Panasonic TC-P42S30 pionowe paski.

ZSLW

New member
Witam !

Posiadam telewizor od Grudnia, od początku widoczne są szare pionowe paski tak jakby powidoki, ale widać je przy szybszych scenach, najwyraźniej przy oglądaniu meczu. Pasy widoczne są na Cyfrze jak i DVB-T.
Próbowałem różnych ustawień, ale dalej to samo.

Proszę o pomoc.
 

digitalus

Banned
Witam
Pionowe pasy po bokach ekranu? Jaka jest szerokosc tych pasow?
Ogladales dlugotrwale programy z ustawionym formatem 4:3?.Nie mozna ogladac dlugotrwale w 4:3 tylko 16:9.
Jesli nie ogladales programow z ustawionym formatem 4:3 to zglos usterke do serwisu.
 
Ostatnia edycja:

ZSLW

New member
Pasy są na całym ekranie, najbardziej widoczne przy szybkich scenach i jednolitym kolorze, np. murawa piłkarska. Przy stałych scenach niewidoczne.
 

Miechowita

New member
Ja mam to samo... chyba. U mnie tez je widać przy szybkich scenach a tv mam od 3 dni . Ale na statycznym czarnym kolorze są nie widoczne. Co to może być?
Zgłoszenie awarii pewno nic nie da...
Znaczy na pewno nie podlega to gwarancji, powiedzą pewno że są to powidoki.
 
Ostatnia edycja:

Byrd66

New member
Ja mam to samo... chyba. U mnie tez je widać przy szybkich scenach a tv mam od 3 dni . Ale na statycznym czarnym kolorze są nie widoczne. Co to może być?
Zgłoszenie awarii pewno nic nie da...
Znaczy na pewno nie podlega to gwarancji, powiedzą pewno że są to powidoki.
Powidoki widać najbardziej na jednolitych tłach, a jeśli są widoczne głównie na szybkich scenach, to raczej co innego i na wszelki wypadek polecam to zgłosić.
 

buczo81

New member
Ja mam też, to samo widocznie jakaś partia poszła z wadą.
Jest to też widoczne jak wejdzię się w ustawienia obrazu i przesuwający się pasek boczny. Wtedy na szarym tle widać te paski.
To kto pierwszy dzwini po serwis ? :)
 

buczo81

New member
Serwis panasonica bodajze przyjezdza do Ciebie i jezeli nie uda sie zrobic na miejscu to zabieraja i oddaja zrobione.

Sent from my Milestone using Tapatalk
 

daniel_82

New member
Witam , odświeżam temat ponieważ zakupiłem niespełna 2 tygodnie temu model TX-P42ST30E i również mam ten problem . Na początku nie zwracałem na niego uwagi (TV chodzi ok 2 h dziennie) , ale w pewnym momencie stał się ( zwłaszcza przy oglądaniu meczów ale i na PS3 to widzę teraz ) na tyle frustrujący że zacząłem googlować i trafiłem do tego tematu . Czy któremuś z userów udało się "rozwiązać" ten problem ? Ja jestem właśnie po rozmowie z serwisem Panasonic Polska (swoją drogą ciężki kontakt , jeden z "inżynierów" zachowywał się poniżej krytyki jeżeli chodzi o przyjazne podejście , wygłosił monolog o jakości sygnału telewizyjnego i sugerował że nic się z tym nie da zrobić) i czekam na ekipę więc dam znać jak się sprawy potoczyły . Pozdrawiam , Daniel Szczecin .
 
Ostatnia edycja:

bialy84

New member
Podobny problem z P42s30E

Witam
Odświeżam temat, bo już kilka miesięcy szukam info w tym temacie - mam podobny problem z pasami - ale jeszcze nie było czas zgłosić się do serwisu. Wie ktoś jakie jest rozwiązanie problemu z pasami?? I czy reklamacja to uwzględnia??
 

aferdzyn

New member
Witam, ja mam 42gt30e od kwietnia i też mam te pasy, zaczęły mnie wnerwiać podczas euro. Potem sobie odpuściłem, ale teraz znowu sobie o nich przypomniałem. Pościągałem obrazy testowe, widać te pasy na jednolitym tle, co ciekawe na zielonym i niebieskim najbardziej. Odtwarzałem również pliki do likwidowania powidoków i nic to nie dało. pasy są też po środku więc nie jest to problem 4:3. Reklamował ktoś ten problem i z jakim skutkiem? Proszę o odpowiedź.
 

aferdzyn

New member
P42gt30e, po tygodniu telewizor wrócił z serwisu. "Sprawdzenie, producent nie uznał zgłaszanego zjawiska za defekt, sprzęt sprawny", więc radzę unikać tej technologii i firmy. Taki finał mojej sprawy.
 

tomek.gb

New member
Mam podobny (identyczny?) problem. Kolego aferdzyn - czy zgłaszałeś ustarkę poprzez formularz "Zgłoszenia naprawy" na stronie Panasonic Polska? Jak rozumiem nie poniosłeś żadnych kosztów?
Zamierzam zgłosić usterkę, widzę że są niewielkie szanse, ale próbować trzeba.
 

przemek_24

New member
w moim panasie tez ten problem istnieje, jednak jeśli mam być szczery to przy normalnym oglądaniu tv jest on całkowicie nie odczuwalny. zauważyłem go dopiero jak odpaliłem pionowy pas do oświeżania obrazu. moim zdaniem nie jest to żadna pochodna powidoków itp. wydaje się, że po prostu niektóre modele tak mają. serwis nic nie zrobi, szkoda w ogóle tracić czas. jedyne wyjście to wymiana tv na nowy i liczyć na fart, że trafi się bez tej wady. swoją drogą czy u was to naprawdę jest tak odczuwalne i irytujące? u mnie tak jak pisałem wyżej problem przy normalnym oglądaniu nie istniej, jeżeli mnie coś irytuje w tym tv to migotanie obrazu w jasnych scenach i to wszytko, poza tym jest z niego bardzo zadowolony, pozdrawiam.
 
Do góry