Panasonic TX-47AS650E czy Philips 47PFS7109 ?

Który TV wybrać ?


  • Total voters
    0

kobiq

New member
Witajcie, przejdę od razu do konkretów.
Po wykonaniu researchu, porównaniu parametrów, przeczytaniu testów, recenzji, opinii... ograniczyłem mój wybór do dwóch modeli - Panasonic TX-47AS650E oraz Philips 47PFS7109. Pytanie brzmi który z nich wybrać.

Panasonic parę stówek tańszy, aczkolwiek nie mam zewnętrznych głośników, więc w Philipsie przekonuje mnie lepszy dźwięk oraz lepszy soft Smart TV.

TV w 90% do telewizji (nc+) - sport i filmy w HD.

Poradźcie proszę!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. ale do jakich warunków ?
Przecież bez podania każdy ma inne i każdy będzie jedynie zgadywał.
 

kobiq

New member
OK, już daję więcej szczegółów:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
20 m2

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
ok. 4 metry

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2-3

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Na wprost.

5.Jak słońce świeci w pokoju ?
Duże okna na lewo od telewizora. Do południa słońca brak, popołudniu świeci na widzów, nie na TV

6.Jaki masz obecnie telewizor ?
LCD LG 37 cali - model sprzed 5 lat

7.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
Dobra jakość obrazu i dźwięku, wi-fi, smart TV, filmy z USB

8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
NC+

9.Jakie urządzenia ?
sporadycznie X-Box, laptop, telefon z androidem

10.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
3-4h

11.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
TV HD - sport, filmy

12.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Tak

13.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Sporadycznie, 3-4h na tydzień

14.Preferencje co do mark?
Brak

15.Preferencje co do wielkości ?
47"

16.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Wieczorami

17.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
ok 3.5k PLN

18.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
tak, pasywne
 

kobiq

New member
Byłem dzisiaj oglądać i porównywać oba telewizorki.

W przypadku Philipsa dzwięk i obraz na plus. Możliwe, że był lepiej skalibrowany niż Panas, ale była zdecydowana różnica w wyświetlaniu kolorów i ostrości obrazu.

Natomiast menu i soft Smart TV Philipsa to totalna porażka. Nic nie można znaleźć. Zmiana ustawień obrazu przy oglądaniu filmu z USB wymagała wyjścia z tego trybu co powodowało ponowne wczytywanie USB i filmu (kilkudziesięco-sekundowe!).

Także pomimo świetnej jakości obrazu i dźwięku na Philipsie, to z powodu softu i menu jestem na 90% przekonany do kupna Panasa, chyba że jeszcze do jutra ktoś mnie przekona do Filipa :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli soft Ci już teraz nie odpowiada, to rzeczywiście. Lepiej raczej nie będzie, jakościowo pewnie weźmiesz trochę "gorszy" tv, ale może wrażenia z użytkowania będą lepsze dzięki kwestiom multimedialnym czy samej szybkości działania.
W granicach tej ceny masz też Toshibę 47L7453, też myślę że warto obejrzeć, zwłaszcza że oprogramowanie działa naprawdę szybko, a menu i smart jest dość proste i przemyślane.
 

kobiq

New member
Karpaj - wielkie dzięki za szczere podpowiedźi, naprawdę dużo mi daje rada kogoś kto zna się na rzeczy.

Ciągle jeszcze bije się z myślami - menu i soft na Philipsie rzeczywiście bez szału. Różnica w dzwięku tak jak się spodziewałem delikatnie na plus dla Philipsa.

Natomiast to co mnie zaskoczyło to spora przewaga Philipsa jeśli chodzi o jakość obrazu i kolory. Na Panasonicu kolory były bardziej wyblakłe a obraz delikanie mniej ostry. Na obu przy testowaniu ustawialem tryb kinowy (na Panasie bodajże True Cinema). Zastanawiam się ciągle czy rzeczywiście Philips ma taką przewagę czy to raczej kwestia odpowiedniej kalibracji Panasonica.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Myślę że to kwestia dobrego ustawienia. Przewaga Philipsa bierze się ze względu na te niepozorne lampki choinkowe z tyłu, które nie dość że świetnie wyglądają, to jeszcze poprawiają wrażenia wizualne z telewizora - ale w sklepie przy dużym oświetleniu ciężko to zauważyć.
Ja osobiście uważam że to Panasonic ma lepsze ustawienia fabryczne, ze względu na temperaturę barw delikatnie cieplejszą, bliższą naturalności - biel na Philipsie bez odpowiedniej regulacji nawet na trybach kinowych lekko wpada w niebieski bądź żółty (zależy jak ustawisz temperaturę barw, ale brakuje tego idealnego pośredniego współczynnika).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja używam TV tylko jako monitor czyli wyświetla obraz i nic więcej dla tego wybrałem philipsa, po dobrych ustawieniach biel jest biała jak śnieg:). W sposób jaki ja go użytkuje to jestem zadowolony w pełni, ale jeśli ktoś chce się bawić TV i stale coś w nim grzebał to może być denerwujący. Ja postawiłem na obraz no i ambilight:)
 

kobiq

New member
OK, dzięki, w sobote wybiore się na kolejne testy, rzucę też okiem na Toshibę i dokonam ostatecznej decyzji i zakupu.

Z "lampek choinkowych" w Philipsie i tak nie skorzystam, bo telewizor mam zawieszony we wnęce, więc nie bardzo jest gdzie świecić na boki.
 

jacekcy

New member
Byłem dzisiaj oglądać i porównywać oba telewizorki.

W przypadku Philipsa dzwięk i obraz na plus. Możliwe, że był lepiej skalibrowany niż Panas, ale była zdecydowana różnica w wyświetlaniu kolorów i ostrości obrazu.

