny, kontrast 40 , jaskrawość -2 kolor 30 ,ostrość 6, odcień bieli zimny ,reszte opcji jak w domyslnym

mam podobnie z tym że odcień bieli na ..normalny;-)
ale wydaje mi sie że chyba nie ma twardej reguły w ustawieniach
Każdy ustawia według własnych potrzeb:) zauważyłem też że sporo zależy od położenia telewizora.... czy na ścianie,czy też stojący w kącie czy na tle okna itp.
Spory wpływ ma też ogólny wystrój i jasność pomieszczenia:lol:
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Temperatura "Ciepły" jest najbliżej standardu. Na początku faktycznie wydaje się zbyt żółta (jesteśmy przyzwyczajeni do zbyt zimnych domyślnych ustawień większości producentów), ale po kilku dniach wrażenie znika, a dostrzega się tylko super obraz...
Odcień zimny musi wyglądać przerażająco niebiesko... Popatrzcie na kolor skóry - na tym najłatwiej wyłapać przekłamania barw.
 

lamparcicho

New member
dynamiczny: wszystkie paski na pół = gry, balans normalny
tv SD/HD normalny: kontrast 70%, kolor 40%, jasność na pół dla HD, dla SD pokombinuj, generalnie 5-10% mniej od połowy, obraz zrobi się klarowniejszy i nabierze głębi, balans normalny
kinowy: jak sama nazwa mówi, do oglądania filmów i zabawy w kalibrację ok, tak jak napisali Panowie wcześniej, balans bieli ciepły, u siebie daje kontrast na 90%, reszta generalnie w połowie, nie używam tego trybu ani do gier ani do oglądania tv SD a tym bardziej programów przyrodniczych w HD, oraz meczów, standardy standardami ale dla mnie kinowy nadaję się tylko do filmów (komp, blu-ray, dvd)
eco- u mnie się nie sprawdził wcale więc nic nie doradze w tej kwestii
i na koniec najważniejsze: ustawiaj generalnie tak jak Tobie się będzie podobał obraz, pomagaj obrazem kontrolnym dla SD czy płyta do kalibracji na DVD, złotego środa nie ma i nie jest nim wg mnie kalibracja, pozdrawiam
 

chimba

New member
Na obcym forum znalazlem takie ustawienia. CO o nich myslicie??

Picture settings.jpg
 

lamparcicho

New member
zależy jaki sprzęt był podpięty i jakim kablem, jak dla mnie koloru za dużo, reszta niby ok, musisz zrozumieć szanowny kolego że nie ma jednego ustawienia które spodoba się wszystkim, kombinuj i ustaw tak jak się Tobie podoba, ewentualnie dokonaj kalibracji tzn zapłać tysiąc zł i będziesz miał pewność że tv jest ustawiony w sposób optymalny, ostrzegam że to co zobaczysz po takim zabiegu niekoniecznie musi Ci się spodobać, pozdrawiam
 

radex99

New member
Miałem tak:
Cinema
Contrast 43
Jasnosc -1
Kolor 22
Ostrosc 4-5
Temp: Normalny
reszta na dole wszystko Wyłączone

Osoby, którym wydaje się to zbyt "wyblakłe" mogą spróbować takich ustawień, podchodzą w charakterze ciut pod lcd-ka :)

Cinema
Contrast 56
Jasność -3
Kolor 26
Ostrosc 4-5
Temp: Normalny
reszta Wyłączone
 

nieodwracalny

New member
tez kombinowalem ale najlepsze efekty uzyskalem wylaczajac tryb oszczednosci - gdyz ten przyciemnia obraz, i kolory tonuje chodz bardziej po wl obraz jest wyrazniejszy - jakie sa wasze odczucia? a ustawienia:
rodzaj normalny
kontrast 42
jaskrawosc +2
kolor 34
ostrosc 6
balans normalny
sterowanie kolorami wl
pnr wyl
i kazdemu polecam do wyprobowania;)
 

chimba

New member
Znalazlem na dunskiej sronie z testami takie parametry po kalibracji telewizora:
Efter kalibrering
Profil: Biograf
Kontrast 42
Lys 0
Farve: 30
Skarphed: 0
Farvetemperatur: Varm
Farvestyring: Fra
x.v.Colour Fra
Eco-format Fra
P-NR Fra
Z tego co jest napisane w tescie to po kalibracji pobor pradu spada ze 160 W na 120W!!
 

mexxmen30

New member
Witam
moze mi ktos powiedziec jak wejsc w tryb hotelowy w px-37c10y bo w moim PY starszym wiem a w tym nie chce zatrybic ta kombinacja klawiszy aby zmienic zrodło startu plazmy z AV na HDMI z gory dzieki za odpowiedz :), bo na forum szukam i szukam i jakos mi w oczodoły nie wpadło
 

radosuaf

New member
Bez reklam
chimba napisał:
Znalazlem na dunskiej sronie z testami takie parametry po kalibracji telewizora:
Efter kalibrering
Profil: Biograf
Kontrast 42
Lys 0
Farve: 30
Skarphed: 0
Farvetemperatur: Varm
Farvestyring: Fra
x.v.Colour Fra
Eco-format Fra
P-NR Fra
Z tego co jest napisane w tescie to po kalibracji pobor pradu spada ze 160 W na 120W!!

Czyli jak pisałem - wszystko domyślnie, tryb kinowy i barwa ciepła, wyłączone polepszacze. Zapomniałem tylko dodać, że z ostrością schodzimy do 0.
 

Xisiek

New member
chimba napisał:
Panowie jakie sa najlepsze ustawienia obrazu dla tego modelu lub innego z ta matryca??

Jak widze takie tematy to po prostu ogarnia mnie pusty smiech.
Ludzie wlaczcie myslenie zanim napiszecie cos rownie inteligetnego, to nie boli, naprawde :mrgreen:

Czy sadzicie, ze jest jakies genialne ustawienie, ktore zmieni diametralnie to co widac na ekranie? Czy nagle okaze sie, ze z niebieskiej czerni zrobi sie czarna smolista? Czy sadzicie ze jest jedno, jedyne wlasciwe ustawienie a reszta jest be? :p
 
Do góry