Panasonic TC50CS630 ustawienia obrazu

nulus

New member
Witajcie,

od niedawna jestem posiadaczem modelu TX50CS630 i ogólnie jestem zadowolony. Chciałbym jednak się Was poradzić odnośnie kilku funkcji których nie wiem jak skonfigurować. Tyczą się one ustawień obrazu:

Sterowanie adapt. podświetlenia
Czujnik otoczenia?
Redukcja szumów?
Korekcja MPEG
Inteligent Frame Creation

Zastanawiam się które z tych opcji wyłączyć a które zostawić włączone tak by jakoś obrazu była możliwe najlepsza.
 

czarga

New member
Mam co prawda inny model Panasonica 48AS640.
Sterowanie adapt. podświetlenia - włączony
Czujnik otoczenia - wyłączony
Redukcja szumów - wyłączony
Korekcja MPEG - wyłączony
Inteligent Frame Creation - minimum
 

osa3

New member
Cześć.
Mam ten sam model telewizora i po kalibracji, która mnie odpowiada, a także paru sugestii z zagranicznych forów to:
Mam włączone, ale tylko na minimum, Inteligent Frame Creation.
Przy relacjach sportowych na żywo można sobie ten parametr dać na wyższy. W innym wypadku np. filmy, uzyskasz efekt teatru.
Resztę ulepszaczy mam wyłączone.
Pzdr
 

bartmeces

Member
Mam co prawda inny model Panasonica 48AS640.
Sterowanie adapt. podświetlenia - włączony
Czujnik otoczenia - wyłączony
Redukcja szumów - wyłączony
Korekcja MPEG - wyłączony
Inteligent Frame Creation - minimum
Bardzo dobry telewizor sam mam takowy od 3 mies
Cześć.
Mam ten sam model telewizora i po kalibracji, która mnie odpowiada, a także paru sugestii z zagranicznych forów to:
Mam włączone, ale tylko na minimum, Inteligent Frame Creation.
Przy relacjach sportowych na żywo można sobie ten parametr dać na wyższy. W innym wypadku np. filmy, uzyskasz efekt teatru.
Resztę ulepszaczy mam wyłączone.
Pzdr


Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Stanley

Member
Bez reklam
i po kalibracji, która mnie odpowiada,
[OT] Tak się zastanawiam, jak może być kalibracja, która mi odpowiada bardziej lub mniej. Kalibrację przeprowadza się w odniesieniu do wzorca, tzn. urządzenie powinno wskazywać w sposób najbardziej do wzorca zbliżony.
To tak jakby wykalibrować wagę, żeby ważyła w sposób jaki mi najbardziej odpowiada ;)
 

osa3

New member
Hej.
Ok. kalibracja za duże słowo. Ustawienie parametrów telewizora tak żeby mi się obraz podobał. Oczywiście jest to wszystko bardzo subiektywne.
A kalibracja, no cóż, konia z rzędem temu, który zauważy kolosalną różnice po kalibracji sprzętem za ileś tam tysięcy. Nie interesują mnie labolatoryjne ustawienia.

Na holendreskim forum podali, które ulepszacze wyłączyć, jaką gamę kolorów wybrać, jaki typ obrazu ustawić (np prawdziwe kino 2).
Wstepnie to ustawiłem coś tam podregulowałem i obraz jest świetny.
Nie warto płacić kupę siana za jakieś laboratorium.:)
Dzięki
 

nulus

New member
Hej.
Ok. kalibracja za duże słowo. Ustawienie parametrów telewizora tak żeby mi się obraz podobał. Oczywiście jest to wszystko bardzo subiektywne.
A kalibracja, no cóż, konia z rzędem temu, który zauważy kolosalną różnice po kalibracji sprzętem za ileś tam tysięcy. Nie interesują mnie labolatoryjne ustawienia.

Na holendreskim forum podali, które ulepszacze wyłączyć, jaką gamę kolorów wybrać, jaki typ obrazu ustawić (np prawdziwe kino 2).
Wstepnie to ustawiłem coś tam podregulowałem i obraz jest świetny.
Nie warto płacić kupę siana za jakieś laboratorium.:)
Dzięki

Dzięki za konkrety! Wstawiłbyś link do tego holenderskiego forum? Inne ustawienia też bym chętnie sprawdził ;)
 

osa3

New member
Proszę w google wpisać panasonic CS630 review i parę linków tam wyskoczy.
Swoją drogą na tzw. zachodzi ta seria ma bardzo dobre recenzje. Do tego cena nie wysoka. U nas jakoś niedoceniony model.
Dodam, ze ma matrycę 100 Hz
 

Stanley

Member
Bez reklam
Ok. kalibracja za duże słowo. Ustawienie parametrów telewizora tak żeby mi się obraz podobał. Oczywiście jest to wszystko bardzo subiektywne.
A kalibracja, no cóż, konia z rzędem temu, który zauważy kolosalną różnice po kalibracji sprzętem za ileś tam tysięcy. Nie interesują mnie labolatoryjne ustawienia.
<...>
Wstepnie to ustawiłem coś tam podregulowałem i obraz jest świetny.
Nie warto płacić kupę siana za jakieś laboratorium.:)
Dlatego ja takie subiektywne ustawianie nazywam po prostu regulacją.
Co do reszty mam podobne zdanie i podejście, tzn. też korzystam z jednego z gotowych fabrycznych trybów (Prawdziwe kino), delikatnie tylko podregulowałem kilka parametrów wg. własnego uznania (wyłączenie polepszaczy, itp.) - i to wszystko. Zdaje sobie sprawę z pewnych niedoskonałości obrazu i nawet czasami je dostrzegam. Ale ja tam nie jestem idealistą i w sprawach tak subiektywnych jak odbiór audio/video nie dążę za wszelką cenę do perfekcji ;) Zresztą myślę, że przy obecnej technologii osiągnięcie ideału (cokolwiek to znaczy) jest niemożliwe - może kiedyś, kiedy obraz/dźwięk wirtualnej rzeczywistości będzie generowany bezpośrednio w mózgu...

Natomiast trochę odmienne zdanie mam w sprawie kalibracji, tzw. profesjonalnej, czy nawet takiej wykonanej samodzielnie "domowymi sposobami" przy pomocy pewnych plansz, testów. Tzn. nie mam nic przeciwko, skoro kogoś bycie bliżej wzorca (ideału?) bardzo uszczęśliwi... Poza tym, jak to mówią: kto bogatemu zabroni... ;)

Pozdrawiam.
 

maximus86

New member
Proszę w google wpisać panasonic CS630 review i parę linków tam wyskoczy.
Swoją drogą na tzw. zachodzi ta seria ma bardzo dobre recenzje. Do tego cena nie wysoka. U nas jakoś niedoceniony model.
Dodam, ze ma matrycę 100 Hz

Jestem tego samego zdania, za tę cene mamy naprawdę solidny obraz w dużym rozmiarze ;)
Dziwne to wszystko, że niektóre modele innej firmy może mają trochę ładniejszy obraz (ale ciężko to dostrzec gołym okiem amatora) ale sprawiają duże kłopoty z resztą funkcji, a ten model jest bezproblemowy w obsłudze, działa szybko , stabilnie, ma dużo opcji do konfigurowania, więc czego chcieć więcej za tę cene w tym rozmiarze :D
 
Ostatnia edycja:

zeb-58

New member
Witam. Moje ustawienia CS630 wejście HDMI:
obraz dynamiczny
podświetlenie 52
kontrast 71
jaskrawość 0
kolor 77
odcień 0
ostrośc85
temperatura barwowa- ciepły1
intensywne kolory- włączony
adaptacja pod świetlenia- włączony
sterowanie podświetleniem-włączony
czujnik otoczenia- włączony
redukcja szumów- minimum
korekcja MPEG- minimum
inteligent frame creation- minimum
Obraz jest super.. bardzo wyraźny i przyjemny dla oka.. Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie. Najlepiej ustawiać na obrazie kontrolnym, gdzie dodatkowo są ludzkie twarze.. dotyczy to zwłaszcza kontrastu i ostrości.. Pozdrawiam
 

zeb-58

New member
Witaj collider. Jak zaznaczyłem to sa subiektywne odczucia.. zreszta nie akurat moje, ale mojej połowicy.. he he.. Podpowiedz proszę swoje.. Bez urazy.. Pozdrawiam..
 

zeb-58

New member
Witaj collider. Jak zaznaczyłem są to subiektywne odczucia.. Jak możesz podaj swoje ustawienia do porównania.. Pozdrawiam..
 

collider

New member
Bez reklam
To tobie ma sie podobac obraz nie mi. Moge tylko ci podpowiedziec jak powinien wygladac obraz najbardziej zblizony do tego jaki wyobrazaja sobie tworcy np. filmowi. Ustaw prawdziwe kino, wylacz wszelkie dopalacze, tem. koloru ustaw na cieply 1 bo cieply 2 zazolca obraz (chyba ze przeprowadzisz profesjonalna kalibracje). Dodatkowo mozesz sobie podregulowac jasnosc, podswietlanie, kolor wedlug uznania ale bez szalenstw typu kolor na 77 ;).
 

zeb-58

New member
Oczywiście się zgadzam z Tobą... Na innych wejściach mam ustawione po swojemu.. No ale.. jak wiesz .. siła wyższa.. he he..
 
Do góry