Panasonic TH-42PV700 czy Samsung PS-42Q91H

iras11

New member
Witam

No właśnie Panasonic TH-42PV700 czy Samsung PS-42Q91H
od jakiegoś czasu śledze to forum i wybrałem te dwie plazmy, większość forumowiczów poleca te telewizorki więc wybór padł na te dwa modele.
Tylko który ??
Nie chciałbym przepłacić nadaremnie a różnica w cenie jest dość spora
Samsung kosztuje 3488zł a Panasonic 4265zł (ceny ze skąpca) więc różnica w cenie to prawie 800zł, wyczytałem bardzo dużo pozytywnych opinii o panasu ale czy warto 800zł dopłacać ?? samsung podobno też nie jest zły.
W samsungu troche przeraża mnie pobór mocy 380W a panas 260W.
Licze na waszą pomoc w wyborze.
 

siwyluk

New member
Witam

Mam podobny problem z wyborem. Widziałem oba, ale niestety nie miałem możliwości porównać, czy różnica między nimi jest tak duża i czy warto zapłacić wiecej za Panasonica a może jednak wybrać Samsunga a resztę dołożyć lepiej do kina domowego np. ONKIO czy DENON czy YAMAHA.
Pozdrawiam
 

iras11

New member
Hej

Jednak już zamówiłem, wybrałem panasonic TH-42PV700.
Dziś ma przyjść, później napisze jakie doznania.
 

iras11

New member
Po trzech dnich testu mogę pare słów powiedzieć o tv panasonic TH-42PV700.

Muszę przyznać że myślałem że będzie o wiele gorzej jeśli chodzi o sygnał SD a tu miłe zaskoczenie.
Powiem nawet że obraz jest rewelacyjny !!! :)
Podłączyłem go do tunera sat (ferguson 7318) poprzez euro,
dvd (manta) też podłączona poprzez euro gra super.
ogólnie jestem narazie bardzo zadowolony.
Rok temu brat kupił sobie lcd grundig 32" i po podłączeniu go do sygnału SD to była totalna katastrofa, na 80% kanałów nie dało się patrzeć bo była straszna pikseloza.

Na tym panasu czasem pojawia się pikseloza ale na takich kanałach jak tv polonia, polonia 1, tele5, wiadomo na takich szmatławcach, a inne kanały są ok.
Gdybym miał określić jakość panasa w skali do 10 daję mu 9,5.
Dzwięk rewelka, wszystkim go polecam.
A co dopiero gdybym go podłączył do sygnału HD?? jak tu taki piękny obraz na SD.
Być może ten szajsung też by miał super obraz, tego nie wiem.
No ale panas to panas, jestem z tą marką od bardzo dawna i nigdy mnie nie zawiodła.

pozdrawiam
iras
 

kozubek1

New member
Jaki wybrać

Sam nie wiedziałem co wybrać chciałem kupić Panasonica ale że było to w listopadzie był problem z dostawą a model 37 w awansie kosztował 4200 więc wybrałem samsunga za 42 zapłaciłem 4000zł .Nie żałuję zakupu obraz dobry z anteny naziemnej , z tunera 1430 również .Szkoda ze nie mam HD ale może kiedyś.Pozdrawiam.Co do firmy Panasonic może i jest dobra ale co do ceny to raczej nie .Kiedyś sam kilka lat temu kupiłem dvd dałem za nie 1500 zł i szlag mnie trafia gdy po jakimś czasie mozna było kupić za 250 dvd ktore potrafi więcej tzn bez problemu odtwarza filmy divx chodzi o Wiwę którą mam do dzisiaj i działa bez problemu.Ale mówi się trudno.Pozdrawiam
 
Do góry