Panasonic ST50E - problem z wifi

Tsubasa

New member
Bez reklam
jest to u każdego posiadacza przynajmniej seri st50 który podpina dysk zewnętrzny bez własnego zasilania pod usb
Czyli podsumowując problem. Jak nie jest nic podpięte pod USB, to karta wifi działa, a jak jest coś wpięte np. dysk 2,5" który bierze trochę A z USB, to karta sieciowa przestaje być wykrywana?
 

xadamux

New member
Jestem po rozmowie z serwisantem.
Problem z Wifi i dyskiem twardym podpiętym pod USB jest ewidentny lecz jest mało zgłoszeń przez użytkowników zatem apeluje dzwońcie i zgłaszajcie wtedy Panasonic będzie miał większe ciśnienie na naprawę tego !!!
gdy dysk jest w slocie USB Wifi traci ustawienia, po wyjęciu go w ponownym włączeniu tv wszystko śmiga, próbowaliśmy różnych konfiguracji i problem nie zniknął gdy dysk był w USB.
Jako że Panasonic nie powiedział że z Tv mogą bezproblemowo współpracować tylko wybrane modele tylko każdy dysk ma sie sprawować prawidłowo przyjęto to jako zgłoszenie serwisowe, w którym Panasonic jest zobowiązany sprawę naprawić.
Póki co sprawa laduje w centrali w Warszawie, jeśli oni nic nie wymyślą leci to do Głównej centrali Panasonica.
za ok. tydzień dwa mam dostać wiadomość co dalej serwis z tym zrobi.
Jeśli nie znajdą rozwiązania (bo mogą powiedzieć serwisowi żeby wymienił Wifi lub płytę główną ) jest opcja że wymienią na nowy TV kwestia tylko czy problem również zniknie...
Info dla tych których denerwuje buczenie i myślą o składaniu reklamacji-serwisant rzekł iż każdy tv z tej serii bzyczy na jasnych tłach praktycznie jednakowo i nie jest to wada tylko tak już ma poprostu być, choć powiedział że gdyby Panasonic chciał to mógłby problem wyeliminować (coś tam o przenoszonym napieciu na jakieś blaszki ale nie zapamiętałem dokładnie )
Vertical banding też zgłosiłem zobaczymy co odpowiedzą
Jeszcze ciekawostka dla użytkowników st50 65 cali, gdy włączacie przesuw czarno białej planszy (w celu pozbycia sie powidoków) zauważcie że przy przesuwającym sie pasie czerni przy jego pionowej krawędzi jest smużenie-nie powinno tego być-a występuje to tylko w 65" w kilku oglądanych modelach przez tego serwisanta ( w mniejszych tego nie ma) ponoć jeśli wyjdzie soft serwisowy (nie mylić tego dostępnego jako uptade z poziomu Wifi bo ten może wgrać każdy) nowszy soft serwisowy może wgrać tylko serwis co polecam zrobić jak taki sie pojawi a ma sie pojawić
 

setis

New member
u mnie jest dalej ten sam problem, wifi się gubi. Czyli dzwonić na serwis, im więcej zgłoszeń tym sprawa może szybciej zostanie rozwiązana. W moim przypadku sieć gubi się bez podpiętych żadnych urządzeń do TV.
A może rozwiązaniem byłoby kupienie jakiegoś lepszego modułu WIFI pod tv? czekam na info pozdrawiam
 

Monaro

New member
Mój ST nie gubi sygnału Wi Fi mając podłączony dysk lub pendrive.
Ustawienia WiFi wpisałem ręcznie w tv kilka miesięcy temu i nigdy ST nie zgubił sygnału,mimo posiadania podpiętego dysku twardego lub pendrive.
 

krystek0770

New member
Witam. Ja posiadam plasme 55ST50 zakupiony w UK w Currysie. Mam ten sam problem z Wifi. Wyglądało to tak że przez kilka tygodni od nowości działo wszystko, czyli internet i DLNA. Po jakimś czasie DLNA przestał działać, pojawiał się napis, że nie ma połączenia z serwerem a po jakimś czasie internet wogole przestał działać. Zasięg jest maksymalny, wszystko wygląda OK ale nie działa. Za Waszymi wskazówkami, wyciągnąłem pendrive'a i kartę pamięci ze slotu ale tylko internet powrócił, DLNA już nie. Wczoraj dzwonilem do sklepu i konsultant pytał się mnie czy mam podłączony twardy dysk. Nie mam takiego dysku więc nie podlaczalem. To powiedział że jutro (piątek, 08 marca 2013) przyjedzie do mnie kurier i odbierze telewizor. Przywiozą za tydzień w piątek już działający. Zobaczymy, opisze jaki wyszło u mnie. Ale tydzień bez telewizora...
 

krystek0770

New member
Witam ponownie. Jak obiecałem, opisuje co z moim telewizorem po naprawie.
Telewizor wrócił o czasie, czyli w ostatni piątek i.... nie ma żadnej różnicy. Nic nie zrobili bo w międzyczasie powiedzieli mi że nie stwierdzili żadnego problemu. Podlaczali pod wszystkie USB pendrivy i wszystko działało, internet i DLNA. Co do DLNA to opuściłem już bo może to wina mojego komputera ale internet definitywnie przestaje działać jak podłącze kartę SD do slota. Już nie wiem co z tym zrobić bo nie chcę pozbywać się telewizora na tydzień i usłyszeć że wszystko będzie OK a w rzeczywistości nie będzie. Jutro zadzwonię do Panasonika i niech mi coś powiedzą. Jak chcą reperować to niech dadzą mi jakiś zastępczy bo dziecko ciągle pyta o bajeczki i w sumie telewizor za taką kasę nie powinien tak się zachowywać.
 

marcink_1

New member
Witam.
Zakupiłem TX-P50VT50E i mam ten sam problem z WiFi, to znaczy jeżeli miałem podłączony dysk twardy do USB 1, to po wyłączeniu i włączeniu TV nie widział żadnej sieci WiFi. Jak jest z kartą SD to nie wiem, ponieważ muszę dopiero ją zakupić i sprawdzić.
W każdym razie napisałem na infolinię Panasonica o problemie i dostałem odpowiedź, że jest to niekontrolowane zachowanie telewizora i technicy Panasonica nad tym pracują.
 

spooky

New member
a ja jak zwykle się wyłamię bo od kiedy mam ten tv (ST50) nie mam żadnych problemów z wifi (tfu,tfu) śmiga jak się patrzy;
może wpadła na rynek jakaś kiepska partia....
 

bartecki

New member
w moim P50ST50 ostatnio była wymieniona płyta główna i zasilacz i od tamtej pory nie mogę połączyć się z siecią wifi. jest problem zarówno na ustawieniach Auto jak i ręcznych - przy ręcznym wpisaniu IP i dane się nie zapisują.

wcześniej nie było problemu z połączenie z internetem.
macie może pomysły co może być problemem przy próbie połączania w trybie Auto i dlaczego nie można zapisać ręcznej konfiguracji?
 

pal-secam

Banned
A sprawdziłeś czy mam racje?:)
Możesz tez sprawdzić czy w telewizorze jest najnowsza wersja oprogramowania? Po wymianie płyty głównej oprogramowanie na pewno jest stare.Chyba ze przeprowadziłeś aktualizacje.
Najnowsza wersja softu dla st50 jest z 2014 roku.Poprawiono funkcje sieciowe, taka informacja jest dołączona do softu.

Jun. 24, 2014
Ver. 1.267 Improvement of network functions.
 
Ostatnia edycja:

bartecki

New member
przewróciłem ustawienia fabryczne niestety nadal mam problem z połączeniem wifi.
na ustawieniach Auto nie może pobrać IP a z ustawieniami ręcznymi też się nie udaje ale przynajmniej już mogę wprowadzić IP i go zapamiętać.

może to kwestia ustawień routera, bo chyba telewizor powinien łączyć się na ustawieniach auto?
 
Do góry