Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

malin1976

Member
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego ta plazma ma rozdzielczość 1024 na 720 a nie 1366 na 768 jak to ma miejsce w tivikach lcd ? Proszę o wyrozumiałość gdyż nie miałem nigdy do czynienia z plazmami a zainteresował mnie ten model .
 

luigi

New member
3 zauważalne w/g mnie korzystne różnice między X10 a PV80 po krótkim teście:

---plazmę można powiesić na starym wieszaku po lcd, wymiary ok.40x32 (jeśli ktoś dał się omamić, że plazmy są lepsze i ma dosyć starego lcd, który to przecież nie ma czarnego koloru :p),
będzie pasował jest mniejszy rozstaw śrub, w PV80 potrzebny był na całą długość ekranu
---szczerze przyznam, że obraz jest "deko" lepszy może to za sprawą lepszego o 25% kontrastu ale i nasycenie jest jakby lepsze przy tej samej gradacji kolorów
---wreszcie mamy cyfrowe wskaźniki do ustawienia parametrów obrazu, nie trzeba nic robić na oko tylko sobie ustawić np. ostrość na 45, nasycenie na 33 i.t.p. powiem, że to mi najbardziej się spodobało bo każdy lubi inne ustawienia a tak jest po prostu łatwiej.

3 ulepszenia, które średnio mi się podobają lub są w/g mnie zbędne:

--wzmocniona szybka ochronna
--złącze hdmi po boku, stwierdzam że akurat na stałe wykorzystuję 3 i jeden kabel ciągle mi będzie sterczał
--schowanie slotu sd z boku to też nie najlepszy pomysł, niby tv ładniej wygląda (faktycznie tak jest) bo nie ma przycisków ulokowanych pod ekranem, ale były ukryte pod klapką i był łatwy dostęp w PV80.

to tyle może się przyda dla niezdecydowanych ;)
 

12345a12345b

New member
Jest jeszcze jedna różnica między C10, a X10 - ten pierwszy nie ma trybu ECO.

To skoro pojawia się C10, to może wkrótce uraczymy G15? Czas pokaże ;).
Czekam też na odczucia pierwszych osób, które będą miały z kontynuatorem PV8 styczność.
 

dembol

New member
ja uzytkuje x10 50 juz od 3 dni ,rewelacja ,i ciesze sie bardzo z tego powodu ze nie kupilem g10 o 3 tys zl drozszy ktory nic wiecej by mi nei zaoferowal procz wyzeszj rozdzialki :) ktora i tak robi sie bez roznicy przy 3 metrach a malo kto wspomina ze wiekszosc filmow bd jest w formacie kinowym i tak ten 1920:1080 lini nie jest wykorzytywane poniewaz sa pasy u dolu i gory :) czyli nie jest to 1080 :) co najzwyzej 800:)
 

yacek _b

New member
no dobra , ale ta nowa seria C to taki mały " kastrat " oprócz tunera

tak sie zastanawiam co tak ludzie ciskaja sie za tym tunerem DVBT , wszak jak chcesz sie cieszyć dobrą jakością obrazu to trzeba brać platformę cyfrowa ( Cyfra , N-ka , polsat , upc itd ) , a jeżeli juz to za bardzo nie chce mi się wierzyć w super jakość .
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
yacek _b napisał:
broda1725 a Ty juz wybrałeś/kupiłeś czy dalej się czaisz ?

He he Yacek_b jeszcze nie kupiłem ;) ale co prawda już wybrałem na bank będzie to X10 czekam tylko na nowe mebelki i będzie zakup tv. Myślę tylko czy X10E czy X10Y zastanawiam się czy ten Mpeg 4 mi się przyda. I jaka różnica cenowa będzie w stosunku do X10E.
 

Iron_II

New member
Witam.
Czy ktoś się orientuje kiedy w końcu będzie ten test Kikiego? Przyznam szczerze, że trochę mnie ciekawi, nawet subskrypcję miesięczną opłaciłem i boję się, że się nie doczekam ;)
Ps. To mój pierwszy post, głównie śledzę co tu koledzy piszą i bardzo sobie cenię Waszą opinię.
Pozdrawiam.
 

yacek _b

New member
Iron_II powiem ci szczerze , że najlepszym " testerem " sa twoje oczy .

Kupuj to co ci sie podoba ( wyglad ) i to co wg. Ciebie ( i dla Ciebie ) ma najlepszy obraz . Oczywiście można sobie poczytać forum , ale to co kolegom moze sie podobac ( jakość obrazu ) tobie może niekoniecznie . ( wiem to po sobie , bo u paru kolegów z pracy byłem i ich ustawienia obrazu w tv mi nie pasują ) .
 

motobartcompany

New member
yacek _b

Wszystko pięknie tylko w sklepie nie jest możliwe do końca sprawdzić jaki jest faktycznie obraz.

Chyba najlepszą metodą jest zamówienie TV w sklepie internetowym. Przetestować w domowych warunkach i w razie czego zwrócić w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. Tracimy jedynie na kuriera około 150 zł w obie strony.

Jak dla mnie design serii x jak i G jest nie do przyjęcia. Nie podoba mi sie zaokrąglona ramka. Co do obrazu to w sklepie był identyczny jak w PV80 . Bardzo mocno widoczny green ghosting.
 

chillboy

New member
Właśnie jaka w końcu jest rozdzielczośc tego x10e? Czy 1366x768 czy 1024x720?Ja juz chyba nie czekam na tegp x10y pewnie będzie droższy a i tak ten dekoder chyba nie będzie mi potrzebny ;) .
 

dovre

New member
chillboy napisał:
Właśnie jaka w końcu jest rozdzielczośc tego x10e? Czy 1366x768 czy 1024x720?Ja juz chyba nie czekam na tegp x10y pewnie będzie droższy a i tak ten dekoder chyba nie będzie mi potrzebny ;) .
1024x768 cena sugerowana 4099 brutto dostępny na Panasonic on-line w cenie 3689 pln, pewnie w necie będzie taniej
 

yacek _b

New member
motobartcompany zostawmy desing w spokoju :) , mi akurat pasuje lekko zaokrąglona ramka bo nadaje " lekkości " całej konstrukcji TV , najważniejszy jest obraz . A co do tego " zielonego ducha " to kurna musze przylukać bo jakoś nie zwróciłem uwagi , albo nie wiem gdzie patrzeć .
 

trade

Klub HDTV.com.pl
vip
ja widze zielone duszki np. w sytuacji gdy przesuwają się poziomo czarne napisy na białym, jasnym tle np. na kanałach informacyjnych na dole ekranu.
 

Wojcio8

New member
Tx-p42x10y

Czy widział ktoś z Was juz gdzieś do kupienia (oczywiście poza sklepem Panasonica :D ) TX-P42X10Y?? Coś sie nie kwapią sklepy internetowe do ich sprzedazy...
 

phoba

New member
Najpierw mpeg2, potem mpeg4?

Witam Kolegów i Koleżanki :)

Dzisiaj byłem w ElectroWorld w Gdańsku porównać kilka TV. Jestem zdecydowany na plazmę więc to raczej kwestia marki i przekątnej.

W trakcie oglądania pojawił się klient, którego w temacie telewizorów zaczęła oświecać dziewczyna z obsługi. Nawet byłem zaskoczony, że (jak na moją wiedzę, zdobytą głównie dzięki temu forum) całkiem rzeczowo tłumaczy temu gościowi jakie są wady i zalety LCD i plazmy. Facet przyszedł gotowy na LCD 32", a wyszedł nastawiony na plazmę 42" :)

Zaskoczyła mnie jednak jedna informacja. Facet był dosyć zielony i coś słyszał, że gdzieś dzwonią, ale nie wiedział, w którym kościele ;) Między innymi powiedział, że nie chce TV bez tunera mpeg4 i dlatego plasma Panasonica z mpeg2 odpada. I wówczas dziewczyna z obsługi powiedziała, że w Polsce programy i tak wejdą najpierw w mpeg2, a dopiero za 7 lat w mpeg4. Wprawdzie słyszałem jak podaje mu jeszcze kilka innych ifnormacji, które różnią się od tego co pisze się na tym forum, więc chyba nie była osobą w 100% kompetentną, ale jednak ta konkretna informacja o mpeg2/4 mnie zaintrygowała. Czy ktoś coś wie więcej na ten temat? Mnie akurat mpeg4 nie interesuje ze względu na kablówkę, w przyszłości pewnie coś lepszego, ale dobrze byłoby wiedzieć co się dzieje :)
 
Do góry