Panasonic TH-42PX600U vs Pioneer PDP-4271HD

myopia

New member
Witam!
Dzięki informacjopm zawartym na forum troszke juz wiem na temat tel. plazmowych
Zamierzam cosik sobie zakupić.
Doszedłem do 2 modeli i nie wiem który wybrać.Prosze o pomoc

Oto one i stronki na ktorych mozna je obejrzec:

Pioneer PDP-4271HD
http://www.pioneerelectronics.com/pna/v3/pg/product/details/0,,2076_310069733_329869947,00.html

Panasonic TH-42PX600U
http://www.tigerdirect.com/applicat...&ci_srccode=cii_5766179&cpncode=11-14373376-2

W panasie jest funkcja "just mode"( 4:3 na 16:9).czy pionek tez cos takiego posiada?


Zaznaczam ze beda kupowane na rynku w USA jezeli ma to jakies znaczenie
Z góry dzięki
 

jaroslavus

New member
Kupno rtv w USA

Kupowałem kilka rzeczy w USA z b. dobrym efektem finansowym, ale nie były to delikatne produkty elektroniczne. Czy w przypadku rtv nie boisz się nadmiernego ryzyka (cło, vat, akcyza wreszcie sama przesyłka)? Nie mam tu doświadczeń, a ceny kuszą.:p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Funkcja jest również w Pioneerach.
W Japonii mają obecnie taką samą ilość punktów z jakość.
Ja wybrałbym Pioneera.
I to z kilku względów.
pozdrawiam
 

myopia

New member
Dzieki za opinie. Ja juz też skłaniam sie w strone Pioneera ale zona upiera sie przy Panasie.
Kiki czy mógłbyś w skrócie napisać tych "kilka wzgledów" którymi mógłbym ją przekonać.
Pozdro
 

myopia

New member
Jeszcze jedno.Pionek ma czarną ramkę która jest bardzo błyszcząca.Czy światło które będzie się na pewno odbijać jest do zniesienia?
 

lesli

New member
ramka to problem?

Panowie, co wy z tą ramką. Jeżeli nie będziesz świecił górnego żyrandola albo bezpośrednio w ekran to nic ci sie nie odbije , a
dla każdego typu ekranu należy dostować odpowiednio delikatne oświetlenie stosownie do tego jak plazma stoi i to warto zrobić.
Znam to na swoim przykładzie i dopasowałem oświetlenie do ustawienia ekranu a ramka to problem dla których wszystko może być problemem.
Jest to problem zastępczy i dużo gorzej wg. mnie wygląda ramka aluminiowa , zyt kontrastowo do obrazu, nawet przy dyskretnym oświetleniu. To tylko moje zdanie dlatego nigdy nie wstawię TV z ramką AL
pozdrawiam
lesli

myopia napisał:
Jeszcze jedno.Pionek ma czarną ramkę która jest bardzo błyszcząca.Czy światło które będzie się na pewno odbijać jest do zniesienia?
 
Do góry