Panasonic TH-50PV700 vs. Hitachi P42T01

bor0wy

New member
Szanowni forumowicze,
Jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego TV dla siebie.
Moze najpierw kilka slow wstepu.
Telewizor ma stac w pokoju ktory ma okna od zachodu. Patrzac na TV okna sa po lewej stronie. Odleglosc z jakiej bedzie ogladany TV to 4-4,5m.
Zrodlo sygnalu to: 40% UPC, 40%komputer, 20% DVD.

Po lekturze forum i roznych rozmowach wyszlo ze najlepiej bedzie to plazma (a moze jednak LCD?).

Jakis czas temu zdecydowalem sie na Hitachi P42T01. Jednak na taka odleglosc to chyba za malo 42" wiec znalazlem jeszce Panasonic TH-50PV700.

Co myslicie ktory z nich lepszy?
A moze warto juz dolozyc i kupic Hitachi P50T01(dostepne sa juz ponizej 7k).

dzieki za wszelka pomoc i Wesolych Swiat
 

Patrycjusz

New member
poczekaj jeszcze chwilkę, ponieważ właśnie wchodzi nowa seria 80 Panasa 50. To naprawdę mała chwilka marzec/kwiecień, a z tego co na dzisiaj wiadomo, to to, że Panas 42 PV 80 wypada całkiem dobrze.

pozdro
 

Mabri

New member
Też radzę dosłownie chwilkę poczekać na nowe 50" Panasoniki. Po pierwsze powinny to być bardzo udane modele po drugie na pewno cena serii PV poleci jeszcze na dół.
 

bor0wy

New member
Dzieki za odpowiedz, ale czy jestescie w stanie jakos porownac podane przeze mnie modele.
Rozumiem ze wejda nowe modele Panasonica, ale to raczej nie ulatwi mi wyboru, bo tylko cena spadnie, a nadal nie bede wiedzial co wybrac Hitachi czy Panasonica
 

Mabri

New member
W warunkach bezwzględnych ten model Hitachi prawie pod każdym względem przewyższa 50pv700.
Miałem raz okazję bezpośrednio porównać te dwa modele (znajomy prowadzi sklep), Jak dla mnie Hitachi miał zdecydowanie bardziej nasycone, gęste, głębokie kolory. Czy to dobre w odbiorze - zależy dla kogo.
Czerń - może konkurować z Pioneerem. Naturalny biały. Ciekawa podstawa i tylko dwa złącza hdmi. To jest to co zapamiętałem z Hitachi.
W bezpośrednim porównaniu 50pv700 na pewno przegrywa (nie we wszystkich kategoriach, lepszy dżwięk, 3 hdmi) ale czy te różnice są warte dodatkowych 3246 zł, ja twierdzę, że nie! (wg najniższych cen za te modele na Ceneo).
Podsumowując: w warunkach bezwzględnych stawiam na Hitachi. W przypadku stosunku jakość/cena stawiam na Panasonica.
 
Do góry