Panasonic seria VT20 (TX-P50VT20) test y, opinie etc...

Antałek

New member
Myślę żebyś go nie wyświetlał (tego filmu) w ogóle lepiej nie włączać tego tv bo powstają powidoki :)
Ja mam ten tv od lutego? i mam już piękne paski na górze i dole i fajne logo tvn. Widac na jasnych jednolitych tłach. Tylko że ja oglądam na co mam ochotę.
Przestrzegam jednak ludzi którzy chcą mieć "idealny obraz" bo się mogą popłakać po 1/2 roku użytkowania. Ale ale jak jest ciekawy film to pasków nie widzę - i to jest miernik czy warto w ogóle film oglądac czy nie :)

pozdrawiam serdecznie

Ja mam ten telewizor już prawie 2 lata (we wrześniu upłynie 2 lata). Użytkuję go normalnie i czasami wiele godzin dziennie gra mimo, że nikt go nie ogląda. Sygnał mam z satelity i z sieci kablowej. Nie wiem czy mój egzemplarz jest „uszkodzony" bo przez ten okres nie ma powidoków (specjalnie się przyglądałem), nie ma wypaleń choć moja żona ciągle godzinami ogląda tylko jedną stację. Nie mam wypalonych pasów, choć oglądam filmy z pasami, a na dodatek mój egzemplarz nie brzęczy.
Nie widzę pływania obrazu i nic nie miga mi na zielono albo na czerwono.
Co to może być?. Reklamować czy mam żyć z tym jakoś?
 

Byrd66

New member
Witam, od miesiąca jestem posiadaczem telewizora jak w temacie. W dniu wczorajszym podłączyłem komputer do tv za pomocą kabla HDMI i pojawiły się dwa problemy - brak dźwięku w telewizorze na kilku filmach (na innych jest, działają także dźwięki systemowe), obraz pomimo ustawienia 1920x1080 nie jest wyświetlany na całym ekranie (jest niewielka ramka dookoła, włączenie/ wyłączenie opcji overscan niewiele daje). Jakieś pomysły? Ustawienia dźwięku w komputerze wydają się być ok (ustawione jest na HDMI). Windows 7, zintegrowana karta dźwiękowa i graficzna na płycie (RADEON HD 4250).

Spróbuj zmienić aspekt obrazu z auto na 16x9 - u nie zadziałało na S30
 

cureman

Active member
Bez reklam
Czy ma ktos namiary na nowsze Firmware do VT 20 EA bo aktualizowalem przez tv i pokazalo ze nie ma nowszego.Czy w tym modelu jest jakas opcja do pozbywania sie powidokow ? Nic takiego nie znalazlem a wiem ze w starszych modelach bylo cos takiego.Dzieki za pomoc.
 

redr

New member
Wyłącz overscan.

dzieki, bangla jak nalezy :) zauwazylem jeszcze jedna podobna przypadlosc, na niektorych kanalach obraz wychodzi poza ekran. wylaczenie overscana w tym przypadku lekko pomaga, jednak nie w 100%. zmiana proporcji ekranu na niewiele sie zdaje. problem ten tyczy sie cyfrowego polsatu, pozdrawiam.
 

jdud2

New member
Mam! Kupiłem! Cieszy!

Nabyłem kilka dni temu P42vt20. Obraz z bluray jest genialny, nawet nie ma co się w tej kwestii rozwodzić.

SD z kablówki analogowej oraz z dvd - z tym już różnie. Gdzieś tak 40 % jest przejemne dla oka, stabilne, ostre i szczegółowe, a 60 % jest złe. Gdy jest 60 %, to tęsknię za Daewoo plazmą 848x480, która w tej kwestii była nie do pobicia. Gdy jest te 40% co cieszy, to aż się nie mogę nadziwić, że panel full HD potrafi "doprodukować" te nieistniejące 1.5 mln pixeli do sygnału niskiej rozdzielczości.

W porównaniu do wymienionego Daewoo, to w vt20 kolory są gorsze, czerń gigantycznie lepsza, SD już wymieniłem.

W porównaniu do Panasa p37x20 (który też mam) to nie ma ziarnistości, obraz z kablówki porównywalny (a patrzcie jakiej rozdzielczości jest panel w X20 - 1024x720) Z dvd znacznie lepszy. Znacznie polepszona jest też obróbka obrazu, jest on bardziej stabilny.

Zatem w porównaniu do Daewoo to trochę kręcę nosem (daewoo był wbrew pozorom dobry i do SD i do bluray, dawał tam przyjemny dla oka obraz), ale w porównaniu do panasa 37x20 moja vt 20 jest o niebo lepsza.

Aha, i jeszcze kwestia 600 hz. Naczytałem się, że daje dużo artefaktów i sztuczny obraz. Mi jednak ta funkcja się spodobała, polepsza obraz, a kwestia artefaktów jest pomijalna w moim odczuciu.

I teraz jedna dość poważna wada- vt 20 mi brzęczy/buczy, świerszczy, no coś z tego. Użytkownicy nowych plazm panasa wiedzą, o co chodzi. Jest to ok i nie przeszkadza bardzo, ale firma Panasonic mogła to poprawić.

Oczywiście powyższa opinia jest tylko i wyłącznią moim spostrzeżeniem. Pisze to tak na wypadek, gdyby miała kogoś oburzyć lub wprowadzić w błąd.
 
Ostatnia edycja:

bobswit

New member
nowy firmware

Posiadam od dobrego roku firmware 2.505. Czy ktoś posiada nowszą nieoficjalną chodzącą wersję? Na stronie oficjalnej Panasonica "support" mają co prawda wersje 3.0 i 3.5 (ver.dot. popr. parametrów dla Avatara ) ale ww. wersje nic nowego wartościowego nie wnoszą. Pzdr.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Posiadam od dobrego roku firmware 2.505. Czy ktoś posiada nowszą nieoficjalną chodzącą wersję? Na stronie oficjalnej Panasonica "support" mają co prawda wersje 3.0 i 3.5 (ver.dot. popr. parametrów dla Avatara ) ale ww. wersje nic nowego wartościowego nie wnoszą. Pzdr.

Podasz linka ?
 

Pansłonic

New member
TX-P42VT20E vs Sharp LC-40LE830

Witam po dłuższej nieobecności...

Przyszedł czas na zmianę mojego wysłużonego Panasonica TH-37PV600E i w tym miejscu mam dylemat czy nadal pozostać przy tej marce i zastanawiam się nad Panasonic'em TX-P42VT20E z uwagi na obecnie dobrą cenę i wyposażenie czy też zmienić firmę oraz technologię na LED - Sharp LC-40LE830 w identycznej cenie (ewentualnie tańsza poprzednia seria Sharpa 810-820). Jedynym i najważniejszym moim kryterium to JAKOŚĆ OBRAZU z BD, oraz TnK HD, oraz niestety w pewnym stopniu z nie najlepszej kablówki. Efekty 3D to dla mnie sprawa drugorzędna.

Proszę o odpowiedź przedewszystkim osoby które znają oba te modele od strony jakości obrazu, a w szczególności KiKi'ego. Zleży mi na optymalnym porównaniu i wybraniu lepszego TV.
 

jdud2

New member
Witam ponownie. Mam pytanie odnośnie panasa p42vt20. Otóż mam analogową kablówkę, na tym tv jest nie najgorsza, a czasami jest nawet lepiej, ale już mnie kusi coś cyfrowego. Wolałbym tylko jakieś rozwiązanie z modułem cam. Poczytałem sporo w necie na ten temat i dobrze to nie wygląda. Są poważne kłopoty z modułami cam każdego operatora z satelity w naszym kraju. No właśnie, jeśli tylko i tak jakimś cudem ten moduł dostaniecie, bo obecnie to zdaje się jest tylko ten z TNK HD / n na kartę. Zatem pytania do posiadaczy tych tnk hd i n na kartę:

1) ile wystaje moduł z kartą poza boczną ramkę tv. Mam mało miejsca z poku, coś może 4-5 cm i byłoby źle, gdyby mi się to nie zmieściło.

2) coś się poprawiło z kompatybilnością vt20 wzglętem tych modułów cam z tnk na kartę i n na kartę? Zaczęło to w końcu dobrze działać i przestało stwarzać problemy?

3) muszę kupić komplet: kartę dostępową i moduł do niego? A co jak kupię inny moduł (i tu pytanie jaki?) i potem dopiero kartę dostępową.

4) są jakieś możliwości odpierania C+, CP na tym tv z modułem (jakimś), jeśli tak, to z jakim modułem i czy się go jakoś paruje z kartą otrzymaną od operatora satelitarnego?

5) czy obraz jest lepszy z tunera satelitarnego VT20, czy z z zewnętrznego tunera dołączanego przez operatora sat.
 
Ostatnia edycja:

Samur_aj

New member
ad. 1) Nie więcej jak moduł WIFI, rzekł bym że WIFI wystaje bardziej.
ad. 2) Kupiłem TnK HD i od początku nie było żadnego problemu. Dwa razy zawiesił się moduł komunikatem na każdym kanale "Kanał zakodowany" wystarczyło włączenie i włączenie ponownie TV.
ad. 3) Moduł i karta są parowane, karta nie będzie chodziła z innym modułem i w innym dekoderze.
ad. 4) Z tego co się orientuje CP nie oferuje modułu nCAM. Trochę lepiej jest z C+ ale osobiście nie testowałem.
ad. 5) Jak dla mnie obraz na wbudowanym tunerze jest idealny (a o HD już nie ma co mówić wręcz ideał), choć nie testowałem z zewnętrznym,dla mnie to byłby kolejny mebel w mieszkaniu i kolejny pilot.
 

sorenson

New member
Witam ponownie. Mam pytanie odnośnie panasa p42vt20. Otóż mam analogową kablówkę, na tym tv jest nie najgorsza, a czasami jest nawet lepiej, ale już mnie kusi coś cyfrowego. Wolałbym tylko jakieś rozwiązanie z modułem cam. Poczytałem sporo w necie na ten temat i dobrze to nie wygląda. Są poważne kłopoty z modułami cam każdego operatora z satelity w naszym kraju. No właśnie, jeśli tylko i tak jakimś cudem ten moduł dostaniecie, bo obecnie to zdaje się jest tylko ten z TNK HD / n na kartę. Zatem pytania do posiadaczy tych tnk hd i n na kartę:

1) ile wystaje moduł z kartą poza boczną ramkę tv. Mam mało miejsca z poku, coś może 4-5 cm i byłoby źle, gdyby mi się to nie zmieściło.

2) coś się poprawiło z kompatybilnością vt20 wzglętem tych modułów cam z tnk na kartę i n na kartę? Zaczęło to w końcu dobrze działać i przestało stwarzać problemy?

3) muszę kupić komplet: kartę dostępową i moduł do niego? A co jak kupię inny moduł (i tu pytanie jaki?) i potem dopiero kartę dostępową.

4) są jakieś możliwości odpierania C+, CP na tym tv z modułem (jakimś), jeśli tak, to z jakim modułem i czy się go jakoś paruje z kartą otrzymaną od operatora satelitarnego?

5) czy obraz jest lepszy z tunera satelitarnego VT20, czy z z zewnętrznego tunera dołączanego przez operatora sat.

Moduł nie wystaje nic za ramkę tv Mam moduł Astona z kartą cyfry (na zdjęciu w załączniku zdjęcie z góry - sorry za jakość to jest w modelu 50v20) mam też moduł od cyfry na żadnym nie ma żadnego problemu z odbiorem SD i HD. Testowałem też ze spliterem z katrą łamaną też działa i nie wystaje za ramkę
 

Attachments

  • modul.jpg
    modul.jpg
    296,2 KB · Wyś: 102

Samur_aj

New member
Mam pytanie do wszystkich użytkowników modułów nCAM. Dlaczego kupując komplet dekoder + abonament możemy wybrać dowolny pakiet programów, natomiast zakupując usługę z modułem skazani jesteśmy na jedną ofertę programową ? Jaka jest różnica dla usługodawcy przecież w pierwszym jak i drugim przypadku usługodawca dostaje abonenta i co miesięczny zysk w postaci opłat przez niego wnoszonych ?
sorenson jaki masz pakiet

  • pakiet UNIWERSALNY
  • pakiet PREMIOWY
Jakie kanały są w jakości HD, na stronie C+ nic o tym nie ma :(
 
Ostatnia edycja:

sorenson

New member
Mam pytanie do wszystkich użytkowników modułów nCAM. Dlaczego kupując komplet dekoder + abonament możemy wybrać dowolny pakiet programów, natomiast zakupując usługę z modułem skazani jesteśmy na jedną ofertę programową ? Jaka jest różnica dla usługodawcy przecież w pierwszym jak i drugim przypadku usługodawca dostaje abonenta i co miesięczny zysk w postaci opłat przez niego wnoszonych ?
sorenson jaki masz pakiet

  • pakiet UNIWERSALNY
  • pakiet PREMIOWY
Jakie kanały są w jakości HD, na stronie C+ nic o tym nie ma :(
Ja już 3 raz przedłużałem umowe mam pakiet OPTIMUM z Canal+
W HD mam teraz tylko Canale HD , kiedyś miałem mtv hd eurosporty hd filmbox hd nasional geo hd(moim zdaniem najlepszy pod wzgledem HD), HD na tym telewizorze to rewela
 

sorenson

New member
Zapomniałem napisać bo tego nie używam i mi to nie przeszkadza. Nie działaja napisy w formacie DVB ale tylko na kanalach Canal + i Canal + film, na innych jezeli sa dzialaja poprawnie. Na obu modulach

