PANASONIC TH 50PY80 - czy warto...

Fishi

New member
Witam!
Zastanawiam się nad kupnem nowego okna na świat. Myślę właśnie o PANASONIC TH 50PY80 w cenie 7000 zł. Telewizor będzie stał w długim salonie toteż poniżej 50 cali nie chcę zejść.
Jako totalny laik proszę Was o radę czy warto pozbyć się tych 7 tysiączków na niego czy też proponowalibyście jakąś alternatywę???
Proszę o szybką odpowiedź. (BTW: LCD nie wykluczam, ale dowiadywałem się i ponoć nowe plazmy nie ustępują LCD)
Pozdrawiam!


PS: link to parametrów technicznych http://www.maximedia.pl/?c=telewizory_plazmowe&p=panasonic_th_50py80
 
Ostatnia edycja:

leotdi

New member
jak masz dużo światła w salonie, to plazma nie jest dobrym rozwiązaniem. Mam na myśli takie codzienne oglądanie, oczywiście TV. Będzie dużo refleksów. Lepszym wyborem będzie LCD z ekranem jak nabardziej matowym.

Piszę to z autopsji - porównania plazmy Panas z 3LCD Samsung.
 

ENDZI63

New member
do Fishi
zastanów się nad TH-42/50/PY800 na dzień dzisiejszy to 7600 zł ma filtr antyreflekcyjny , a podpowiedzi Leotdi że LCD , to następny zeszczęsliwca zakupu LCD, i co by nie było zawsze będzie zachwalał LCD.
POZDROWIENIA
 

Fishi

New member
No fajie fajnie. Ale poszukałem troche PY800 i niestety albo jeszcze nie ma, albo kosztuje 10000 tys. Troche sporo.No chyba, ze faktycznie różnica pomiędzy nimi jast tyle warta. Jak już wspomniałem straszny laik zemnie i kompletnie nic mi te opisy techniczne nie mówią. Trochę czytam, ale i tak wiele jeszcze nie rozumiem.
Pomóżcie!! :confused:


PS: faktcznie, cena tego cacka jak podałeś. Terazpytanie kolejne. Czy różnicaw tych telewizorach wartajest różnicy w cenie? No i rzecz jasna czy w takich kosztach są szanse na coś lepszego. Pozdrawiam.
PS: w salonie zamontowane rolety. Bedzie swiatla tyle na ile pozwole sloncu zagladac do domu. :))
 
Ostatnia edycja:

ENDZI63

New member
Cena na dzień dzisiejszy to od 7500 zaTH-50PY800, ale w sprzedaży będą dopiero na początku czerwca, na stronie niemieckiej przeprowadzono test z latarką z boku, świecili na aplazmę a osoby stojące po środku nie widzały odbicia.
POZDROWIENIA
 

Miran

New member
Witam
Też rozważam zakup któregoś Panasonica i jedno co mnie przeraża to apetyt na energię tych telewizorów prawie 500W to bardzo dużo.
 

Leszczu

New member
LCD pozeraja tyle samo energi juz to sprawdzalem sam sie caly zcas zastanawiam co kupic z tv 52 cale mysle ze KURO odpada bo nie ma full HD tylko 13xx rodzielczosc a PY800 cenowo wychodzi ok 7500 w gore
czy ta plazma jest jedna z naj czy najlepsza ??oprocz KURO bo one w tej cenie nie maja FULL HD
 

Fishi

New member
Otrzymałem informację od MaxiMedia, w której stwierdzono, że owe plazmy będą u nich w sprzedarzy pod koniec maja. Chyba się decyduję.
Pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
Przecież dobiero będzie wiadomo jakie są potrzeby i preferencje :D ?
 

Fishi

New member
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
Pokój to salon, bardziej długi niż szeroki.

jaki sygnał ?
Póki co brak sygnału ;), dom jest nowy i dopiero się tam wprowadzam, myślę o jakiejś platformie (Polsat, Cyfra, N – ku tej bardziej się skłaniam).

jaka odległość od ekranu ?
Odległość od ekranu to około 7 metrów.

jakie urządzenia do podłączenia?
Cyfra, wiadomo, myślę o dobrym sprzęcie DVD i nagłośnieniu.

jaka klasa cenowa?
No tak do 8tyś. Zł. Chyba, że nieco drożej co by deklasowało konkurencję.

więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
Raczej wieczorami, w dzień za dużo roboty.

jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
Raczej jasno, ale jak już pisałem mam w każdym oknie rolety i raczej przy zasłoniętym oknie będę oglądał TV.

ile osób zasiada przed telewizorem?
No różnie, w gruncie rzeczy zazwyczaj 2-3 osoby.

Jaki masz ulubiony program?
Nie ma takowego póki co, ale z zamysłem najczęściej będzie lecieć Discovery i Eurosport.

jaki masz telewizor?
To Sony Trinitron (?) 29 cali. Kiedyś wypas dziś żal patrzeć.

Ma stać czy wisieć?
Telewizor zdecydowanie będzie stał!

Przecież dopiero będzie wiadomo jakie są potrzeby i preferencje ?
Oczywiście. Oczekuję rychłej odpowiedzi, już jestem prawie przekonany do tej plazmy, ale coś mi cena nie pasuje. Panasonic chce 9999,a oni 7600. Czy to tak winno być???
Pozdrawiam!!!
 

