Panasonic seria v10 wszystko na temat serii V10

forsius

New member
po 2,5 roku od zakupu mój panas zdechł..... Oddany do serwisu - info - padły 2 moduły ale nie wiadomo co z panelem - ryzykujemy? Owszem - 480zł moduły - zamontowane- okazało się, że panel ma 2 linie i plamkę - werdykt - tylko wymiana panelu którego koszt jest nieopłacalny.
Niestety ale gwarancję miałem 2 lata - sprzęt który kosztował tyle siana zdechł po jakiś 2,5tys godzin pracy.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tak mi się podobał jego odbiór że następny będzie pewnie znowu panasonic plazma - tylko trzeba by jakaś dłuższą gwarancję bo przy drugiej takiej awarii to mnie chyba szlag trafi.
Po takim okresie posiadania/używania powiem tylko tyle - nie spotkałem drugiego (innej marki) który by mnie tak zachwycał obrazem jak ten. Żeby sie tylko nie popsuł to było zarąbiście
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
po 2,5 roku od zakupu mój panas zdechł..... Oddany do serwisu - info - padły 2 moduły ale nie wiadomo co z panelem - ryzykujemy? Owszem - 480zł moduły - zamontowane- okazało się, że panel ma 2 linie i plamkę - werdykt - tylko wymiana panelu którego koszt jest nieopłacalny.
Niestety ale gwarancję miałem 2 lata - sprzęt który kosztował tyle siana zdechł po jakiś 2,5tys godzin pracy.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tak mi się podobał jego odbiór że następny będzie pewnie znowu panasonic plazma - tylko trzeba by jakaś dłuższą gwarancję bo przy drugiej takiej awarii to mnie chyba szlag trafi.
Po takim okresie posiadania/używania powiem tylko tyle - nie spotkałem drugiego (innej marki) który by mnie tak zachwycał obrazem jak ten. Żeby sie tylko nie popsuł to było zarąbiście

współczuję... :cry:a jednocześnie odczuwam ulgę, że załapałem się na 5 lat gwarancji od panasa w zeszłorocznej promocji... :krol: mam drugiej połowy listopada a już 1000h poleciało... :shock: a swoją drogą serwis panasa cie trochę wykołował bo mogli NAJPIERW moduł panelu zamontować w innym i sprawdzić - nie? A nie najpierw kasa a potem werdykt.... :(
 
Ostatnia edycja:

forsius

New member
no cóż stało się - nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem - fakt jeden - teraz dopłacę nawet dodatkowo za dłuższą gwarancję bo tak to za drogi ten sprzęt żeby go co 2,5 roku zmieniać
 

jessi5

New member
Witam wszystkich
Czy może zauważyliście coś takiego jak samoczynne wyłączanie i włączanie się telewizora, czasem raz na wieczór, czasem 10 razy na godzinę.
Czy trzeba coś pogrzebać w ustawieniach, czy wzywać serwis?

ja mam również ten problem.czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu ?
 

LEVISS

Member
witam koledzy dziala u was prawidlowo ipla .bo u mnie nie moge np wlaczyczadnego filmu czy programu dochodze do momentu otwarcia np kategorie wchodze w seriale chce wlaczyc np hotel 52 i tu lipa nie mozna wlaczyc zadnego z odcinkow.pozdrawiam prosze spojrzcie czy u was cos sie tez dzieje zycze milego weekendu
 

LEVISS

Member
byla jakas aktualizacja ipla bo pojawilo sie prapremiery moze to spowodowalo moj problem ze nie moge ruszyc tego co kiedys ogladalem/czyli pare dni temu
 

jessi5

New member
ja mam również ten problem.czy ktoś ma rozwiązanie tego problemu ?

Witam. Dziś mogę udzielić informacji na temat mojego problemu.Winny jest zdecydowanie kabel HDMI tandeta za grosze dołączony do tunera sat.Zakupiłem dwa firmowe kable , podpięty tuner sat do harman kardon 360 a dalej do tv 42v10 . Dla mających wątpliwości OBRAZ O NIEBO LEPSZY jak wcześniej na "darmowym kabelku"Pozdrawiam zainteresowanych.
 

darek1602

New member
Witam. Od dwóch dni na moim tx-p50v10 wszystkie kanały Cyfry+ pokazują komunikat "Kanał zakodowany". Czasami "zaskoczy" (po kilkakrotnym wył./wł.).
Do tej pory miałem tylko problemy z kanałami HD z nowego transpondera, które czasami "zaskoczyły". Ale teraz już wszystkie "tak działają".
Czy może ktoś ma jakieś informacje w tej sprawie. Będę wdzięczny.
Pozdrawiam.Darek.

