Panasonic TH-37PV80P

zabsonik

New member
Witam!!!
Kupiłem wczoraj TV TH-37PV80P wszystko jest oki obraz zyleta, kolory piękne kontrast i wszystko super gry na PS3 wypas jestem bardzo bardzo zadowolony i tylko 235W pobór prądu po prostu super !!! Ale mam pytanko co do filmów dvd dlaczego jak odlądam film na dvd to obraz nie jest na całyn TV tylko są pasy na dole i na górze, oczywiscie nie wszystkie filmy mają te pasy ale np Harry Potter ma te pasy Mumia 1 i 2 tez i inne filmy tez ale np shrek 3 jest na całej powierzchni od czego to zależy czy mam cośźle ustawione ??. W dvd mam ustawione obraz 16:9 i filmy tez tak są robione więc jaki problem ??
Z góry dzięki za odpowiedz !!!

ps. szukałem takiego wątku ale nie znalazłem !!!
 

krzysiekmagda

New member
Filmy, które oglądasz mają proporcje 16:9 z tym, że niektóre filmy mają dodane pasy u góry i na dole po to aby nie deformować proporcji postaci, obrazu oraz po to aby pokazać jak najwięcej infomacji filmu kinowego, którego proporcje są inne niż 16:9. Jeżeli chcesz nie mieć tych pasów ustaw auto w DVD zamiast 16:9 i na TV auto. Obraz powinien teraz wypełnić całą matrycę lecz będzie powiększony. W takim przypadku nie są wyświetlane wszystkie informacje obrazu- część informacji obrazu wyjdzie poza matryce. Np. w filmie "Bez przebaczenia" napisy początkowe wyjdą poza kadr.

A tutaj troszkę o pasach, proporcjach filmów, zmianach tych proporcji, proporcjach filmów kinowych itd.
http://www.kmf.org.pl/fx/klatka3.html,
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry