Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

Carexpert

New member
Wieszak

Witam!
Czy ktoś z forumowiczów miał może montowaną plazmę VT 20 50'' na wieszaku SLIM(AR-22) dostarczanym gratis przez Panasonic? Dzisiaj przejeżdżają do mnie na montaż a gościu przez telefon mówił, że do slima trzeba dokładać tuleje dystansowe i odstaje 9cm od ściany zamiast trzech jak piszą w danych wieszaka i lepiej zamontować wieszak ruchomy AR-08 który odstaje od ściany tylko 8cm... Ktoś może coś napisać na ten temat ?
Pozdrawiam!
Mam ten wieszak ale nie wieszalem. Mam z promocji Panasonica ale nie kazalem zakladac wiec nie wiem. Natomiast facet z Panasonika co byl nic nie mowil o tulejkach i twierdzil ze wszystko jest w wieszaku czyli kolki rozporowe i śruby.
 

PUFO

New member
Witam.
Mam podobny problem w moim tydzień temu kupionym 50VT20E.
Przy ciemnych kolorach cisza i spokój, ale jak jest coś białego odrazu słychać bzyczenie.
Słuch juz sie na to wyczulił i trudno tego nie usłyszeć.
Czy jest to powodem do reklamcji?co w takim przypadku?
Sprawdziłem obudowę z tyłu, wszytko dobrze przykręcone.TV wisi na wieszaku.
Co robić?

Składałem reklamację. Przyjechał pan, włączyliśmy TV i akurat tak nie brzęczał - było to jeszcze w okresie, w którym TV miał fazy ciszy i brzęczenia. Za to teraz już tylko brzęczy co jest uciążliwe i nieprzyjemne. Chyba jeszcze raz wyślę zgłoszenie. Tylko z informacji uzyskanej od serwisanta wynika, że w takiej sytuacji zabierają TV w celu dokonania pomiaru głośności... Nie za bardzo jest to mi na rękę, choć może to zrobię przed wyjazdem na urlop. Stwierdzam też, że brzęczenie wydobywa się z okolic wentylatorów - nie ze wszystkich jednakowo. Przykre, ale prawdziwe, bo obraz jest super.
 

KrzysiekXX

New member
od tygodnia mam 50vt i do dzisiaj nie mogę się przyzwyczaić do poziomu czerni :), a zmieniłem z 46g20, który uważam za naprawdę bardzo dobry tv. Skusiła mnie tylko bardzo dobra cena za vt.

Dzisiaj obejrzałem Avatara w 3D i jestem pod wielkim wrażeniem, choć byłem w kinie na 3D i mam porównanie to w domu obraz zaskoczył mnie na duży plus.
 

Carexpert

New member
od tygodnia mam 50vt i do dzisiaj nie mogę się przyzwyczaić do poziomu czerni :), a zmieniłem z 46g20, który uważam za naprawdę bardzo dobry tv. Skusiła mnie tylko bardzo dobra cena za vt.

Dzisiaj obejrzałem Avatara w 3D i jestem pod wielkim wrażeniem, choć byłem w kinie na 3D i mam porównanie to w domu obraz zaskoczył mnie na duży plus.

Nie wiem jak to jest i gdzie wy ogladaliscie "Avatara" ale jak widziałem ten film dziesiatki razy. Ze trzy razy w najwiekszym ekranie w miescie i dwa razy w wersji specjalnej rozszezonej w 3D tez na najwiekszym ekranie w miescie w najlepszym kinie i efekty 3D byly super. Te z plyty od Panasonica sa nieco slabsze mniej wychodzacych szczegolow a do tego zwykla wersja kinowa nie rozszezona a szkoda. Dlatego Avatar na vt20 mnie nie rzucil na kolana mimo iz kocham ten film.
 

SPlDER

New member
Przymierzam sie do zakupu nowego TV, i wstepnie zdecydowalem sie na plazme VT20, jednak po wizycie w saturnie mam powazne watpliwosci.
Na jakies 30 TV ktore obejrzalem (ok 10 plazm) zauwazylem ze wszystkie plazmy (roznych producentow) strasznie mrugaly - efekt byl wrecz gorszy niz na CRT 50Hz - na LCD nie zauwazylem takiego efektu.

Wydaje mi sie ze efektu mrugania nie miala stojaca w innym miejscu VT20, z tym ze nie jestem do konca pewien, bo lecialo na niej demo 3D. Patrzac na wprost przez okulary trudno jest ocenic czy obraz mruga, bo efekt mrugania jest najbardziej widoczny przy patrzeniu pod katem. Z drugiej strony patrzac z boku ogladalem material 3D bez okularow, wiec nie mam pewnosci czy mimo wszystko ten efekt nie wystepuje.

