Panasonic TH-50PV8 a Samsung 50A551

rob208

New member
Panowie,

Generalnie w mojej głowie od paru chwil wirują dwie plazmy :)
Panasonic TH-50PV8 a Samsung 50A551
Założenia dość proste 50" okolo 4000zł (nie zależy mi na FullHD)

Pytałem kolegów posiadaczy Samsunga ale... ponieważ widzę, że się tam nie zapędzacie zapytam i Was o cztery rzeczy:



1. Czy Panasonic TH-50PV8 bzyczy ? :)

2. Jak naprawdę wygląda sprawa systemów zabezpieczających przed wypaleniem - jeden ze sprzedawców sprzedał mi opowieść iż w matrycach G11 zastosowano system szybkiego włączania i gaszenia świecących na stałę pixeli z szybkością niezauważalną dla oka - ktoś inny chyba słusznie powiedział, że i tak telewizor odświeża się z częstotliwością 100Hz zatem... jak to jest naprawdę ?

3. Jak wygląda granie na tej plaźmie przy użyciu Playstation ?

4. Czy widać w rzeczywistości na porównywalnym sygnale to że ten tv ma Ekwiwalent 3072 odcieni gradacji a nie 5120 ??

Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Pozdrawiam,

Robert
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pojemną masz głowę. :)

Pozwolę sobie odnieść się do rewelacji na temat niewidocznego zapalania i wygaszania komórek plazmowych w celu rzekomego zapobiegania utrwalaniu się obrazu. Otóż, tak po prostu działa ekran plazmowy.

ArtS :)
 

rob208

New member
Dzięki Walczy :)

Tak na marginesie to wczoraj stanąłem sobie w sklepie przed ścianą plazm..... i stwierdziłem, że takie porównywanie i oglądanie sklepowe absolutnie nie ma sensu. Słabsze modele wyświetlały lepiej niż wyższe, LG lepiej niż Pionier itd.

Wszystko jest kwestia ustawień i zacisza domowego :)
 

Foxxx24

New member
rob208

Strzał w 10!!:eek:k:
W żadnym markecie nie da się dokonac właściwego porównania bo dopiero w warunkach domowych możesz w pełni zobaczyc co wybrany przez Ciebie model będzie prezentował:)

W przypadku tych modeli,które rozpatrujesz ja polecałbym 50PV8,ale jeszcze bardziej skłaniałbym się raczej ku 42PV80 mówiąc szczerze:)

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

rob208

New member
TH-50PV8P na stoliku :)

No to się wydarzyło :)
Na stoliku stanął panasonic TH-50PV8P za 3700zł.

Pierwsze wrażenie po zakupie..... o..rzeszku włoski.... nijak nie mieści mi się do mojego sporego kombi :) i jak to zabrać do domu ?

Drugie wrażenie - domowe - świetnie, nieporównywalnie zupełnie do LCD (37" JVC) radzi sobie z dość słabym sygnałem z anteny dachowej. Przy oglądaniu z 3 metrów jest rewelacyjnie wręcz.

Trzecie wrażenie - Banalnie prosta obsługa co może być zaletą lub wadą (w zależności jakie zapędy ma użytkownik: oglądacz ? dłubacz technolog ?). W moim przypadku - oglądacz - zaleta :).

Czwarte - istotne :) - cisza, absolutna !!! ani bzyknięcia, pisku, czegokolwie, nawet z uchem przy samym tv.
Dzień wcześniej miałem możliwość u kolegi siedzieć przy samsungu i tam wyraźnie bzykało.

Podsumowując bardzo jestem zadowolony :)
(również z procesu zakupu - morele.net - logiczna cena, odbiór osobisty z możliwością pełnego przetestowania podłączenia komputera z softem testującym przed odbiorem)
 

Arly

New member
Witam!
Rob208 to masz fart, ze dostales ten model, bo ja mam zamowiony od tygodnia i nik nic nie wie czy bedzie i kiedy bedzie....
PS. Polecasz ten sklep o ktorym napisales? Jaka forma zaplaty?
Pozdrawiam
 

rob208

New member
:)

Sorry Panowie, że Wam go zwinąłem :).
Rano jakoś wpadłem na skąpca i na pierwszym miejscu były morele :p.
Polecam sklep - odbiór osobisty za gotówkę, tak wybrałem, ale mogą podesłać do domu, i następnym razem kupując taką dużą plazmę zamówiłbym ją do domu.
Dlaczego ?
1. Dlatego, że kupując w internecie, ale odbierając w punkcie odbioru tracę 10 dni na zwrot (sprytny regulamin sklepu i... jest to zgodne z prawem !!!).
2. Dlatego, że jest olbrzymia.... i nie mieści się do auta w kartonie :)

A wrażenia ???
Drugi dzień oglądania i jestem coraz bardziej zadowolony:
- świetnie działa z komputerem (laptop z DVI->HDMI) Dvix-y odtwarzane są świetnie.
- nie ma nic a nic powidoków !!! 7 godzin na TVN (specjalnie) i ani śladu.
- oglądam wszystko poniżej połowy ustawień i trudno mi sobie wyobrazić podkręcania go mocniej.

Jeszcze raz polecam ten tv jeśli macie ograniczony budżet i chęci na 50"

Pozdro
 

robiw

New member
rob208 napisał:
:)1. Dlatego, że kupując w internecie, ale odbierając w punkcie odbioru tracę 10 dni na zwrot (sprytny regulamin sklepu i... jest to zgodne z prawem !!!).

NIEPRAWDA - sprawdzone przez Rzecznika UOKiK! Możesz odbierać i płacić w firmie ale jeśli kupiłeś przez neta (znaczy się kliknąłeś itd) to to był moment zawarcia umowy - pisać sobie mogą w regulaminie co chcą. robiw
 

Arly

New member
Gratulacje Rob208!
Ja dalej cierpliwie czekam na swojego Panaska 50PV8...
Pozdrowienia!

PS. Mówisz, ze nie bede zalowal? (jak kiedykolwiek do mnie dojedzie;) )
PS.2 Jak Ci sie sprawuje w SD?
 
Do góry