Panasonic TX-32LX85 vs TX-32LZD80

razorleaf

New member
Przedstawiam informacje które dotychczas udało mi się uzyskać:

TX-32LX85:


Zalety:
- 100hz
- Ładna obudowa (kwestia gustu)

- Technologia IPS (większe kąty przy doskonałej jakości)

Wady:
- Efekt smużenia (faktury twarzy przy zbliżeniach, ślady za zawodnikami na meczach itp.)

TX-32LZD80:

Zalety:
- FullHD (nie mówcie, że przy przekątnej 32' FullHD nie ma sensu, bo nawet najmniejsze literki w tej rozdzielczości spokojnie da się odczytać)
- Czerń bliska ideału
- Odwzorowanie kolorów
- Technologia IPS (większe kąty przy doskonałej jakości)
- Minimalnie mniejszy pobór mocy według danych podawanych w sklepach ( o 4W)

Wady:
- Cena troszeczke wyższa
- Brzydsza obudowa (wiem, wiem kwestią gustu)


Warunki:

- Oglądanie z 2-2,5m głównie sygnału ze zwykłej anteny na dachu ( i tu pytanie... bo w sklepie powiedzieli, że Sony dobrze sobie z takim czymś radzi... i mieli racje w domu obraz z Soniaka KDL-26S4000 jest mega zadowalający jak na fakt, iż na zwykłym CRT występuje lekki śnieg - słaby sygnał. Jak będzie z Panasami?)
- Czasem jakieś filmy z komputera/dvd
- Czasem może pograłbym sobie na takim sprzęcie zamiast monitora do kompa...
- W przyszłości chciałbym móc podłączyć do niego PS3/X360, żeby dało się grać na w miarę ładnym obrazie :)


Proponuję aby wasze wypowiedzi były podobne.

Utrzymajmy schemat:
Model:
Wada/zaleta - xxxxxx (uzasadnienie)

Mam nadzieję, że pomoże to niektórym dokonać wyboru (w tym też mi).


 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak byś jeszcze podał co będziesz podłączał ?
co będziesz oglądał ?
jakie masz warunki - to wówczas łatwiej jest wymienić wady i zalety :D
 

skylla1

Member
Bez reklam
Czyli twierdzisz, że w tv 100Hz jest smuzenie a gdy go brak, smużenia nie ma? :). Ciekawe...
Efekt "twarzy" wystepuje na każdym tv lcd i plazmie, zwłaszcza na kanałach o słabym sygnale 4:3.
Panasonici grają doskonale na sygnale analogowym SD i na pewno przewyższają w tym Sony (sprawdzone osobiście), a z tych dwóch który wybierzesz to bardziej kwestia gustu i preferencji - 100Hz czy Full HD.
Ja żadnej róznicy miedzy HD Ready a Full HD na 32-37'' nie widzę nawet na filmach BD więc wybrałem ten pierwszy.
I pospiesz się, bo cena idzie bardzo w górę, trudno juz teraz kupic ponizej 2000 zł. ceny sugerowane na stronie Panasonic wzrosły o ok 400zł i zaczyna to już byc widoczne w sklepach także internetowych.
 

razorleaf

New member
Nie twierdze ze go nie ma... opieram sie o kilka zrodel... nie mialem do czynienia z tymi tv... masz racje 100hz chyba lepsze.... jednak FullHD lepiej by chyba wspolpracowal jako monitor.
 

senior45

New member
co do czerni to oba TV jej nie posiadaja za to maja doskonale katy.Sony ma znowu dobra czern ale za to bardzo slabe katy.Full HD moim zdaniem to robienie kasy.
 

razorleaf

New member
Ostatnie pytanie... czy będe zadowolony (bylibyście zadowoleni?) po przesiadce z Sony KDL-26S4000 na Panasonica 32LX85.?
Problemy z podświetlaniem mnie powstrzymują lekko przed kupnem... nie widziałem tego TV na żywo... czy warto kupować w ciemno? Napisałeś, że ceny zaraz wzrosną... póki co jeszcze moge dostać poniżej 2k więc może lepiej nie czekać i brać? Czy iść do sklepu i sprawdzać (możliwe, że nawet nie będą go mieli dzwoniłem dziś w parę miejsc w Poznaniu).
 