Leszczu

New member
Fishi napisał:
Żeby przedstawić Ci alternatywę podaj :

jaka odległość od ekranu ?
Odległość od ekranu to około 7 metrów.

Pozdrawiam!!!

Przty takiej odleglosci brałbym 63cale:-D
Ceny internetowe zawsze sa nizsze np bardzo male koszty utrzymania , towar zamawiany na twoje polecenie a platniosc np przy odbiorze ,dla mnie najlepszy sposob zaplaty i sprawdzenia tv przez zakupem.

ale serio to nap[rawde ja ci polecam TH50PY800 za cene 7700 w centrumpromocji zamowilismy juz 2 szt beda na poczatku czerwca
jeden dla mnie drugi dla kolegi.
Obraz na Py80 jest bardzo ładny i naturalny wiec na 800 musi byc jeszcze lepszy no i FULL HD I 100HZ

Telewizor plazmowy serii \"VIERA\" - 50 cali, nowy, progresywny panel Fuli HD (1920 x 1080), kontrast: 30.000 : 1 (dynamiczny 1.000.000 : 1), 5120 stopnie gradacji kolorów, redukcja zakłóceń ruchomego obrazu, 100 Hz, wejście HDMI x 4, wejście komputerowe, gniazdo na kartę SD (HD Playback), Dolby Digital, Intelligent Frame Creation, 24p Real Playback, nowa technlogia V-real - najwyższa jakość obrazu, zaawansowany \"System zarządzania kolorem 3D\", Digital Cinema Colour, Sub-Pixel Controller - gładkie krawędzie obrazu, progresywne skanowanie, VIERA Link - sterowanie wielu urządzeń 1 pilotem, funkcja PIP/PAP/PAT, cyfrowy filtr grzebieniowy, układ redukcji szumów. :krol:
 
Ostatnia edycja:

Far1

New member
Leszczu,
czy wiesz co dokladnie kryje się pod nazwą "System zarządzania kolorem 3D"? Interesuje mnie w tym tv stopień możliwości regulacji obrazu / kolorów.
W niższych modelach plazm Panasonica te możliwości są więcej niż skromne, może w modelu PY 80/800 jest w tym temacie trochę lepiej?:hmm:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w Twoim przypadku tylko i wyłącznie i to zdecydowanie Pioneer i to model 508oXA . Z tej odległości nie dopatrzysz się różnic. A głębia , czerń i obrys będzie dla tej odległości - genialny. I tak zmieścisz się w cenie.
Oczywiście też byłbym za wielkością 60" - ale ceny są poza zasięgiem - Hitachi 60" najtańszy kosztuje 18500 zł.
 

Leszczu

New member
Far1 napisał:
Leszczu,
czy wiesz co dokladnie kryje się pod nazwą "System zarządzania kolorem 3D"? Interesuje mnie w tym tv stopień możliwości regulacji obrazu / kolorów.
W niższych modelach plazm Panasonica te możliwości są więcej niż skromne, może w modelu PY 80/800 jest w tym temacie trochę lepiej?:hmm:

Ja powiem tak w wszystkich LCD mamy mase ustawien przynajmniej takie menu maja kiedy wlaczylem menu Panasa to jest tam tyle co w moim Sony CRt i to wystarczy po jaka cholere te wszystkie pierdolki jak obraz jest naturalny i oprocz nasycenia kontrastu i jasnoci no i ostrosci nic nie trzeba ustawiac .
Ja wlaczam tv o 5 lat i jedyne co ustawiam to glosnosc:grin:
Ogladalem panasa plazme i jedyne co regulowalem to odjolem koloru jasnoci i kontrastu bo byly za bardzo dodane i obraz bardzo sie podobal gronie ogladajacych.
Np nie wiem po co cos kalibrowac w tych plazmach jak one graja bardzo dobrze nawet w sklepach dla......
A kazdy LCD musi byc kalibrowany wiec niech sprzedawcy daja upust 500zl do kazdego zakupionego na kalibracje ,ot taka promocja.
Niewiem co kryje sie pod tym systemem 3D ale dla mnie to bedzie niespodzianka;)
Mam zamowiony TH50PY800 i to mi wystarczy jak kupie opisze co i jak.
 

Fishi

New member
Ehhh... czekam i czekam, a w hurtowniach pustki. Nakręciłem się na ten model. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie :))
 

Leszczu

New member
Mnie juz szlag trafia :twisted: z tym czekaniem jak za komuny maja byc i maja byc ciagle slysze w sluchawce a jak nie ma to nie ma jak sie wkurze to kupie jakis lcd i bedzie spokoj na pare lat:krol:
 

Fishi

New member
I jak wiecie coś na jego temat? Znowu preierę przelozyli? Cos tam ostatnio slyszalem o koncu lipca, ale to juz jest kpina z klientow. Jak macie chwile prosze o jakas alternatywe. Pozdrawiam!
 

jaroslawp

New member
Zrób jak Ci Kiki poradził. Weź 5080XD lub 508XD, bo mają teraz ładną cenę. Przy odległości 7m nie zobaczysz różnicy HD i FullHD na 50" tv.

EDIT:
Pojawił się jeszcze jeden niezły "zawodnik" - Samsung PS 50 A 656. Cena jest więcej niż zadowalająca. Sam muszę go obejrzeć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry