Panasonic tx-50vt50 problem 50hz i jasność ekranu

wolwark

New member
Nie ma problemu,jestem prawie na emeryturze mam czas to kiedy?
Jestem rolnikiem więc teraz w zimie mam sporo wolnego (tylko 8 h pracy dziennie ale za to piątek świątek :) )więc spoko.
Dalej nie mogę zobaczyć o co chodzi z tymi twarzami-owszem przy słabej jakości sygnale coś tam widać-ja korzystam z "n-ki" i oglądam raczej programy HD więc być może nie trafiam na te programy w których widać to ewidentnie....
 

wolwark

New member
Dobre samopoczucie z powodu niedostrzegania owego fenomenu czy też posiadania wyjątkowego egzemplarza VT 50 :) a może z racji wykonywanego zawodu ?
PS.Przed chwilą zmusiłem się do obejrzenia Eurosportu2 HD (już całe 5 minut :))-jak na razie nie widzę nic podejrzanego.Tak przy okazji te HD to chyba tylko z nazwy-przy takiej jakości można spodziewać się wszystkiego-nawet piłka ma jakiś podejrzany kształt...
 

slimak

New member
Bez reklam
Problem 50Hz owszem występuje w plazmach Panasonic-a, ale nie można też go przesadnie wyolbrzymiać. .... Ja dodatkowe kontury szczególnie na twarzy zauważam, ale zdarzają się one rzadko i np w kiepskich jakościowo programach

Dodatkowe kontury na twarzach to ewidentny problem, który każdy prędzej lub później zobaczy, choć nie występuje on znowu tak często.
Natomiast podstawowy problem to "rozmazany" obraz podczas każdej panoramy, można to zobaczyć dopiero gdy obok stoi do porównania inny telewizor bez błędu 50Hz (np. Panasonic PV60 lub LCD "400Hz").
 

RHJG

New member
Bez reklam
Dobre samopoczucie z powodu niedostrzegania owego fenomenu czy też posiadania wyjątkowego egzemplarza VT 50 :) a może z racji wykonywanego zawodu ?
PS.Przed chwilą zmusiłem się do obejrzenia Eurosportu2 HD (już całe 5 minut :))-jak na razie nie widzę nic podejrzanego.Tak przy okazji te HD to chyba tylko z nazwy-przy takiej jakości można spodziewać się wszystkiego-nawet piłka ma jakiś podejrzany kształt...
Sam sobie odpowiedz czego dotyczy dobre samopoczucie???Zawód nie ma tu nic do rzeczy,(rolnika szanuje)U mnie na Eurosporcie 2HD piłka ma normalny kształt, po wczorajszym meczu nie mam ochoty tych cieniasów oglądać na żadnym programie.To kiedy wysyłasz kolego zaproszenie na priw.?pozdr.R.H
 

ranczo

New member
Bez reklam
Przykład na którym widać dlaczego powstają fałszywe kolory na twarzach ( ->latarnie, gałęzie), oraz jak bardzo inny (płynny szczegółowy) obraz można zobaczyć na tym samym Panasonicu w zależności czy mieszka się w USA czy Europie.

https://hotfile.com/dl/192182519/cd5afc4/50p_60p.rar.html

Obydwa pliki puszczamy z wyłączony funkcją IFC (DLNA, USB, gniazdo kart SDHC).

.[/QUOTE]


Z tych filmików wynika jedno - słabej jakości kamera, bo identyczne efekty mam na 46G20 i LAPTOPIE. Podczas oglądania filmów takich rozdwojonych efektów nie ma. :niewiem:
 

slimak

New member
Bez reklam
Z tych filmików wynika jedno - słabej jakości kamera,

Skoro to wina kamery to dlaczego gdy materiał "50p" z tej kamery obejrzymy w ten sposób:

"Włączając 2D->3D i patrząc przez okulary jednym okiem (materiał 50fps) uzyskujemy obraz 50fps (50Hz) bez fałszywych konturów."

obraz 50p i 60p z mojego doświadczenia wygląda identycznie (idealny bez rozdwojeń).

bo identyczne efekty mam na 46G20 i LAPTOPIE.

Ładnie to świadczy o G20, skoro ma taki sam obraz jak laptop(LCD 50Hz).
 

ranczo

New member
Bez reklam
niema takiego samego obrazu (nie śmiem nawet porównywać) tylko wyświetla film w ten sam sposób. Czytaj ze zrozumieniem.
 

osy3

New member
Panowie czy coś wiadomo na temat poprawienia błedu 50HZ.
Czy Panasonic ustosunkował się jakość do tego mankamentu.
Czy pomogła by kalibracja, albo zmiana softu?
Może gdzieś zaapelować, w końcu nasze "bańki" parę groszy kosztowały:}
 
Do góry