Moje pytania do osob z wiekszym doswiadczeniem:
- czy VT20 ma jakas szczegolna technlogie, ze nie mruga, czy tez material 3D zamaskowal ten efekt ?
- czy ewentualny fakt braku mrugania VT20 mogl byc spowodowany faktem, ze lecial na niej material z Bluray, a na pozostalych TV nadawany byl sygnal sklepowy ?
- czy wplyw na brak mrugania mogly miec ustawienia TV - czy jest mozliwe ze na fabrycznych nastawach wylaczone sa wspomagacze, a VT20 jako egzemplarz demonstracyjny miala je wlaczone ?
- da sie wogole cos z tym zrobic (ustawieniami, wspomagaczami, itp) ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie każdemu przeszkadza że mruga . Wiele osób w ogóle nie dostrzega mrugania. To jedynie wskazuje że plazma po prostu nie jest dla Ciebie.
 

flokon

New member
Iplex przez amplituner?

Może już to było na forum ,ale się nie doczytałem.
Prosze o porade co mam zrobić , aby fimy z IPLEXa ogladac z dźwiekiem przez amplituner i głośniki do niego podłączone.
Pozdrawiam
 

ipsz

New member
Nie wiem jak to jest i gdzie wy ogladaliscie "Avatara" ale jak widziałem ten film dziesiatki razy. Ze trzy razy w najwiekszym ekranie w miescie i dwa razy w wersji specjalnej rozszezonej w 3D tez na najwiekszym ekranie w miescie w najlepszym kinie i efekty 3D byly super.

Nie każdy odbiera efekt 3D tak samo. W moim przypadku Avatar 3D oglądany w IMAX to nic specjalnego, żeby nie użyć gorszego słowa. Przeszkadzało mi skokowe odtwarzanie zwielokrotnione przez technologię 3D co po ponad 2h stało się męczące i tylko chęć obejrzenia filmu do końca zatrzymała mnie w kinie. Nie próbowałem ponownie ale zauważyłem, że generalnie słabo odbieram 3D w kinie. Czytałem o tym, że reżyser zdawał sobie sprawę z niedoskonałości kinowej technologii 24p i pomimo głosów, że należy poczekać na zmianę techniki rejestracji obrazu jednak zdecydował się realizować długo odkładany projekt. Niestety wolę oglądać to w 2D z włączoną opcją zwielokrotnienia ilości klatek. Niestety bo wolałbym to inaczej odbierać. Za to jestem ciekaw jak wygląda w praktyce opcja "24p smooth film" w przypadku VT20 i filmów 3D o ile jest możliwość jej uruchomienia w tym trybie.
 

mikelas1976

New member
Witam wszystkich!
mam 6000 PLN i mały dylemat. Nastawiłem się na dobrym TV tj. 42VT20, jednak teraz zaczynam przeliczać ile mi zostanie i na co. Chciałbym coś grającego dodac albo odtwarzacz blurey.I zaczyna mi brakować kasy. I jak to polak kombinuje zastanawiam się nad 42GT20. Nie jestem pewien czy różnica w obrazie jest warta 1200 PLN bo taka jest dziś różnica między tymi modelami.
Jakie jest wasze zdanie?

Przy okazji co myślicie o takim dodatku grającym Pioneera?

BCS-FS505
lub
BCS-FS500

lub to mnie kusi, a później jakiś blurey
HTP-FS500

Dodam że mam mały (21m2) salonik z aneksem i choć rozum mi podpowiada coś w tym stylu (denon lub yamaha + 2 x front) to miejsca naprawdę mam mało.

Gorąco proszę o podpowiedzi wypowiedzi itp.
Mam nadzieję ze dobrze to wstawiam :)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Nie jestem pewien czy różnica w obrazie jest warta 1200 PLN bo taka jest dziś różnica między tymi modelami.
Jakie jest wasze zdanie?
ja bym się nie zastanawiał, różnica cenowa jest dosyć mała a przyrost jakości między G a V duży pod względem obrazu (kontrast, czerń, filtr, szybszy fosfor)
 

jack869

New member
Tba, do Ciebie jeszcze pytanko, ponieważ nie znalazłem jeszcze dysku S2 Samsunga 640gb -jak polecałeś: czy można na taki dysk włożyć zdjęcia z komputera (ja mam aż 80 gb :) )i oglądać na tv? chcę się upewnić bo gdzieś na tym forum czytałem że z tym może być kłopot - że ten tv nie czyta dysku formatowanego przez komputer. Dzięki z góry.
 

tba

New member
Tba, do Ciebie jeszcze pytanko, ponieważ nie znalazłem jeszcze dysku S2 Samsunga 640gb -jak polecałeś: czy można na taki dysk włożyć zdjęcia z komputera (ja mam aż 80 gb :) )i oglądać na tv? chcę się upewnić bo gdzieś na tym forum czytałem że z tym może być kłopot - że ten tv nie czyta dysku formatowanego przez komputer. Dzięki z góry.


Zdjęcia również czyta. Tylko jeśli masz pełny dysk to trzeba zaczekać kilka minut aż znajdzie konkretne pliki...
 

pro_car

New member
Jeden ze sklepów internetowych sprzedaje tx-p50vt20ea z konwersją 2d/3d, czy ktoś coś o takiej wersji słyszał? Oficjalnie w Hiszpanii Panasonic sprzedaje taki model ale o konwersji nie ma.
 
Do góry