Ponawiam pytanie w tej sprawie. Czy ktoś z forumowiczów może podpowiedzieć jak poradzić sobie z tym problemem.
Uzupełniam, w TV mam włożony moduł CI AstonCrypt 2.23.
Darek
 

Husky_HD

New member
Odbiór cyfrowej telewizji naziemnej

Po uruchomieniu TV i wyborze kraju Niemcy jest możliwość odbioru cyrowej telewizji naziemnej za pomocą wbudowanego dekodera DVB-T.
U mnie problem polega na tym, że w tej opcji wyszukane zostały 4 kanały telewizyjne czeskie, kilka radiowych - też czeskich, a nie pojawił się żaden polski program.
Mieszkam 50km za Wrocławiem, ok. 90 km od Sobótki, z której powinienem odebrać polskie programy.
W czym, może tkwić problem, skoro TV z serii V10 powinny odebrać mpeg4. Proszę o pomoc w tej materii.
 

dansop1

New member
Po uruchomieniu TV i wyborze kraju Niemcy jest możliwość odbioru cyrowej telewizji naziemnej za pomocą wbudowanego dekodera DVB-T.
U mnie problem polega na tym, że w tej opcji wyszukane zostały 4 kanały telewizyjne czeskie, kilka radiowych - też czeskich, a nie pojawił się żaden polski program.
Mieszkam 50km za Wrocławiem, ok. 90 km od Sobótki, z której powinienem odebrać polskie programy.
W czym, może tkwić problem, skoro TV z serii V10 powinny odebrać mpeg4. Proszę o pomoc w tej materii.

Też mam ten problem. TX-P50V10e. Wybór kraju, w początkowej fazie strojenia, Polska czy Niemcy, nic nie zmienia.
Mieszkam w Sopocie. Do anteny nadawczej, mam ok. 7km. Inne tv, z wbudowanym tiunerem, odbierają cyfrę naziemną. A ten, nie. LIPA.
 

dansop1

New member
Witam.
TV: TX-P50V10e.
Podłączone są dwa zródła sygnału, satelita i kabel.
Co trzeba zrobić, by ustawić sygnał domyślny?
Chodzi o to, by po włączeniu tv, na ekranie ukazywał się zawsze, obraz z "kabla".
Kiedyś tak miałem.
Teraz, po włączeniu, jest obraz z satelity, a na "kabel" przechodzę po wciśnięciu "AV" na pilocie i wybraniu odpowiedniej zakładki.
Nie ma znaczenia, na którym sygnale, tv był wyłączony.
Próbowałem różnych "sztuczek", łącznie z całkowitym resetem ustawień, ale nic się nie zmieniło.
Zostało forum...
 

marcinek1-83

New member
Po uruchomieniu TV i wyborze kraju Niemcy jest możliwość odbioru cyrowej telewizji naziemnej za pomocą wbudowanego dekodera DVB-T.
U mnie problem polega na tym, że w tej opcji wyszukane zostały 4 kanały telewizyjne czeskie, kilka radiowych - też czeskich, a nie pojawił się żaden polski program.
Mieszkam 50km za Wrocławiem, ok. 90 km od Sobótki, z której powinienem odebrać polskie programy.
W czym, może tkwić problem, skoro TV z serii V10 powinny odebrać mpeg4. Proszę o pomoc w tej materii.
Również miałem problem z polskimi kanałami DVB-T. Wyszukiwanie automatyczne kończyło się znalezieniem kilku kanałów. Dopiero strojenie ręczne doprowadziło do tego, że mam teraz wszystkie kanały (polskie i czeskie) nadawane w moim regionie. Jeśli wyszukiwanie automatyczne nie daje pozytywnych rezultatów (brak niektórych kanałów), proszę spróbować strojenia ręcznego.
 

LEVISS

Member
znow ipla od tygodnia nie dziala na modelu tx-p50v10.kurcze dosc czesto to sie powtarza czy u was tez tak jest pozdrawiam zycze milego popoludnia
 

Husky_HD

New member
U mnie IPLA a także IPLEX działają prawidłowo. Korzystam z nich okazjonalnie, stąd trudno mi potwierdzić jak było w przeszłości, czy występowały objawy o których piszesz. /TX-P42V10/
 
Ostatnia edycja:

grzegorzdom

New member
soft 2.016

Wkleiłem link do strony z softem, ale widzę, że nie zawsze prowadzi do celu. U mnie działa. Gdyby jednak nie prowadził do celu, to na dole trzeba wybrać zakładkę '21-25' (poprzednio pisałem w poście #715 o zakładce '16-20', ale od tego czasu przybyło trochę wiadomości). Na tej zakładce trzeba następnie wybrać wiadomości z datą 14.10.2010 'TV Panasonic - update software'. Tam znajduje się lista z softem do różnych modeli telewizorów.

Witajcie ,
Nie potrafię odszukać softu 2.016.Może ktoś podesłać?
Z góry dzieki
 
Do góry