panasonic tx-32c300e - problem z obrazem

SZYMO123

New member
Witam,
niedawno zakupiłem naprawdę budżetowy telewizor Panasonic tx-32c300e (na taki mogłem sobie niestety pozwolić ;/) i mam pewien problem z obrazem odbieranych programów, dodam telewizor podłączony jest do sieci kablowej analogowej. Niektóre kanały odbieram gorzej niż w starszym kineskopowym telewizorze, obraz jest nieco zamazany. Natomiast programy odbierane z telewizji cyfrowej naziemnej są o w duzo lepszej jakości. Chciałbym się dowiedzieć czy to wina telewizora, a może kablówki ? :/
 

Stanley

Member
Bez reklam
dodam telewizor podłączony jest do sieci kablowej analogowej. Niektóre kanały odbieram gorzej niż w starszym kineskopowym telewizorze, obraz jest nieco zamazany. Natomiast programy odbierane z telewizji cyfrowej naziemnej są o w duzo lepszej jakości.
To co wytłuściłem, czyli tv analogowa vs cyfrowa są tu głównym wyjaśnieniem. Poza tym "płaskie" telewizory muszą skalować obraz kanałów SD (tzw. standardowej rozdzielczości, używanej własnie w tv analogowej), czyli dopasowywać z rozdzielczości niższej (kanału SD) do wyższej (ekranu), co im wychodzi różnie, szczególnie modelom budżetowym. Stąd czasem wrażenie, że obraz na starym ekranie kineskopowym był ostrzejszy.
Chciałbym się dowiedzieć czy to wina telewizora, a może kablówki ? :/
Można powiedzieć: i tu - skalowanie, i tu - przesył analogowy. Obawiam się, ze niewiele z tym zrobisz. Można np. spróbować "wyostrzyć obraz" poprzez zmniejszenie redukcji szumów (o ile jest włączona), ale wtedy zwiększysz zakłócenia, z reguły obecne i dosyć dobrze widoczne w tv analogowej.
 
Ostatnia edycja:

SZYMO123

New member
Dzięki za szybką odpowiedz :) spróbuje coś pokombinować z tą redukcja szumów. Znalazłem w sieci jeszcze jeden "niby" sposób na poprawę jakości obrazu, a mianowicie oglądanie poprzez wejście SCART. Cyuje "Najprostszym sposobem jest podłączyć kabel antenowy do Widea, które z reguły posiada tuner telewizji analogowej, a następnie owo Wideo poprzez Scart (ew. czinczami) do telewizora." Ma to sprawić, że odbierany obraz będzie lepszy. Testował może ktoś ten sposób, działa ?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Testował może ktoś ten sposób, działa ?
Heh, przyznaję się, pierwsze słyszę, tzn. w kontekście nowych tv... Znaczy się od strony technicznej podłączenie jak najbardziej możliwe. Być może tuner w danym modelu video okaże się trochę bardziej czuły, niż ten wbudowany w telewizor, dzięki czemu trzeba będzie mniej redukować szumy... ;)
ALE: czy naprawdę chcesz to wszystko obsługiwać dwoma pilotami? Tzn. kablówkę i cyfrową naziemną? (ja robiłem wszystko, aby mieć tylko jeden oryginalny, nawet udało mi się pozbyć zewnętrznego dekodera sat, chociaż wciąż odbieram z talerza). Oraz obok tv trzymać kloca, który będzie pobierał dodatkowy prąd? No chyba, że wciąż przy tv masz video, może jeszcze na nim nagrywasz? ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry