Panasonic TH42PV80PA pomocy

yogi86

New member
Witam Mam Problem z ta plazma :(
Wlaczam tv Zapala sie czerwona dioda Klkam na pilocie albo przy tv na av czy tv i nic :((
Zadnej reakcji...
Wciaz czarny ekran Dioda caly czas swieci na czerwono i miga tylko jak klikam na pilocie DZien wczesniej ogladalem film na dvd i bylo ok (dioda zielona byla) Podlaczylem laptopa przez svideo i gralem i tez bylo bez problemu
Nie mam pomyslu Wlaczalem i wylaczalem Powtornie wkladalem wtyczke
Ma ktos pomys jakis?? Przedwczoraj go kupilem...
:((
 

Kinomaniak

New member
Witam serdecznie (jak również innych forumowiczów)

Spróbuj na przednim, uchylnym panelu TV dłużej przytrzymać (kilka-kilkanaście sekund) przyciski głośności lub zmian programu.


Pozdrawiam
 

yogi86

New member
no nie wiem czemu mialoby to sluzyc ale zrobilem i nic...
Boje sie ze to cos powazniejszego bo on sie "nie wlacza" poprostu...
Wlaczalem go tylko raz wiec nie wiem jak sie ekran dokladnie zmienia ale dioda powinna sie zmienic na kolor zielony A jest wciaz czerwona :((
 

Kinomaniak

New member
Nie wiem czemu miałoby to służyć, ale moja siostra ma ten model też ledwo od kilku dni i tez miała problem z ponownym uruchomieniem.
Metodą prób i błędów w ten sposób (jak wyżej napisałem) go odpaliła.
Może problem w tym, że nie miała jeszcze żadnych programów TV zaprogramowanych, jedynie analogowy dekoder UPC, ale nie wie, do którego "numerka" w TV, na pilocie, jest przyporządkowany - ponoć tak się odpala tę plazmę - dusząc na nr w pilocie.

To tyle, co wiem.


Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

yogi86

New member
ja nie mam zadnej anteny ani dekodera Tv ma sluzyc glownie do konsoli i troche do filmow Wczoraj wszystko bylo ok A dzis nic...
Wczoraj najpierw podlaczylem przewody i dopiero wlaczylem i dzialalo DZis mialem tak samo i nic... Jezeli dobrze pamietam to wczoraj jak kliknalem na "power" w tv to po chwili sam sie wlaczyl i dioda stala sie zielona Wtedy moglem menu wlaczyc czy sygnaly zmieniac
A dzis wlasnie sie "nie wlacza" :(
Aledzieki za info Moze ktos jeszcze cos wie??
 

Kinomaniak

New member
Sposób, o którym wyżej napisałem, jest również zamieszczony w pełnej instrukcji na płycie, którą dostałeś - strona 8, plik PDF.

Jeśli to nie działa - to nie wiem czemu Ci ta plazma nie odpala.


Pozdrawiam
 

yogi86

New member
sprobuje jutro...
Moze jutro cos mu sie odmieni i bedzie dobrze...
Tylko czy to nie jest wskaznik ze cos jest nie tak z tym tv...
 

Kinomaniak

New member
Zadzwoniłem do siostry i prosiłem o dokładną instrukcję włączania.
Powtórzyła mi dokładnie to co Ci wyżej napisałem. Nie jest to żadne dziwactwo, tylko sposób na włączenie plazmy, co potwierdza instrukcja. Tylko trzeba palcem przytrzymać przez kilka sekund przycisk głośności, nawet nim lekko ruszając góra-dół (jakby głośniej-ciszej).

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie kombinuj - zgłoś do sklepu , przecież wymienia Ci od ręki.
Jeśli masz wątpliwości zgłoś do serwisu Panasonica - oni błyskawicznie naprawiają / mają taką opcję/
 

yogi86

New member
Dzis juz dziala
Ale nie tak jak 1 dnia tylko faktycznie trzeba przy tv przytrzymac te przyciski od glosnosci
Dzieki wielkie za podpowiedzi
 

Kinomaniak

New member
yogi86 napisał:
Dzis juz dziala
Ale nie tak jak 1 dnia tylko faktycznie trzeba przy tv przytrzymac te przyciski od glosnosci
Dzieki wielkie za podpowiedzi

Witam,

Aż się ciśnie usta - a nie mówiłem;)

Cieszę się, że pomogło. Na pilocie też trzeba dłużej przytrzymać, żeby odpaliło.


Pozdrawiam
 
Do góry