Panasonic TH-42PY800 vs Samsung LE40A786

Alundro

New member
Witam mam duży problem co wybrać mam do wyboru Panasonica TH-42PY800 albo Samsunga LE40A786.Był właśnie u mnie mechanik do starego CRT i stwierdził że czas na nowy i mówił że lepsze są plazmy niż LCD.Plazmy się przynajmniej da jakoś naprawić tak mówił a LCD to podświetlane jakąś lampą.Ale wracając do meritum.Jak sądzicie co lepsze Panasonic czy Samsung.Odległość od tv to jakieś 3m.Tv z Multimedia Polska to taka kablówka która oferuje część kanałów w SD a druga cyfrowo przez dekoder który posiadam.I się tak miotam bo byłem napalony na Samsunga w szczególności że jest na LED.Ale najbardziej mnie interesuje jakoś telewizji i nie wiem czy plazmy na tym polu wygrywają?Ktoś ma ten model Panasonica i może coś napisać albo PY85 , 80? Bo to pewnie podobne modele.Ma kontrast startczy aż 30 tys dynamiczny 1 mln więc jeszcze nie spotkałem tv o takim kontraście statycznym.Proszę o pomoc i pozdrawiam.
 

Foxxx24

New member
Ten model Panasonica (PY800) jest bez wątpienia najlepszy w swojej klasie i lepszy od tego samsunga.
Wszystkie modele Panasonica (PY80,85,800) mają kontrast statyczny 30000:1 i faktycznie daje to efekt znaczny.

800tka ma do tego bardzo dobry dzwięk jak na głośniki w tv gdyż ma cztery (tweetery i woofery).Dodatkowo ma wzmocnioną matrycę i lepszy filtr antyodblaskowy od niższych modeli.

Więc jeżeli rozpatrujesz 800tkę i tego samsunga to ja bez wątpienia polecam Panasa:)

Pozdrawiam
 

Selbstverstand

New member
oczywiście panas

Dobrze mówisz Foxxx24.
Kupno LCD jest warte rozpatrzenia w przypadku gdy myślimy tylko o obrazie HD i do tego takim dobrym. Czyli na dzień dzisiejszy i na najbliższych parę lat nie ma sensu o nich myśleć. Ale nawet lepsze modele mogą co najwyżej dorównywać plazmom.
Natomiast na temat obrazu SD nie ma dyskusji - tylko plazma.
Sugeruję jednak nie kierować się liczbami i tym co twierdzą inni (w tym ja sam i sprzedawcy). Osobiście sobie te telewizory dobrze sprawdź. Wtedy nie będziesz się zastanawiał czy aby na pewno dobrze Ci polecono...
 

Alundro

New member
Ok dzięki za rady hmm a jak sprzedawca włączy mi PY 85 czy 80 to tak samo chyba będzie widać w P800? Gdyż właśnie mnie jedynie zależy na jakości z kablówki bo jak mówię część kanałów jest w SD ale też większa i 80% oglądam z dekodera w cyfrowej jakości.Mam prośbę może ktoś dać jakąś fotkę na której będzie widać mniej więcej jakoś tv na plazmie jednej z powyższych albo filmik?Pozdrawiam.
 

RheeTCT

New member
Tylko nie oceniaj po zdjęciach - nie raz się przekonaliśmy,że nawet fachowcom wychodzą dziwne rzeczy,a co dobiero amatorom.Zdjęcie czy film zawsze przekłamuje.Żeby wybrać świadomie trzeba zobaczyć na żywo.
 
Do góry