Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

flokon

New member
Musisz podłączyć kabel HDMI w pierwsze wejście od góry w telewizorze, po włączeniu najpierw dekodera a później telewizora to TV automatycznie przełączy się na wyjście do którego jest podpięty dekoder. Ja tak mam i na pewno działa, jeśli masz podłączone w inne wejście to nie zadziała.

Zrobiłem tak i wszystko jest tak jak chciałem.Tak jak u Ciebie.Dziękuje.
 

mikelas1976

New member
Witam!
Za chwile kupie 42vt, a zastanawia mnie jedna sprawa.Moze banalna ale interesuje. Ktora opcja odtwarzania mkv lub divx daje lepsze rezultaty audio i video:
1. na penie bezpośrednio do tv
2. pen do wyższej klasy odtwarzacza blu ray i po hdmi do tv
Czy ktos to sprawdzal? Czy upscaling i obrobka w tv i poprzez odtwarzacz daje ta sama jakość?
 

maciekmm

Member
Mam TV 50VT20 , dekoder cyfrowy z Vectry , amplituner Denon 1611 i odwtarzacz BD.
Podłączone mam wszystko do amplitunera kablami HDMI , a z ampli do TV kablem HDMI ( w gniazdo HDMI 2 )
W tej chwili jak włącze dekoder i amplituner to w TV ręcznie musze przechodzić na HMDI 2 aby oglądać programy z dekodera. Co zrobić aby po wlączeniu ampli telewizor odrazu przełączył się na sygnał z amplitunera?
I drugie pytanie , czy jest możliwosć odbioru telewizji z dekodera po wyłaczeniu ampli ?

Czy w VT20 jest dostepny tryb Hotel Mode? Posiadam 42PZ85 i takie menu mozna wyswietlic a po jego wyswietleniu ustawic na jakim wyjsciu TV ma sie wlaczac.
 

Luki_25

New member
Witam

Panowie od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem 50vt20 ale jedno z ustawień tv zaczyna mnie już męczyć mianowicie - wyłączając tv automatycznie wyłącza się blu-ray pomimo, że amplituner z którym połączony jest odtwarzacz pozostaje włączony.
Co zrobić aby tv przy wyłączaniu się nie wyłączał urządzeń sąsiadujących.

Z góry dzięki za rady
Pozdrawiam Łukasz
 

jack869

New member
Panowie
Jak najlepiej oglądać zdjęcia na 50VT20 ? mam 10.000 na osobnym dysku podpiętym pod komputer kablem USB. Czy 50VT zobaczy ten dysk przez USB? Jak wy to zrobiliście? Dzięki i pozdrawiam.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Witam jestem posiadaczem tego modelu od trzech dni (50 cali) .Obraz w 3D jest rewelacyjny wieksza glebia w filmach i grach (wczesniej posiadalem LED Samsung C55 7700)ale mam jeden problem z tym tv.Jestem posiadaczem konsol Xbox360 i PS3 .Po podpieciu do tv konsol kablami hdmi obraz w grach jest nieostry i wyblakly .Obraz jest szary a kolory wyplowiale .Wybranie trybu GRA nie pomaga .Obraz w grach jest malo zywy .naczytalem sie o tym modelu ze obraz rewelacyjny a tu takie rozczarowanie.Czy ktos gra na tym odbiorniku w gry i jak to wyglada u was ?.PROBLEM ROZWIAZANY Byla to kwestia ustawien.
 
Ostatnia edycja:

crepel

New member
Witam jestem posiadaczem tego modelu od trzech dni (50 cali) .Obraz w 3D jest rewelacyjny wieksza glebia w filmach i grach (wczesniej posiadalem LED Samsung C55 7700)ale mam jeden problem z tym tv.Jestem posiadaczem konsol Xbox360 i PS3 .Po podpieciu do tv konsol kablami hdmi obraz w grach jest nieostry i wyblakly .Obraz jest szary a kolory wyplowiale .Wybranie trybu GRA nie pomaga .Obraz w grach jest malo zywy .naczytalem sie o tym modelu ze obraz rewelacyjny a tu takie rozczarowanie.Czy ktos gra na tym odbiorniku w gry i jak to wyglada u was ?.PROBLEM ROZWIAZANY Byla to kwestia ustawien.
Mimo że problem rozwiązany to dodam że podłaczyłem konsole ps3 do panasa 50 cali i zapodałem dema gier 3D bardzo mi się to spodobało ,jak ktoś ma konsole to proponuję wypróbować 3D .
 

maciekmm

Member
Witajcie. Przymierzam sie do zalupu 50VT20. Czy moze mi ktos odpowiedziec na pytanie czym sie roznia modele z koncowka E od EA (50VT20E 50VT20EA) ? Z gory dziekuje.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja po wypakowaniu tv z kartonu i po zainstalowaniu bylem rozczarowany obrazem bo naczytalem sie wielu testow tych wszystkich fachowcow od elektroniki ze ten tv ma bardzo dobry obraz itd.Jako posiadacz wielu Lcdkow dostalem plaskacza w pysk gdy zobaczylem obraz na Polsacie HD wyblakly nieostry strasznie i ciemny.Zaden z trybow obrazu w tv mi sie nie podobal.I ta mina mojej zony COS TY KUPIL ?Po zobaczeniu gier z konsol na tym tv moje WTF? gzie te same gry na ledach wylewaly kolory do pokoju.Playstation 3 i Xbox360 na kablach hdmi a obraz rozmyty kolory szare.W 3 D ten tv wylewa barwy wspaniale,obraz ostry w filmach i grach .I tu jest paradoks bo gzie same gry sa szare i nieostre to juz byle jaki film w avi puszczony z PS3 ma kolory i obraz perfekt.Troche to dziwne ze kupujesz tv za zyle kasy i masz go sobie sam kalibrowac .W tej chwili mam ustawione

Kontrast 40

Jasnosc +4

Kolory 40

ostrosc +6

Tylko na takich ustawieniach obraz jest dobry w grach i tv.
 

motobartcompany

New member
Ja mam w trybie THX. W trybie normal masz automatycznie ustawiony czujnik światła. W dzień obraz powinien być aż za jaskrawy. Bo czujnik światła bardzo podwyższa jasność.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Ja mam w trybie THX. W trybie normal masz automatycznie ustawiony czujnik światła. W dzień obraz powinien być aż za jaskrawy. Bo czujnik światła bardzo podwyższa jasność.

Zresetowalem ustawienia obrazu i czujnik swiatla dalem na on i .........jak bym dostal inny telewizor ! Obraz bajeczny ,kolory soczyste.Czy wieczorem ten czujnik bedzie obraz sciemnial ? Dzieki.:)
 

Plastek77

New member
Witam wszystkich , wczoraj dołączyłem do szczęśliwych posiadaczy 50VT30 - jestem bardzo zadowolny ale mam pytanie: czy u Was też jest widoczny taki efekt - jaby teatralny ? na razie nie zmieniałem żadnych ustawień - leci na fabrycznych. Z góry dzięki za pomoc.


50VT30 czy 50VT20 ??? raczej 30 nie ma jeszcze w sprzedaży ... jesli się myle to daj namiary na sklep i cenę .
 
Do góry