senior45

New member
To zalezy co lubisz.Mi osobiscie bardziej podoba sie obraz Panasonic niz Sony.Zaluje ze Panasonic nie robi wiekszych LCD jak 37 cali bo bym chetnie go kupil.W salonie zrobilo sie wiecej miejsca i planuje zakup czegos wiekszego.Plasma nie wchodzi w gre.Jako ze Panasonic nie produkuje modeli powyzej 37 bede musial sie rozejrzec za inna marka.Sony odpada.Moim zdaniem telewizory mocno przereklamowane.Chodzilem z zamiarem kupna W4500 ale niczym mnie nie zaskoczyl.Prawdopodobnie bedzie to Pioneer albo Loewe.Jedyne co moglbym zarzucic Panasonicowi to troszke slaba czern, jedak tylko kiedy pojawiaja sie naprawde ciemne sceny.W innym przypadku telewizor wyswietla czern bardzo ladnie.Kolory sa naturalne, ruch plynny i dziala bardzo dobrze autoformatowanie.Troszke spartanskie menu to jeszcze minus tych telewizorow.Szczerze polecam.Gdyby Panasonic produkowal TV LCD wieksze jak 37 na 100% bym go kupil.
 

skylla1

Member
Bez reklam
razorleaf napisał:
czy będe zadowolony (bylibyście zadowoleni?) po przesiadce z Sony KDL-26S4000 na Panasonica 32LX85.?
Sam jestem ciekaw, czy będziesz. Mam nadzieję, że tutaj to napiszesz:).
Nie znam niezadowolonego nabywcy tego telewziora.
Czerń jest bardzo dobra w wyjątkiem bardzo ciemnych scen, gdy wszytko szarzeje, ale widac wtedy w tej szarości detale, co nie o każdym lcd można powiedziec...
W Poznaniu za ok 2 tyś ma chyba obecnie tylko jakiś sprzedawca z allegro. Inne sklepy zbliżyły się juz do 2200 lub czekają na nową dostawę.
 

razorleaf

New member
Spoko już zamówiłem... za mniej niż 2k z przesyłką. Oczywiście opiszę tu swoje wrażenia! Dziękuje Wam za pomoc w wyborze... ;)
 

blady82

New member
witam prosze o szybka odpowiedz:)
czy cena 2100 za model Panasonic TX-32LZD80 to dobra cena?:)
Myslalem nad modelem TX-32LX85P ale cena w tym sklepie jest wyzsza niz za model D80 no coz taka promocja:)
Jednak ciagle mnie meczy jedna rzecz chcialem do sypialni tv max do 1800 i zastanawiam sie czy jest sens brac ktorys z tych dwoch modeli i doplacac?Przyznam ze wybieram tylko wsrod Panasonicow poniewaz w duzym posiadam plasme tej firmy 42 cale dlatego do sypialni szukam tez tej marki.Jest jakis jeszcze inny model tanszy a rowniez dobry?
W sypialni bedzie ogladana jedynie kablowka osiedlowa w ostatecznosci cyfra jak ja rozdziele.Tv bedzie uzywane po 21 jak jzu bedzie ciemno, rano to pewnie tylko weekendy w:)I teraz zastanawiam sie czy nie ma tanszego modelu a dobrego:)Zbedne bajery w sumie mi nie potrzebne typ FUllhd ale jesli mam dac wiecej za 85p to juz wole tanszego D80 z tym full
 

razorleaf

New member
LZD80 nie ma technologii 100hz... FullHD na 32 calach jest nieopłacalne...
polecam LX85, sam zamówiłem go wczoraj ;) - trzeba korzystać póki cena jest niska... na stronie producenta juz wzrosla... od wczoraj w sklepie, w którym kupowałem cena wzrosła o 20zł... myślę, że będzie to wzrost systematyczny o nieduże kwoty :p
 

blady82

New member
problem jest taki ze model lx85 w euro agd kosztuje 2499 a LZD80 2200:)
a chce wzaizc to na 30 rat bez odsetek:)
a 2500 uwazam za duzo jak naten tv wiec mysle zeczy nie ma nizszego jakeigos modelu
 

skylla1

Member
Bez reklam
Jest LX80 za ok 1500 zł. Jak za tę cenę rewelacja, ale jednak nie ma matrycy IPS i dlatego nie dorównuje dwóm w/w.
 