Natomiast menu i soft Smart TV Philipsa to totalna porażka. Nic nie można znaleźć. Zmiana ustawień obrazu przy oglądaniu filmu z USB wymagała wyjścia z tego trybu co powodowało ponowne wczytywanie USB i filmu (kilkudziesięco-sekundowe!).

Także pomimo świetnej jakości obrazu i dźwięku na Philipsie, to z powodu softu i menu jestem na 90% przekonany do kupna Panasa, chyba że jeszcze do jutra ktoś mnie przekona do Filipa :)

Dlatego już nigdy więcej nie kupię PHILIPSA i nie dam sobie wcisnąć kitu, że w TV tego producenta SOFT działa już OK. Twój post to dowód na to, że SOFT w PHILU to nadal PORAŻKA.

Dodatkowo jesteś dobrym przykładem na to, że zanim kupisz TV, to warto go lekko przetestować w sklepie.

Życzę trafnych wyborów i zadowolenia z nowego TV.
 

jacekcy

New member
Karpaj - wielkie dzięki za szczere podpowiedźi, naprawdę dużo mi daje rada kogoś kto zna się na rzeczy.

Ciągle jeszcze bije się z myślami - menu i soft na Philipsie rzeczywiście bez szału. Różnica w dzwięku tak jak się spodziewałem delikatnie na plus dla Philipsa.

Natomiast to co mnie zaskoczyło to spora przewaga Philipsa jeśli chodzi o jakość obrazu i kolory. Na Panasonicu kolory były bardziej wyblakłe a obraz delikanie mniej ostry. Na obu przy testowaniu ustawialem tryb kinowy (na Panasie bodajże True Cinema). Zastanawiam się ciągle czy rzeczywiście Philips ma taką przewagę czy to raczej kwestia odpowiedniej kalibracji Panasonica.

W PANASONICU to standard, że w ustawieniach standardowych są lekko wyblakłe kolory. Już lekko pomaga w ustawieniach kolorów zmienić na ciepłe (dokładniej Ci nie powiem, bo upłynęło już trochę czasu jak dokładniej oglądałem PANASA) . Jeszcze lepiej pobawić się dłużej pilotem i skalibrować ustawienia obrazu pod swoje upodobania. Dla mnie najlepsze ustawienia standardowe mają SONIAKI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak masz wątpliwości poproś o prezentację modeli w domu.
Panasonic co do czystości kolorów jest określany jako nr1 .

A ja i teak zawsze wybieram jako najważniejszą jakość obrazu - wszystkie inne aplikacje mogę sobie dokupić w cuglach. A jakości obrazu nie dokupisz.
Philips ma świetną jakość obrazu, super cenę . A za różnicę dokupuję sprzęt który odtworzy 1000 raz więcej aplikacji niż najdroższy telewizor na świecie.
Obsługa w Philipsie obecnych serii jest tak samo szybka jak w każdym innym telewizorze.
 

kobiq

New member
Chciałem podsumować i zamknąć temat, gdyż dzisiaj dokonałem zakupu. Podzielę się informacjami, które może przydadzą się innym.

Po przekopaniu się przez fora i różnorakie testy i recenzje wybrałem 2 modele - Panasonic TX-47AS650E oraz Philips 47PFS7109. Przy bezpośredniej konfrontacji pod względem jakości obrazu i dźwięku delikatnie lepiej wypadł Philips, ale jego menu i soft to totalna porażka (wolne, mało czytelne i nie intuicyjne). W Panasonicu bez jakichś wyjątkowych fajerwerków, ale nie było się do czego przyczepić.
Testy robione w RTVEuroAGD w centrum Riviera w Gdyni. Polecam ten sklep - sprzedawca kompetentny, doradzał ale się nie narzucał. Dał piloty do obu TVków i pozwolił testować wzdłuż i wszerz.

W drugiej rundzie do testowania poszły wspomniany Panas i Samsung 48H6400. Testy w EuroRTV w Gdańsku Matarni były trochę utrudnione, bo Pani mi doradzająca mocno się skrzywiła już w momencie kiedy chciałem podłączyć swojego pendrive'a z materiałami do testów a potem stanowczo zabroniła zmieniać parametry obrazu (!!!) - kontrast był ustawiony na 100 :/ Udało mi się chociaż zmienić tryb na kinowy.
Przechodząc do sedna - na Samsungu zauważalny dość konkretny banding, poza tym poprawnie. Rogi lekko niedoświetlone.
Tam gdzie poległ Samsung, Panas nie dał się zagiąć, dzięki czemu pojechał ze mną w kartonie do domu :)

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze i mam nadzieję, że recenzja z mojego zakupu przyda się też innym.
 

Brazylia123

New member
Witam napisz czy obraz Cię satysfakcjonuje po , wykorzystaniu trybu profesionalnego - ustawienia zaawansowane .
Też mi się wydaje , że panasonic słynie z bardziej naturalnych kolorów niż inne marki , nawet przy ustawieniach fabrycznych .
 

agricola

New member
Philips ze swoim ambilightem potrafi zawęzić wybór do jednej marki. :D Prawo patentowe funkcjonuje jak funkcjonuje. Co do menu w Philipsach nowe serie mają aktualne wersje softu oraz lepsze od zeszłej procesory, ja bym stawiał, że testowany przez Ciebie model jest wystawiony i trochę zagracony różnymi ustawieniami czy aplikacjami Smart. Ja mam Philips 6008, zeszłoroczny model, teoretycznie z serii tych wolnych i nie narzekam na szybkość menu, da się to przeżyć, chociaż szybciej znaczy lepiej. ;)
 
Do góry