Panasonic TX-55AS640E czy Samsung UE55H6400

s2000

New member
W przyszłym tygodniu będę chciał kupił tv.
Trochę poczytałem na forum i wybrałem dwa telewizorki:
Panasonic TX-55AS640E oraz Samsung UE55H6400
Samsung droższy 500zł.
Jeden jak i drugi ludzie zachwalają.
Na 3D mi nie zależy.
Najczęsciej będę używał Tv z tunerem NC+.
Smart lepszy w samsungu, prawda?
Panasonic japoński, samsung koreanski.
Zależy mi na długiej pracy telewizora bez awarii.
Co wybrać?
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam Panasonic składany w Czechach,Samsung na Słowacji.Jeden i drugi modele zeszłoroczne,co nie znaczy gorsze? Ludzie zachwalają bo są to dobre TV,różnią się szczegółami drobnymi dla większości nieistotnymi....Nikt Tobie nie zagwarantuje długiej pracy TV bez awarii? Takie cuda tylko w "Erze"Jaki nie kupisz będzie ok,tylko sprawdź dostępność w "porządnych" sklepach.
 

mseredin

New member
Sam stałem przed dokładnie takim samym wyborem (zastanawiałem się jeszcze nas sony 55w829). Zdecydowałem się na Panasonica i nie żałuję. Jedyną "wadą" jaką zauważyłem są bardzo delikatnie niedoświetlone same rogi matrycy co w sumie w niczym nie przeszkadza bo widać to tylko na zupełnie białej planszy, a filmy i tak mają czarne pasy ;). Płynność świetna, wykonanie bardzo dobre, dwa piloty w zestawie. Nie wypowiem się o dźwięku bo używam soundbara. Jeśli chodzi o Smart to kuleje, ale dla mnie to również nie miało znaczenia bo go nie używam :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
 

s2000

New member
Dziś rano kupiłem 55as640, jutro ma dotrzeć.
W końcu przestanę mrużyć oczy (mam 32 cale).
Co mam zrobić aby otrzymać kalibrację z tego forum? Ktoś wcześniej o niej wspomniał, że trzeba się zarejestrować na tym forum.
 

collider

New member
Bez reklam
Przy tych ustawieniach obraz jest przyciemniony i nie ostry :(

Tryb prawdziwe kino jest przeznaczony raczej do wieczornych seansow. Druga sprawa, ze ma pokazywac obraz jak najbardziej zblizony do tego co chcial rezyser. Jezeli chesz miec obraz wypalajacy oczy to zalacz ktorys z fabrycznych trybow np. normal/standard lub uzytkownika. Mozesz tez na trybie kinowym zwiększyc backlight i kontrast lub sprobowac z zmiana temperatury koloru np. z cieplej na normalna lub zimna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry