Panasonic seria X10 (TX-P37X10, TX-P42X10, TX-P50X10) test, opinie, wszy

wlodek11a

New member
win 7 64bit w ustawieniach realtek hd audio zmieniam na Digital output i input i nie ma dźwięku. Może źle ustawiam
 
Ostatnia edycja:

Papke

New member
Hmm w prawym dolnym rogu jest ikonka glosnika. Prawy klik na tym i wybierasz "urzadzenia do odtwarzania". A tam musisz kliknac na TV i potem klikasz "ustaw domyslne".
 

wlodek11a

New member
w urządzeniach do odtwarzania mam głośniki i Realtek Digital Output a tv nie mam i nic nie działa, może trzeba podłączyć kabel hdmi pod inne gniazdo może hdmi 1 albo 2 ?
 

Papke

New member
Ja mam podlaczone pod HDMI 1.
A jaka masz karte grafiki?
Tam w ustawieniach graficznych trzeba wlaczyc dzwiek po hdmi.( ja mam NVidia)
 

wlodek11a

New member
GTS 250, w ustawieniach nvidi mam dźwięk hdmi włączony automatycznie, i jeszcze zauważyłem że mam mało wyraźne napisy na tv może trzeba czcionkę gdzieś skonfigurować
 
Ostatnia edycja:

twinskillers

New member
Mam problem :)
Ostatnio TV nie chce mi rozszerzać programów na cały ekran. Już mam dość zabawy dekoderem (Polsat Cyfrowy - Próby na Echostar HDS-400E i Sagemcom HD DVR ESI-88) i TV
Aspect zawsze był ustawiony na AUTO.
Help
 

symt

New member
witam
Posiadam TX-P37X10Y i jest problem z wyjściem optycznym. Nie przesyła dźwięku przestrzennego do amplitunera - gdy nadają film w DD mogę słuchać 5 - kanałowego efektu tylko przez tuner sat podłączony optycznie do ampli.
Wg instrukcji TV jest w MENU funkcja ustawiania wyjścia optycznego SPDIF, jednak w moim MENU tej opcji w ogóle nie ma. Czy u was jest podobnie, ta funkcja jest jakoś ukryta? czy ilość opcji w MENU zalezy to od wersji oprogramowania?
 

krzysztof_d

New member
Ostatnio coś się podziało z sygnałem nadawanym przez Polsat. Na tym kanale w ustawieniach aspect na auto telewizor ustawia mi proporcje ekranu 14:9 zamiast 16:9.
Efekt jest taki, że mam czarne pasy na około ekranu.
Czy da się przypisać/wymusić dla konkretnego kanału proporcje ekranu na sztywno?
Na pozostałych funkcja aspect - auto działa poprawnie.
Odbieram kanały telewizyjne z telewizji naziemnej analogowej.
 

ukiakalukasz

New member
od kilku dni mam problem z obrazem na kanele polsatu mianowicie po bokach ekranu w pionie mam szare pasy ,mogę zmienić na 16-9 i wszystko jest ok do czasu reklam bo wtedy znowu zmieniają sie proporcje i pojawiają się paski tak samo dzieje się gdy zmienię kanał a potem znowu wybiorę polsat .Na innych kanałach jest wszystko ok
 

krzysztof_d

New member
Na szczęście Polsat wrócił do poprzednich ustawień. Natomiast dalej mam pytanie, czy w telewizorze można przypisać na stałe - do określonego kanału format obrazu?
 

adamlop

New member
witam
Posiadam TX-P37X10Y i jest problem z wyjściem optycznym. Nie przesyła dźwięku przestrzennego do amplitunera - gdy nadają film w DD mogę słuchać 5 - kanałowego efektu tylko przez tuner sat podłączony optycznie do ampli.
Wg instrukcji TV jest w MENU funkcja ustawiania wyjścia optycznego SPDIF, jednak w moim MENU tej opcji w ogóle nie ma. Czy u was jest podobnie, ta funkcja jest jakoś ukryta? czy ilość opcji w MENU zalezy to od wersji oprogramowania?

Przylaczam sie do pytania. TX-P50X10Y po optyku wychodzi tylko 2.0
Pod HDMI podlaczone N-ka (w info podaje ze hdmi telewizora przyjmuje dzwiek 2.0 PCM) i Polsat HD

Jak przelaczyc optyka aby podawal dalej 5.1
 
Do góry