ARobert

New member
TX-32LX85P jest w ostatniej promocyjnej ofercie Makro za 1999,58 brutto. Cena wydaje się dość atrakcyjna jak na to co ostatnio się dzieje więc może warto sprawdzić w lokalnych halach czy maja na stanie.
 

blady82

New member
panowie ale co ten lx85 jest lepszy od tego lzd80?
bo z tego co widze kazdy bierze tamtego wiec juz sam nie wiem

Jeszcze tak z glupa zastanawiam sie nad Samsungiem LE32A552
Czy ktos cos o nim wie?Cena nizsza o jakies 300 a dane prawie te same.

Tak jak pisalem wyzej ten tv bedzie w sypialni raptem uzywany bedzie przed snem z godzine i weekendy z rana.Cuda mam w salonie :)
W ostatecznoscni moze kiedys pogram na nim w Xboxa wiec jesli ktos jest kumaty niech mi pomoze co wziazc z tych 3 modeli biorac to co napisalem.
Z gory wielkie dzieki .Jutro chcialbym juz cos kupic
 

kszymon

Klub HDTV.com.pl
VIP
blady82 napisał:
panowie ale co ten lx85 jest lepszy od tego lzd80?
ma 100hz. Nałaziłem sie po sklepach, ogladalem i sie bawiłem i moim subiektywnym zdaniem nie ma lepszego 32", nie biorąc pod uwage tego sharpa które też ma 100hz, nigdy sie na niego nie natknąłem bo był na mnie za drogi.
 

Ma_R_tinezku

New member
blady82 napisał:
panowie ale co ten lx85 jest lepszy od tego lzd80?
bo z tego co widze kazdy bierze tamtego wiec juz sam nie wiem

Jeszcze tak z glupa zastanawiam sie nad Samsungiem LE32A552
Czy ktos cos o nim wie?Cena nizsza o jakies 300 a dane prawie te same.

Tak jak pisalem wyzej ten tv bedzie w sypialni raptem uzywany bedzie przed snem z godzine i weekendy z rana.Cuda mam w salonie :)
W ostatecznoscni moze kiedys pogram na nim w Xboxa wiec jesli ktos jest kumaty niech mi pomoze co wziazc z tych 3 modeli biorac to co napisalem.
Z gory wielkie dzieki .Jutro chcialbym juz cos kupic

Jeśli nienastawiasz się na częste oglądanie filmów z Bluray'a to wybrałbym HDready. Ja mam osobiście ten model ale 37" i jestem bardzo zadowolony. Mam sygnał analogowy z kablówki i ta matryca plus 100Hz spisują się rewelacyjnie. Laptop podpięty pod HDMI to już bajka. Znajomy szukał tv właśnie pod Xbox'a i wybrał tego panasa.

Co do ceny to jeśli masz w okolicy Auchan to sprawdz tam. Ja za swój 37" dałem 2238zł a 32" był po 1998zł
 
Ostatnia edycja:

blady82

New member
panowie wkoncu wziolem sharpa 32dh65e bo dawali blu-ray za 499
musze przyznac ze obraz zaskoczyl mnie mega ale to mega
w porownaniu do plazmy ktora mam panasa w salonie pv80 to roznica jest kolosalna dla przykladu

obraz osiedlowej kablowki na panasie wygladal dramatycznie przyczyna wtyczki zrobione byle jak wiec wziolem cyfre i tu zaskoczenie obraz na cyfrze ok ale dla przykladu tvn nie odbiega niczym od tvn na sharpie puszczonym po kablowce.
naprawde do dzisiaj bylem zakochany w panasie i dalej to podtrzymuje ale ten model sharpa mnie rozlozyl :)polecam w 100 procentach:)
 
Do góry