Pisze kolejny post bo nie było opcji edytuj
 

codaco

New member
Zapomniałem napisać bo tego nie używam i mi to nie przeszkadza. Nie działaja napisy w formacie DVB ale tylko na kanalach Canal + i Canal + film, na innych jezeli sa dzialaja poprawnie. Na obu modulach

Pisze kolejny post bo nie było opcji edytuj

Co do współpracy z modułami należy tutaj dodać ze w modelach V20 i VT20 występują często kłopoty
z tunerem DVB-S na polaryzacji H dla kanałów HD. Objawia się to "pikselozą" mimo poprawnego ustawienia anteny i dobrej pogody. Koledzy pisali tutaj iż mieli wymieniane TV, tunery satelitarne a problem nie ustępował. Ciekawe czy Panasonicowi udało się w końcu ustalić co jest tego przyczyną.
Sam borykam się z tym problemem, po zgłoszeniu się do Panasonica sprawę przekazali, do szczecińskiego serwisu, który chciał "coś" przelutowywać, ponieważ jest to najgorszy serwis w szczecinie jaki znam nie zdecydowałem się na eksperymenty na moim telewizorze. Objaw jest dziwny
bo są dni lub pory dnia gdzie wszystko działa idealnie po czym zaczyna ostro przycinać.
 

Błażej_35

New member
Problem z obrazem z kompa

Witam wszystkich!
przejrzałem forum i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, dlatego chciałem zapuścić jeden z problemów.
Od kilku tygodni jestem posiadaczem TX-P46VT20. Od początku użytkowania mam problem z wyświetlaniem filmów HD z komputera. Oczywiście sam obraz jest jak żyleta ale przy scenach "mało dynamicznych i dynamicznych" obraz jakby się zacinał. Następują przeskoki klatek..... Nie wiem jak fachowo opisać to zjawisko ale muszę przyznać, że jest upierdliwe. Próbowałem różnych ustawień telewizora i nastąpiła poprawa po wyłączeniu wszystkich "ulepszaczy" obrazu ale efekt dalej jest widoczny. Próbowałem również zmianę ustawień monitora w kompie (włącznie z częstotliwością) ale niestety nic nie pomogło.
Komputer DELL STUDIO 1558. Kabel HDMI 1.4 kupiony razem z telewizorem - marki nie pamiętam.
Jeszcze jedno - u teścia na LCD PHILIPSa tego zjawiska nie było.
Jeżeli miałby ktoś pomysł to proszę o opinię.
Z góry dziękuję!

Błażej
 

jdud2

New member
Dziękuję za informacje odnośnie współpracy modułów cam z Panasonikiem P42VT20.
Najbardzie przychylałbym się do Astoncrypt 2.26, ale jest drogi. Niewiem tylko czy sobie nie daruję tej sprawy, bo poza kosztami modułu cam doszedł mi problem z brakiem sygnału. Sygnał satelitarny jest tylko wtedy, gdy w drugim pokoju zrobię pętlę na dekoderze zewnętrznym (opticum multivwiew), włączę tego opticum i włączę drugi tv. Sorry, mocno zagmatwane, ale chyba potrzebowałbym jakiś wzmacniacz sygnału, bo po 12 m. kablu nie idzie chyba zasilanie do konwertera.
W każdym bądź razie dzięki za info.
 

dugi

New member
witam mam problem i nie wiem z czego wynika
tv tx-p50vt20 na satelicie eurobird 9A nie umie mi wyszukać częstotliwości 12.034V są tam kanały hd m6hd i Fashion One HD nie wiem co jest powodem czy ktoś ma podobny problem
 

hd4ever

New member
Witam wszystkich!
przejrzałem forum i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, dlatego chciałem zapuścić jeden z problemów.
Od kilku tygodni jestem posiadaczem TX-P46VT20. Od początku użytkowania mam problem z wyświetlaniem filmów HD z komputera. Oczywiście sam obraz jest jak żyleta ale przy scenach "mało dynamicznych i dynamicznych" obraz jakby się zacinał. Następują przeskoki klatek..... Nie wiem jak fachowo opisać to zjawisko ale muszę przyznać, że jest upierdliwe.
Błażej

Nie napisałeś, jaki player. Umnie dobrze sprawdza się MPC (Media Player Classic)
 
Do góry