PANASONIC TX-48AS640E pomoc w połączeniu przez WiFi z komputerem

GrOcAL

New member
Witam,
Posiadam PANASONIC TX-48AS640E i chcę stworzyć w laptopie dysk na który będę wrzucał filmy i oglądał je przez sieć domową na telewizorze. Bardzo proszę o pomoc w szczegółowej konfiguracji. Router mam taki Modem Technicolor TC 7200U.
 

pabletti

New member
Zainstaluj sobie na lapku serwer DLNA, np. Universal Media Server, Serviio lub inną tego typu aplikację. To co udostępnisz poprzez ten serwer będziesz miał dostępne na TV w aplikacji 'Serwer medialny', przycisk APPS.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Albo kup jakiś serwerek NAS... np. od Synology czy Qnapa ;-)
A tak w ogóle, telewizory z serii z 2014r chyba umożliwiają bezpośrednie otwieranie plików z dysków (zasobów) udostępnionych w sieci?
Mój z 2013r niestety nie... :-( przez sieć multimedia tylko przez DLNA.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam.
Zajrzałem do instrukcji Twojego telewizora (pełny pdf można pobrać ze stron Panasa).
Na stronie 96 opisano jak uzyskać z telewizora dostęp do zasobów na urządzeniach sieciowych, czyli w Twoim przypadku do laptopa.
Natomiast na laptopie musisz udostępnić zasób w sieci, folder/foldery w których przechowujesz multimedia (fotki,muzę,filmy). Jak to się robi? Trudno krok po kroku opisać, skoro nawet nie podałeś systemu operacyjnego w lapku. Poszukaj w helpie systemu, albo na forach komputerowych, artykułach w necie, itp. Albo poproś o pomoc jakiegoś trochę kumatego "komputerowca".

Druga metoda jest taka jak podał kolega @pabletti - zainstalować (i skonfigurować...) na laptopie serwer DLNA, który będzie strumieniował multimedia do telewizora. Odtwarzanie z serwera DLNA omówiono na stronie 124.

Model routera nie ma znaczenia. Ważne , aby oba urządzenia, tzn. telewizor i laptop były do niego podłączone, znajdowały się w jednej sieci LAN.

Powodzenia, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry