Panasonic TH-42PV80 a TH-42PY80

marasm

New member
Witam.

Od dłuższego już czasu próbuję dokonać właściwego wyboru nowego tv. Ostateczny wybór padł na Panasonica. Jednak waham się pomiędzy TH-42PV80 a 42PY80. Nie wiem czy ma sens inwestować dodatkowe parę stówek (ok 1000zł na chwilę obecną)w panel fullhd - 42PY80 czy pozostać przy hd ready 42PV80.

Odbieram sygnał z kablówki (dekoder cyfrowy), powoli operator zaczyna włączać kanały HD (ale jak na razie brak w ofercie dekodera hd).
Odległość od ekranu 3m. I tu powstaje kolejne pytanie czy 42 cale to nie za dużo? Niby według przeliczników jest ok, ale jak ma się teoria do rzeczywistości?

Z góry wielkie dzięki za porady.
 

Leszczu

New member
Ja bym b al FFull HD ale napewno odezwa sie glosy ze nie ma sensu :p
to po co oni to produkuja?? podlacz sobie BR z dobrym filmem lub PS3 i
zobaczysz roznice :eek:k:
TO jest moje zdanie i nie kazdy moze sie z nim zgadzac:hmm:
 

acton777

New member
Bez reklam
Dlatego pozwolę się z Tobą nie zgodzić :p
Tez miałem taki dylemat. Oglądam z 2-3,5m (zalezy gdzie usiądę) mam C+ HD, kablówkę cyfrową (z musu, zeby mieć net) i zwykłe DVD, brak PS3 i BR, w najblizszym czasie nie planuje takich zakupów. Wziąłem 42PV80 i jestem baaaardzo zadowolony. Kupiłem w necie, by mieć czas na zastanowienie się ( 10 dni na rezygnację) czy moze lepiej dołozyc do PY, ale chyba kupię lepszą wycieczkę za te 1000 PLN :D
 

LordKris

New member
TH-42PY80 vs TH-42PY85

Witam
przepraszam ze tak sie wtrące ale potrzebuje porady w sprawie tych telewizorów TH-42PY80 i TH-42PY85
a dokladnie jakie róznice są pomiedzy nimi bo w cenie różnią sie az 800zł;/:confused:
 

Konował

New member
Może zacznę od 42 cali... oglądam z 3 metrów i kupiłem TH-42PY85P -ekran z takiej odległości wcale nie jest za duży. Przesiadłem się z CRT 21 cali i jest na prawdę OK (tak twierdzi moja żona, która była przerażona wielkością TV przed zakupem - zrobiłem jej makietę). Kupiłbym 46 cali, ale nie miałem go jak ustawić na stoliku pomiędzy meblami.
Co do różnicy pomiędzy PV80 a PY85 to różnicę zobaczysz jak oba telewizory będziesz miał koło siebie. Jeżeli nie planujesz oglądania filmów z BR i dopłata ok. 1000 zł to za dużo dla Ciebie to bierz PV80. Ja wolałem dopłacić do Full HD, teraz składam na Playstation 3 i filmy w BR.
W międzyczasie cieszę się kanałami HD z n'ki oraz (nielicznymi) filmami w HD z VOD także z n'ki

pozdrawiam
 

jaroslawp

New member
Lord chciał porównać dwa tv PY, a nie PV i PY.
Nawiasem biorąc, mam pytanie o te filmy BR na tv PY. Czy to IFC jest konieczne? Bez tego będą jakieś skoki obrazu, czy cuś podobnego?
Nie mam mozliowści obejrzenia, więc tak sobie pytam.
 

Konował

New member
ja odpowiadałem na pytanie marasm'a... a on pytał o wybór pomiędzy Panasonikiem TH-42PV80 a TH-42PY80
IFC przy oglądaniu sportu i kanałów SD mnie osobiście przeszkadza, natomiast podczas oglądania kilku filmów HD z Premier VOD na n'ce obraz nabierał pewnej głębi (nie jest to już teatr telewizji) i mnie osobiście taki obraz bardziej odpowiada.
Niestety nie mam jeszcze konsoli, więc nie wiem jak IFC działa z BR...

pozdrawiam
 

kaede

New member
IFC to nazwa panasonica na system poprawiania płynność obrazu i ostrości obiektów w ruchu poprzez obliczanie pośrednich klatek. W każdym takim systemie jeśli wyświetalny jest materiał z kamery video - 50/60i (np. studio, reportaż, sport, większość polskich seriali) poprawia osrtość obiektów w ruchu, ale wprowadza różne zakłócenia (np. piłka lecąca na tle trybun podczas meczu powiela się). Natomiast w przypadku materiałów z kamery filmowej - 24p, obliczanie międzyklatek powoduje, że film staje się tak samo płynny jak materiał wideo, co niektórzy nazywają efektem teatralnym (film wygląda jak teatr TV). Do tego często przy takim systemie obliczona międzyklatki przy szybkim ruchu aktora sprawia wrażenie "morphingu" aktora z jednego miejsca miejsca ekranu w drugi, można to opisać też jako wrażenie jakby film był przewijany przez chwilę na podglądzie.
Niektórzy lubią efekt upłynniania filmów dawany przez te systemy, ale ja jako miłośnik wierności przekazu i nielubiący efektów ubocznych obróbki obrazu nie polecam :p .
 

matess

New member
Czy na modelu PY80 będą widoczne skoki obrazu podczas przesuwania kamery? Mój sygnał wyłącznie HD, Xbox 360 i komputer.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zależy od źródła i materiału. Dobry sygnał nie powinien sprawiać kłopotów. Oczywiście 24/25 klatek na sekundę czasami widać, ale to już naturalne ograniczenie technologii kręcenia filmów.

ArtS :)
 

matess

New member
Czyli nie warto dopłacać do modelu PY85 700zł? sygnał będzie tylko komputer i konsola. A w plazmach jest takie coś jak 100Hz? jak w LCD?
 

kukuku2

New member
No właśnie i nie ma jednoznacznej odpowiedzi ale przecież tv jest na kilka ładnych lat a blue ray taniej i filmów coraz więcej więc co za 2 lata następny tv
 

matess

New member
No właśnie nie chcę potem żałować, dlatego się pytam o te skoki obrazu, bo jeżeli będą, to już wolę pozbierać do PY85. Ale on się różni tylko IFC? Wcześniej ktoś napisał, że z tym systemem obraz nie jest realistyczny. Na stronie jest napisane: podwójne skanowanie 100Hz. LCD z tą technologią nie ma skoków obrazu. Ale telewizor droższy o 700zł ma tylko dodane te IFC?
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Być może warto dozbierać. Najlepiej byłoby gdybyś mógł przed kupnem sam zobaczyć efekt działania tego systemu i to na filmach podawanych z różnych źródeł. Wg mnie przy pewnym specyficznym materiale wejściowym (szybkie dynamiczne przemieszczenia poziome lub pionowej całej sceny) takie skoki obrazu (lub klatkowanie, jak zwał tak zwał) może wystąpić i na telewizorze z IFC. Jednak nie widziałem go w akcji więc jedynie są to moje domysły.
Podobny efekt skoków obrazu można i w kinie zauważyć ale... jest to po części też sprawa dość subiektywna. Przykładowo jeśli ja siadam przed telewizor po to by obejrzeć jakiś film, to interesuję się akcją i cieszę się ładnymi kolorami. Ale gdy zacznę wypatrywać jakichś niedoskonałości związanych z wyświetlaniem obrazu to uchwycenie takich skoków nie stanowi większego problemu.
Dlatego polecam oglądanie filmów czy innych programów a nie oglądanie skoków obrazu, czy dopatrywanie się efektów działania systemów cyfrowej obróbki obrazu ;)

Pozdrowienia!
 
Do góry